Podwyższony fosfor

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 21, 2019 10:43 Podwyższony fosfor

Witam Was serdecznie, potrzebuję porady :(
We wcześniejszym poście (może cześć z Was kojarzy) pytałam o testy na FIP oraz pisałam o drgawkach u mojego 8 miesięcznego Ragdollka, które skłoniły mnie do wykonania szeregu badań. Jesteśmy po USG jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej, teście na FIV/Felv, teście na styczność z koronawirusem, za nami również różne badania krwi i jonogram. Wszystkie wyniki ma dobre poza podwyższonym alatem, który w następnym badaniu u innego weta wypadł bardzo nisko i podwyższonym fosforem w jonogramie, kreatynina i mocznik w normie. Z obrazu USG nerki wyszły ok, tylko mial zageszczoną żółć w woreczku żółciowym. Lekka lipemia ale kot jadł w tym dniu z 8h przerwą co mial robione badania. Boję się, że maly moze miec niewydolność nerek przy podwyższonym fosforze żywię go Purizonem Junior sucha karma, MACs, CATZ Finefood, Feringa i Scheiser. Podpowiedzcie mi co myślicie o tym.

mkolcz

 
Posty: 2
Od: Czw mar 21, 2019 10:07

Post » Czw mar 21, 2019 16:02 Re: Podwyższony fosfor

Ile wyszedł fosfor wraz z normami?

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 21, 2019 16:21 Re: Podwyższony fosfor

Wynik mial 2,46 A normy podają od 0,800 do 1,9.

mkolcz

 
Posty: 2
Od: Czw mar 21, 2019 10:07




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości