Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 26, 2019 17:38 Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

W związku z bardzo często padającymi na forum pytaniami o polecenie lekarza nefrologa/zajmującego się nefrologią, postanowiłam założyć osobny wątek z nazwiskami takich lekarzy. Zdarzają się też wątki z prośbą o pomoc, gdy kot jest w stanie nagłym, gdzie pytania użytkowników forum o miejscowość pozostają bez odpowiedzi (niezauważone, przeoczone celowo), wierzę, ze taki wątek może skrócić czas "drogi" zwierzęcia do specjalisty.
Wymieniłam lekarzy, których nazwiska przewijają się przez forum i których sama kojarzę. Bardzo proszę - jeśli znacie więcej nazwisk to piszcie, będę uzupełniać listę. :) Lista alfabetycznie. Dane dotyczące nazw klinik oraz adresów ściągnięte z Google - mogą się zmieniać(!).

Chorzów

lek. wet. Barbara Zacharewicz
Gabinet Weterynaryjny
Wileńska 6, 41-500 Chorzów

Gdańsk

lek. wet. Anna Włodarczyk
Specjalistyczne Centrum Weterynaryjne NORDICA
Myśliwska 33, 80-293 Gdańsk

Olsztyn

dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
Weterynaryjne Centrum Zdrowia LEW
Wilczyńskiego 26, 10-686 Olsztyn

Warszawa

lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska
Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna SpecVet
Janowskiego 11/U-6 02-785 Warszawa

lek. wet. Magdalena Kraińska-Łosek
Klinika Weterynaryjna LANCET
Cypriana Godebskiego 15, 02-912 Warszawa

lek. wet. Anna Klimczak
Przychodnia Weterynaryjna Animal Care Center (Sarmacka 9 Wilanów)
Całodobowa Klinika Weterynaryjna VETKA (Modlińska 65, Białołęka)
Przychodnia Weterynaryjna dla Małych Zwierząt (Popławskiego 7, Mińsk Mazowiecki)

Wrocław

dr n. wet. Paweł Jonkisz
Gabinet Weterynaryjny
Partyzantów 53, 51-675 Wrocław

Yocia

Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto lut 26, 2019 23:12 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Fajnie, że założyłaś taki wątek. Warto by w miarę wiedzy dodawać, jakie forumowe koty się tam leczyły i z jakim skutkiem.
Obrazek

mziel52

Od: Czw gru 27, 2007 20:51

Post » Śro lut 27, 2019 10:26 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

mziel52 pisze:Fajnie, że założyłaś taki wątek. Warto by w miarę wiedzy dodawać, jakie forumowe koty się tam leczyły i z jakim skutkiem.

Leczymy się u dr Agnieszki Neski-Suszyńskiej ze Specvet i mogę polecić w 100%
Pani doktor uratowała moją kotkę rok temu, jest na prawdę niesamowitym specjalistą w tematach nerkowców.
Nadmienię tutaj, że ze względów ideologicznych nie polecę kliniki Lancet, nigdy nie miałam z nią do czynienia, ale przeszczepy nerek u zwierząt są dla mnie nie do zaakceptowania...

Nescat

Od: Śro maja 09, 2018 8:45

Post » Śro lut 27, 2019 14:38 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Wątek w założeniu miał być typowo informacyjny. Dużo opinii jest już na Google, poza tym akurat wszystkie wymienione tutaj nazwiska to lekarze specjaliści z doświadczeniem i sprzętem. :)

Ale będę też wdzięczna za polecenie lekarzy, którzy interesują się nefrologią lub zaczynają kształcić się w tej dziedzinie.

Yocia

Post » Pt mar 01, 2019 12:12 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Z dobrym skutkiem może leczyć całkiem nierozreklamowany wet, zwłaszcza wśród młodych zdarzają się pasjonaci zawodu. Dlatego ważna jest informacja o rezultatach kuracji, w tym też sensie, jak długo kot pozostaje w dobrej formie. Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.
Obrazek

mziel52

Post » Pt mar 01, 2019 13:57 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

mziel52 pisze:Z dobrym skutkiem może leczyć całkiem nierozreklamowany wet, zwłaszcza wśród młodych zdarzają się pasjonaci zawodu.

Dlatego też napisałam w poprzednim wpisie (w pierwszym zapomniałam, ale takie miało być założenie), żeby podawać także nazwiska lekarzy, którzy interesują się w miarę nefrologią lub chcą się kształcić w tej dziedzinie lub są w niej dobrzy, bo mają większą wiedzę niż przeciętny lekarz internista i będą dociekliwi. :)

Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.

Problem w tym, że to nie jest tak dokładny wyznacznik jakości leczenia. Zależy w którym Stadium PChN trafi do lecznicy kot, jaką ma wadę, choroby genetyczne raczej skracają to życie, podobnie występowanie innych patologii jak białkomocz. Nie mówiąc już o ostrej niewydolności, gdzie często rokowania są bardzo złe.

Ale jeśli ktoś ma chęć opisać swój przypadek to jak najbardziej :)

Yocia

Post » Pt mar 01, 2019 20:52 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Yocia pisze:
Rekordzistką była forumowa Biri - ponad siedem lat życia z pnn, teraz autorka przestała pisać. Ale ją prócz wetów naszych prowadziła wetka z zagranicy. W naszych standardach leczenia koty przeżywają o wiele krócej, dlatego tak mi zależy na info o wyjątkach w tym zakresie.

Problem w tym, że to nie jest tak dokładny wyznacznik jakości leczenia. Zależy w którym Stadium PChN trafi do lecznicy kot, jaką ma wadę, choroby genetyczne raczej skracają to życie, podobnie występowanie innych patologii jak białkomocz. Nie mówiąc już o ostrej niewydolności, gdzie często rokowania są bardzo złe.
Ale jeśli ktoś ma chęć opisać swój przypadek to jak najbardziej :)

Biri była zdiagnozowana w tym stadium, co większość forumowych kotów i podczas standardowego leczenia jej stan i wyniki systematycznie się pogarszały

Polecam lekturę tu
viewtopic.php?f=46&t=58336
I o innej kotce
viewtopic.php?f=36&t=159074&start=510#p10865212
Obrazek

mziel52

Post » Pon kwi 01, 2019 12:43 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Od: Pon lip 06, 2009 14:17

Post » Pon kwi 01, 2019 12:50 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Hanulka pisze:Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(

W Łodzi nie ma kocich nefrologów :|

Nescat

Od: Śro maja 09, 2018 8:45

Post » Pon kwi 01, 2019 12:52 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Nescat pisze:
Hanulka pisze:Cześć, szukam takiego lekarza w Łodzi... ? :(

W Łodzi nie ma kocich nefrologów :|

no właśnie... miałam nadzieję, że coś się zmieniło w tym obszarze... :(
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Od: Pon lip 06, 2009 14:17

Post » Pon lip 08, 2019 8:07 Re: Lekarze specjalizujący się w nefrologii zwierząt

Cześć,

Czy możecie polecić jakiegoś kociego nefrologia na Śląsku (poza panią doktor z Chorzowa, robię listę i być może znajdzie się ktoś bliżej mojej kocinki, tak by nie stresować go jazdą) albo na Małopolsce? Z góry dziękuję!

Lanmei

Od: Pon lip 08, 2019 7:49