Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto maja 11, 2021 15:17 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Yocia pisze:Pisząc badanie kliniczne mam w domyśle to, co dokładnie ono oznacza. Obejrzenie pacjenta, zajrzenie w zęby, osłuchanie, omacanie brzucha, sprawdzenie stanu nawodnienia. To jest akurat dość subiektywna część wizyty

To samo dziś usłyszałam w odpowiedzi na mojego mejla. Pozostaje mi szukać kogoś w okolicy. Od mir.ki mam namiar na weta, który leczył jej Dżekusia. Jest jakaś opcja, skoro mój wet nie chce ingerować w leczenie Kropki przez nefrolog, a z nefrolog nie mam kontaktu :roll: .

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro maja 12, 2021 19:53 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Czy ktoś może polecić dr Kraińską?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro maja 19, 2021 21:55 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

SabaS, dr Serafin-Kidawa od przyszłego tygodnia ma już przyjmować w miarę regularnie, umowilam się na wtorek.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw maja 20, 2021 8:00 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

fili dzięki za info. Na razie jestem po wizycie w Mysłowicach. Pani dr od razu uprzedziła, że nie jest nefrologiem. Obejrzała wyniki (byłam bez Kropki) i zdziwiły ją dwie rzeczy, po pierwsze - że nigdy nie miała anemii nerkowej (co to jest?), a po drugie - że z takimi wynikami kot wygląda na zupełnie zdrowego. ale to już usłyszałam od nefrolog :) Zalecenia - karma nerkowa przez 1-2 miesiące i kroplówki 2 x dziennie płynem Ringera z mleczanami. Akurat ta wet nie jest zwolennikiem kroplówek NaCl, ponieważ zawierają sód, który też obciąża nerki. Nie uznaje również na początku leczenia diety mięsnej, ponieważ jest wysokobiałkowa.
Z nefrolog ponownie się skontaktuję.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt maja 21, 2021 11:14 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

SabaS, w nerkach jest produkowana erytropoetyna ktora wplywa na wytwarzanie erytrocytow. Uszkodzone nerki produkuja jej mniej i w pewnym momencie dochodzi do anemii, czyli obnizenia parametrow czerwonokrwinkowych, cxyli ilosci erytrocytow, poziomu hemoglobiny i hematokrytu.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt maja 21, 2021 20:19 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Dzięki za wyjaśnienie Marzenia :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon maja 24, 2021 4:10 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Przypomnę się z pytaniem:

Erin pisze:Czy ktoś może polecić dr Kraińską?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pon cze 28, 2021 9:32 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Czy w Gdańsku/Trójmieście jest jeszcze jakiś specjalista oprócz dr Włodarczyk? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Snusmumriken

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Wto maja 12, 2020 13:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pt sty 28, 2022 21:42 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Ja też się przypomnę. Czy ktoś w Trójmieście zajmuje się nerkami oprócz dr Włodarczyk?

Snusmumriken

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Wto maja 12, 2020 13:54
Lokalizacja: Gdańsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości