Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 25, 2019 21:17 Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Przed chwila wetka wysłała mi wiadomość z wynikami Minuszki: mocznik 360 (norma do 70), kreatynina 8, podwyższ poziom białka we krwi. Nic nie zapowiadało czegoś takiego, ale ze w grudniu 2017 i teraz w lutym pochowaliśmy 2 kotki mojej mamy obie zmarły na PNN to dmucham na zimne i przy okazji leczenia kataru poprosiłam o zrobienie badań. Jestem załamana. Zastanawiam się czy jest w ogóle sens podejmować leczenie? Jedna ze zmarłych kotek tez zaczęła mieć objawy nagle i pi 2 tyg leczenia kreatynina 10 i mocznika spoza skali uspilismy ja bo była w stanie strasznym. Druga kotkę leczyliśmy ponad rok: kroplówki, badania, karma itp startowała z kreatyniny 3 a zmarla po roku przy wyniku 10. Wydaje mi się ze nie ma szans z ta choroba przy takim zaawansowaniu ale może komuś się udało?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pt kwi 26, 2019 7:11 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Czy kotka była wcześniej leczona z powodu przewlekłej niewydolności nerek? Jeśli faktycznie objawy pojawiły się nagle to może Minuszka ma ostrą niewydolność nerek.
Na forum są przykłady kotów, które udało się jeszcze ustabilizować, a startowały np. z kreatyniną na poziomie 17 mg/dl.
Najlepiej byłoby jak najszybciej wybrać się z kotką do nefrologa.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt kwi 26, 2019 8:58 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Nie była leczona, wyniki badan raz w roku profilaktycznie robionych były ok. Ale niestety pozostałe koty mimo regularnych kontroli rowniez nie mialy objawów i pojawialo się to cholerstwo nagle stąd moje zwatpienie.Myślę, żeby ją umówic do Warszawy do dr Neski bo nie kojarzę neforloga na Śląsku. Mimo tych wyników je i pije więc może jest nadzieja.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pt kwi 26, 2019 11:52 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Mój kić jakiś czas temu miał 400, dostaje kroplówki z Plasmalyte wg zaleceń Specvetu. Spadło do 130. Wizyta w Warszawie to dobry pomysł. Jeśli nie będzie terminów do dr Neski, polecam dr Grędowską. I kciuki za kiciusia :ok: :201461
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt kwi 26, 2019 21:56 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

margoth82 pisze:Nie była leczona, wyniki badan raz w roku profilaktycznie robionych były ok. Ale niestety pozostałe koty mimo regularnych kontroli rowniez nie mialy objawów i pojawialo się to cholerstwo nagle stąd moje zwatpienie.Myślę, żeby ją umówic do Warszawy do dr Neski bo nie kojarzę neforloga na Śląsku. Mimo tych wyników je i pije więc może jest nadzieja.


Dr Zacharewicz w Chorzowie.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie kwi 28, 2019 19:23 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Jutro jadę do dr Zacharewicz bo potrzebna konsultacja na cito. Kot jadl ale wymiotował i teraz jeść nie chce :(

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Nie kwi 28, 2019 20:41 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Jeśli kić ma wysoki mocznik, może wymiotować. Mój dostaje Cerenię w zastrzykach. Zapytaj wetkę, czy możesz dostać kilka porcji do domu.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie kwi 28, 2019 21:28 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Dziękuje. Zapytam. Proszę podpowiedzcie co jeszcze? Co kot powinien dostawać? Jak często kroplówki? Już wiem ze wet lokalny się nie popisała zbytnio- bez usg, bez bad moczu. Mi dostała tylko dietę, Pronefre i kroplówkę w pt i sb. Jaka karmę nie nerkowa mogę jej podawać?

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Nie kwi 28, 2019 21:54 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Mój z podobnymi wynikami początkowymi pożył leczony jeszcze ponad 2 lata.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Pon kwi 29, 2019 11:36 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Erin skąd brałaś Plasmalyte i czym się różni od "zwykłej" kroplówki? popołudniu jedziemy do Dr Zzacharewicz teraz poprosiłam teściową żeby podeszła z Mi do lecznicy na ropłowke i zastrzyk przeciwwymiotny żeby chociaż się nie pogarszało. Wetki w naszym gabinecie nie miały PlasmaLyte.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Pon kwi 29, 2019 12:06 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Ze Specvetu (to lecznica dr Neski).
To jest płyn wieloskładnikowy, dr Grędowska mi zaleciła.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon kwi 29, 2019 16:15 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

wielkie nic :( u tej dr Zacharewicz termin jest najbliższy "po majówce"

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw maja 02, 2019 11:53 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

Udało nam się dostać do gabinetu Dr Zacharewicz. Mamy leczenie na 6dni i zobaczymy jak Mi zareaguje. Niestety jest już nadciśnienie a nerki są w stanie bardzo złym.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw maja 02, 2019 12:06 Re: Tragicznie wysoki mocznik i kreatynina. Eutanazja?

margoth82 pisze:Udało nam się dostać do gabinetu Dr Zacharewicz. Mamy leczenie na 6dni i zobaczymy jak Mi zareaguje. Niestety jest już nadciśnienie a nerki są w stanie bardzo złym.

Mocno trzymam kciuki za malutką :ok:
Mój ukochany pers Thomas przeżył od diagnozy 6 miesięcy ale on miał jeszcze wielotorbielowatosc nerek.
Może po lekach się ustabilizuje i niech je to co lubi, mój nie chciał karmy nerkowej i dostawał Azodyl. Trzymajcie się.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości