Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw maja 21, 2020 21:19 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Czy ktoś może leczył swojego nerkowego kota u p. dr Serafin-Kidawy ? Jakie efekty leczenia? Polecacie?

nina103

 
Posty: 161
Od: Wto lis 19, 2019 23:51

Post » Pon lut 15, 2021 12:10 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

POZNAŃ, szukam dobrego kociego nefrolaga lub weterynarza z pasją, który zna temat nerkowy.

Jaskółka

 
Posty: 90
Od: Nie lis 22, 2009 13:38

Post » Wto lut 16, 2021 18:44 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

https://m.facebook.com/pg/uronefro.vet/posts/
Dr Paulina Strychalska, jedyny nefrolog w Poznaniu.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto mar 23, 2021 13:56 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Dzien dobry
Prosze o informacje czy zmienilo sie cos w kwestii lekarza nefrologa Krakow lub Katowice?

Z gory dziekuje za informacje

Ella96

 
Posty: 9
Od: Wto mar 23, 2021 13:51

Post » Pt mar 26, 2021 10:27 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Proszę, dr Jowita Gorlewicz-Piastuch Kraków: https://abwet.pl/o-nas/

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon maja 10, 2021 18:16 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Czy ktoś z Was wie, czy któryś z polecanych tu nefrologów ma obecnie w swoich usługach płatne konsultacje e-mail? Zaczęłam robić listę, kilka mejli z zapytaniem poszło, ale ma razie brak odzewu.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon maja 10, 2021 21:24 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Z tego co kojarzę, to dr Klimczak miała. Ale nie wiem, czy to aktualne.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 11, 2021 5:10 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Dzięki spróbuję, w Specvecie odmówili pomocy, mimo że to było w trakcie pierwszego lockdownu :( żadne argumenty do nich nie przemówiły. Pierwsza wizyta była konieczna, żeby w ogóle rozmawiać o ewentualnym dalszym prowadzeniu kota w ten sposób.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto maja 11, 2021 6:07 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

SabaS pisze:Dzięki spróbuję, w Specvecie odmówili pomocy, mimo że to było w trakcie pierwszego lockdownu :( żadne argumenty do nich nie przemówiły. Pierwsza wizyta była konieczna, żeby w ogóle rozmawiać o ewentualnym dalszym prowadzeniu kota w ten sposób.

Bo oni opieraja sie na przez siebie przeprowadzonych badanuach, czyli usg nerek, pomiar cisnienia krwi. Nigdzie indziej gdzie chodzilam z Ruda Lapka, a potem Mikunia, nie bylo aparatu do mierzenia cisnienia, ktory sie podlaczalo do kota, wet wychodzil,a pomiar dokonywał sie automatycznie kilkanascie nawet razy. Kot zostaje z wlascicielem i sie powoli uspokaja, jesli jest zestresowany, co wplywa na wysokosc cisnienia.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto maja 11, 2021 8:07 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Generalnie to ja się nie dziwię, ponieważ podstawą jest badanie kliniczne. Teleporady w medycynie weterynaryjnej są wyjątkowo trudne do przeprowadzenia. Takie konsultacje online są też niezwykle czasochłonne.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 11, 2021 8:51 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Ja się trochę dziwię, skoro ludzi "z powodzeniem" można już od roku leczyć telefonicznie, a doproszenie się o jakiekolwiek skierowanie na badania graniczy z cudem. Yocia co masz na myśli pisząc badanie kliniczne? Wyniki krwi, moczu, obraz usg czy jeszcze coś? Jeżeli informacja nt. stanu kota poszłaby od lekarza, który kota widział i badał, do tego historia leczenia, wyniki badań zostałyby przesłane, to daje to jakiś obraz stanu zdrowia zwierzaka. Myślę, że pozwoliłoby też podjąć decyzję co do zmiany dawkowania leku, bądź dołożenia innego. Ponieważ moja wet nie specjalizuje się w nefrologii, to nie chce ingerować w decyzje nefrolog, u której kotka jest leczona. Niestety nie wiem z jakiego powodu, kontakt z nefrolog jest bardzo utrudniony (brak odpowiedzi na e-maile, wyłączony telefon). Pozostaje jazda w ciemno, bez samochodu to ponad godzinę w jedną stronę :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto maja 11, 2021 10:34 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Pisząc badanie kliniczne mam w domyśle to, co dokładnie ono oznacza. Obejrzenie pacjenta, zajrzenie w zęby, osłuchanie, omacanie brzucha, sprawdzenie stanu nawodnienia. To jest akurat dość subiektywna część wizyty i mnie byłoby ciężko polegać na czyjejś ocenie. A USG? Podobnie. Przecież bardzo dobrze widać różnicę w opisach przez różnych lekarzy. Oczywiście w pewnym zakresie jest to możliwe, ale jednak lepiej zrobić to samemu by być pewnym oceny.
W przypadku ludzi diagnozowanie jest prostsze. Człowiek potrafi powiedzieć, czy nie ma apetytu przez zgagę, skurcze jelit czy ból kręgosłupa.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 11, 2021 10:47 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Prosze o informacje w jaki sposob sprawdza sie stan nawodnienia? Chodze z kotem nerkowcem co 2 miesiace na kontrole ale nigdy nie widzialam aby lekarz sprawdzal stan nawodnienia, ani o tym mowil.
Z gory dziekuje za odpowiedz

Ella96

 
Posty: 9
Od: Wto mar 23, 2021 13:51

Post » Wto maja 11, 2021 12:07 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Głównie po stopniu wilgotności błon śluzowych i turgorze skóry, przy silnym odwodnieniu także po osadzeniu gałek ocznych w oczodołach.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 11, 2021 12:14 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Dziekuje za odpowiedz

Ella96

 
Posty: 9
Od: Wto mar 23, 2021 13:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości