Baśka - młody kot z chrymi nerkami

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 22, 2019 18:50 Baśka - młody kot z chrymi nerkami

Baśka wzięta z przytuliska, wiek 2-4 lata

przyszła do nas w sierpniu, od początku piła i sikała więcej niz normalnie nasze koty ale były inne problemy i trzeba było się nimi zajać (lamblie, biegunki). Przyszedł styczeń i trafiła do weta. Badania nerkowe wyszły niezbyt. profilu jonowego nie było bo nikt się nie spodziewał problemów z nerkami

Baśka jest kotem trudnoobsługiwalnym weterynaryjnie, Do popierania krwi musiały ja trzymać dwie osoby a za drugim razem i tak się wyrwała. Dlatego za pierwszym razem nie było kroplówek tylko karma nerkowa i renalvet raz dziennie.

Teraz w kwietniu zrobiłam drugi raz badania z badaniem w zewnętrzym laboratorium z jonogramem

wyniki będą nizej



Poza tymi wynikami Baśka zachowuje się normalnie, nawet u nas przytyła :-) Je i pije. Ostatnio nawet piła mniej niz wcześniej i juz cieszyłam się ze jest lepiej ale nie jest

wyniki ze stycznia

kreatynina 3,904 norma 1-1,8
mocznik 125,224 norma 25-70


wyniki z 19.04.

kreatynina 4,568 norma 1-1,8
mocznik 137,157 norma 25-70

lab zewnętrzny

kreatynina 430 norma 80 - 203
mocznik 24,4 norma 5,7 - 13,5
wskaźnik sdma 27 norma 0-14
sód 153 norma do 157
chlor 118 nroma do 129
potas 4,9 norma do 5,8
wapn 2,5 norma do 2,9
fosfor nieorganiczny (?) 2,1 norma do 2,2

Jutro idę po południu do wetki.

I jestem trochę załamana tymi wynikami :-(
Ostatnio edytowano Wto kwi 23, 2019 6:27 przez magoska_, łącznie edytowano 1 raz

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 22, 2019 19:03 Re: Baśka - młody kot z chrymi nerkami

I jeszcze jedna rzecz bo doczytałam przed chwilą

Baśka ma zapalenie dziaseł, trzonowce do usunięcia. Z tego co któraś z was napisała to moze być powodem podwyższonej kreatyniny

ale z powodu wyników nie chcą zrobić zabiegu zebowego i kółko może się zamykać.

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 23, 2019 9:03 Re: Baśka - młody kot z chrymi nerkami

Jeśli kotka ma bałagan w paszczy to wyniki nerkowe mogą się nie ustabilizować dopóki nie zrobicie porządku z zębami.
Do wykonania ewentualnego zabiegu polecam w Warszawie dr Emilię Klim.
Jak wygląda morfologia kotki, próby wątrobowe, trzustka, tarczyca? Robiliście usg jamy brzusznej oraz badanie moczu? To podstawa przy diagnostyce chorób nerek.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw kwi 25, 2019 17:30 Re: Baśka - młody kot z chrymi nerkami

Tak jak pisałam wyżej kotka jest nieobsługiwalna bardziej weterynaryjnie. Nie ma mowy o kroplówkach, usg, rentgenie itp

Czekam na powrót naszej anestezjolożki - ona zadecyduje czy zabieg będzie w naszym gabinecie czy gdzie indziej. Byłam na konsultacji w naszej przychodni. Narkoze wziewną stosują ale decyduje lekarka.

Nie wiemc zy tu mozna dodać pdf? chyba nigdy nie dodawałam.

magoska_

 
Posty: 1756
Od: Nie lis 07, 2004 13:38
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości