Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 26, 2019 17:38 Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

W związku z bardzo często padającymi na forum pytaniami o polecenie lekarza nefrologa/zajmującego się nefrologią, postanowiłam założyć osobny wątek z nazwiskami takich lekarzy. Zdarzają się też wątki z prośbą o pomoc, gdy kot jest w stanie nagłym, gdzie pytania użytkowników forum o miejscowość pozostają bez odpowiedzi (niezauważone, przeoczone celowo), wierzę, ze taki wątek może skrócić czas "drogi" zwierzęcia do specjalisty.
Wymieniłam lekarzy, których nazwiska przewijają się przez forum i których sama kojarzę. Bardzo proszę - jeśli znacie więcej nazwisk to piszcie, będę uzupełniać listę. :) Lista alfabetycznie. Dane dotyczące nazw klinik oraz adresów ściągnięte z Google - mogą się zmieniać(!).

Chorzów

lek. wet. Barbara Zacharewicz
Gabinet Weterynaryjny
Wileńska 6, 41-500 Chorzów

Gdańsk

lek. wet. Anna Włodarczyk
Specjalistyczne Centrum Weterynaryjne NORDICA
Myśliwska 33, 80-293 Gdańsk

Olsztyn

dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
Weterynaryjne Centrum Zdrowia LEW
Wilczyńskiego 26, 10-686 Olsztyn

Warszawa

lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska
Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna SpecVet
Janowskiego 11/U-6 02-785 Warszawa

lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek
Klinika Weterynaryjna LANCET
Cypriana Godebskiego 15, 02-912 Warszawa

lek. wet. Anna Klimczak
Przychodnia Weterynaryjna Animal Care Center (Sarmacka 9 Wilanów)
Całodobowa Klinika Weterynaryjna VETKA (Modlińska 65, Białołęka)
Przychodnia Weterynaryjna dla Małych Zwierząt (Popławskiego 7, Mińsk Mazowiecki)


Wrocław


Dr n. wet. Jolanta Bujok
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Przychodnia Weterynaryjna Wrocławska


dr n. wet. Paweł Jonkisz
Gabinet Weterynaryjny
Partyzantów 53, 51-675 Wrocław
Ostatnio edytowano Śro maja 19, 2021 22:11 przez Yocia, łącznie edytowano 2 razy

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto lut 26, 2019 23:12 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

-
Ostatnio edytowano Wto sie 01, 2023 19:27 przez mziel52, łącznie edytowano 1 raz
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lut 27, 2019 10:26 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

mziel52 pisze:Fajnie, że założyłaś taki wątek. Warto by w miarę wiedzy dodawać, jakie forumowe koty się tam leczyły i z jakim skutkiem.


Leczymy się u dr Agnieszki Neski-Suszyńskiej ze Specvet i mogę polecić w 100%
Pani doktor uratowała moją kotkę rok temu, jest na prawdę niesamowitym specjalistą w tematach nerkowców.
Nadmienię tutaj, że ze względów ideologicznych nie polecę kliniki Lancet, nigdy nie miałam z nią do czynienia, ale przeszczepy nerek u zwierząt są dla mnie nie do zaakceptowania...

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 27, 2019 14:38 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Wątek w założeniu miał być typowo informacyjny. Dużo opinii jest już na Google, poza tym akurat wszystkie wymienione tutaj nazwiska to lekarze specjaliści z doświadczeniem i sprzętem. :)

Ale będę też wdzięczna za polecenie lekarzy, którzy interesują się nefrologią lub zaczynają kształcić się w tej dziedzinie.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt mar 01, 2019 12:12 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Z dobrym skutkiem może leczyć całkiem nierozreklamowany wet, zwłaszcza wśród młodych zdarzają się pasjonaci zawodu. Dlatego ważna jest informacja o rezultatach kuracji, w tym też sensie, jak długo kot pozostaje w dobrej formie. Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt mar 01, 2019 13:57 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

mziel52 pisze:Z dobrym skutkiem może leczyć całkiem nierozreklamowany wet, zwłaszcza wśród młodych zdarzają się pasjonaci zawodu.


Dlatego też napisałam w poprzednim wpisie (w pierwszym zapomniałam, ale takie miało być założenie), żeby podawać także nazwiska lekarzy, którzy interesują się w miarę nefrologią lub chcą się kształcić w tej dziedzinie lub są w niej dobrzy, bo mają większą wiedzę niż przeciętny lekarz internista i będą dociekliwi. :)

Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.

Problem w tym, że to nie jest tak dokładny wyznacznik jakości leczenia. Zależy w którym Stadium PChN trafi do lecznicy kot, jaką ma wadę, choroby genetyczne raczej skracają to życie, podobnie występowanie innych patologii jak białkomocz. Nie mówiąc już o ostrej niewydolności, gdzie często rokowania są bardzo złe.

Ale jeśli ktoś ma chęć opisać swój przypadek to jak najbardziej :)

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt mar 01, 2019 20:52 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Yocia pisze:
Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.

Problem w tym, że to nie jest tak dokładny wyznacznik jakości leczenia. Zależy w którym Stadium PChN trafi do lecznicy kot, jaką ma wadę, choroby genetyczne raczej skracają to życie, podobnie występowanie innych patologii jak białkomocz. Nie mówiąc już o ostrej niewydolności, gdzie często rokowania są bardzo złe.
Ale jeśli ktoś ma chęć opisać swój przypadek to jak najbardziej :)


Biri była zdiagnozowana w tym stadium, co większość forumowych kotów i podczas standardowego leczenia jej stan i wyniki systematycznie się pogarszały

Polecam lekturę tu
viewtopic.php?f=46&t=58336
I o innej kotce
viewtopic.php?f=36&t=159074&start=510#p10865212
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14665
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon kwi 01, 2019 12:43 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 01, 2019 12:50 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Hanulka pisze:Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(

W Łodzi nie ma kocich nefrologów :|

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 01, 2019 12:52 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Nescat pisze:
Hanulka pisze:Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(

W Łodzi nie ma kocich nefrologów :|


no właśnie... miałam nadzieję, że coś się zmieniło w tym obszarze... :(
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 08, 2019 8:07 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Cześć,

Czy możecie polecić jakiegoś kociego nefrologia na Śląsku (poza panią doktor z Chorzowa, robię listę i być może znajdzie się ktoś bliżej mojej kocinki, tak by nie stresować go jazdą) albo na Małopolsce? Z góry dziękuję!

Lanmei

 
Posty: 2
Od: Pon lip 08, 2019 7:49

Post » Czw sty 09, 2020 10:43 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Podniosę temat :-)
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt sty 10, 2020 13:10 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

NEFROLOG WROCŁAW

Dr n. wet. Jolanta Bujok Bujok z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest adiunktem w Zakładzie Fizjologii Zwierząt, pracuje w Przychodni Weterynaryjnej Wrocławska i specjalizuje się w nefrologii małych zwierząt.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto mar 03, 2020 19:14 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Mam pytanie, czy ktoś z Was leczy kota w Chorzowie u lek.wet Barbary Zacharewicz? - Czy dalej przyjmuje? Próbując wejść na stronę internetową jej lecznicy, przenosi mnie na stronę nefrologa z Warszawy.
Czy nie pojawił się jakiś nowy wart polecenia nefrolog w Małopolsce lub na Podkarpaciu, w okolicach Rzeszowa, Krosna?

vacerrosa

Avatar użytkownika
 
Posty: 92
Od: Sob kwi 28, 2018 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 03, 2020 23:26 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

DoktorZacharewicz ostatnio rzadko bywa w lecznicy. Przyjmuje inna lekarka (Marta Serafin-Kidawa)która też zajmuje się leczeniem chorób nerek. Byłam ostatnio u niej z kocurem na pobraniu moczu z pęcherza. Wcześniej na pobraniu moczu z pęcherza i mierzeniu cisnienia kotce. Ale nie lecze u niej kotów, bo jak na razie, nie wydają sie mieć problemów z nerkami.
Yagutka z Krakowa , która dlugo miala kota z pnn, leczyla go zdaje się u dr Hajnrych.
http://zdrowieczterolapa.pl/gabinet/lekarze/
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości