Podwyższona kreatynina u kotki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lut 02, 2019 11:43 Podwyższona kreatynina u kotki

Dzień dobry wszystkim
Mam problem z moją kocią w kwietniu 2018 robiłam jej kontrolną morfologię, kreatynina i mocznik w górnej granicy normy. Chcąc uniknąć problemów z nerkami kupiłam poidełko i przestawiłam futro na dobrą jakościowo karmę - macs, feringa czasami cosma, jako przysmak smilla hearties odkłaczający. Czasem dostaje też surowe mięso z piersi kurczaka. Niestety dzisiejsze wyniki mimo to pokazały podwyższona kreatyninę- 2,4 przy zakresie referencyjnym 0,6-1,6. Rada p. wet- dawać kitekat i whiskas bo mają mniej białka a to dobrze dla nerek. Wiem że te karmy to najgorszy shit i nie mam zamiaru jej tego dawać, ale coś robić trzeba. Pomóżcie...

Marta994

 
Posty: 4
Od: Sob lut 02, 2019 11:32

Post » Sob lut 02, 2019 14:23 Re: Podwyższona kreatynina u kotki

O matko z córką :strach: Co to za lekarz?
Zrób pełną morfologię, biochemię, jonogram, badanie moczu, USG brzucha. Karmy, które dajesz są OK, jeśli kicia będzie piła sos, możesz jej do tych puszek dolewać przegotowanej cieplej wody. I przydałoby się porobić kroplówki, skład najlepiej dobierać mając wyniki jonogramu. Jeśli fosfor będzie podwyższony, można dodawać wyłapywacz z karmy.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob lut 09, 2019 12:21 Re: Podwyższona kreatynina u kotki

Powtórzyłam badania krwi kotki w zewnętrznym laboratorium, kreatynina w normie, mocznik przekroczony ale minimalnie - norma do 11,4 u nas 11,7, fosfor idealny. Usg nerek tez nic jednoznacznie złego nie pokazało. I pomyśleć że gdybym przyjęła za pewnik zdanie pierwszego weta pasłabym teraz kota kitkatem...

Marta994

 
Posty: 4
Od: Sob lut 02, 2019 11:32




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: UbvpwcLap i 26 gości