NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sty 08, 2019 9:45 NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

Witam. Mam 6 kocura i 7 letnia kotke. Kilka dni temu obydwoje mieli miec zabieg usuniecia kamienia nazebnego. Jak sam wet stwierdzil (bo kotka miala zabieg w lipcu) bardzo szybko robi im sie ten kamien. Od ok 1,5 roku karmie ich Mac's,Thrive,filet z kurczaka i niestety ale kot uwielbia watrobke wiec zapewniam mu ja co ok 2 tygodnie w duzych porcjach. Co bylo wczesniej? Wczesniej nie mialam pojecia jak sie je zywi i dawalam karme dla kastratow oraz surowe mieso. Probuje to teraz wszystko nadrobic chociaz,wiem ze to co ozstalo uszkodzone nie da sie uratowac. No wiec tak: kreatynina kot -2,8 kotka-2,1. Mocznik jest w porzadku kot - 34,kotka -30 co jest w dolnej granicy normy.Wet od razu zalecil renal royal canin ale jak widze ile jest zboz a miesa to nie biore jej w ogole pod uwage. Za tydzien mam jechac na badanie moczu i podobno to ma potwierdzic czy rzeczywiscie sa chore na nerki. Czy jest sens kupowanie tej karmy bez wczesniejszej diagnozy? Jesli przypuszczenia okazalyby sie sluszne to i tak wybralabym chyba animonde lub josera. Mam zamiar ograniczyc juz teraz fosfor i podawac im podgotowane mieso. Tylko jakie? Do mac's juz dodaje wody,thrive ograniczylam chociaz mieszam kilka chrupkow z macsem i chyba z watrobki to w ogole zrezygnuje :( a jesli nie beda to nerki to moze jakies zatrucie? ALT maja za malo - 16. Kot ma malo limfocytow i leukocytow. Kotka ma za duzo monocytow i limfocytow ale leklocyty w porzadku. Dodatkowo obydwoje maja hemoglobine,hematokryt,eutrocyty za duzo . Pocieszam sie ze bardzo sie stresowaly i rano malo pily przed badaniem,ale wiem ze nie jest zbyt dobrze. Bardzo sie martwie wiec prosze o jakakolwiek rade :cry:

Maryxx12

Od: Wto sty 08, 2019 9:18

Post » Czw sty 17, 2019 15:49 Re: NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

Wysokie poziomy wyników czerwonokrwinkowych sugerują, że oba koty sa odwodnione, nie wiem o ile, ale może byc nawet tak, że zdrowszy ma kreatyninę w normie, tylko przez zagęszczenie krwi wychodzi zbyt wysoki wynik.
Jest tez mozliwość, że w badaniach kreatyniny wystąpił niewielki błąd. Albo, że to kwestia wątroby: ona też swoje wnosi do jej wytwarzania!

Koniecznie zbadaj mocz, a niezależnie od wyniku nawodnij koty (dopajaj, a nawet kroplówkami) Próbuj przejść na mokrą karmę
Wpisz wszystkie wyniki z normami z Waszego laboratorium.
Czy koty były badane pod kątem obecności wirusów Fiv/Felv?
Opisz też może, jak się zachowują (jedzenie, zabawy, wydalanie)

Bez dodatkowych danych ja bym nie przechodziła na karmę nerkową
Pozdrawiam

taizu

Od: Śro gru 30, 2009 23:05

Post » Czw sty 17, 2019 16:57 Re: NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

jestem aktualnie na wyjezdzie i nie mam jak podac dokladnie wynikow ich krwi :( moja mama wedlug moich polecen podaje im codziennie macsa z dodatkiem wody oraz filet z kurczaka. maja caly czas wode w miescze ale juz dawno zauwazylam ze w ogole jej nie pija . narazie rezygnuje z karmy suchej,jak wroce to uruchomie poidelko z fontanna,moze wtedy sie zainteresuja. mialy badanie na jednego z tych wirusow razem z bialaczka(?) ale bylo to chyba ogolne badanie,nie wiem czy o to chodzi-nie maja niby nic z tych rzeczy.kot jest aktywny,bardzo lubi jesc i jest wielkim przytulasem. kicia ma troszke nadwage,duzo spi ale 1 do 3 razy codziennie bawi sie z nim i/lub ze mna,tez mam apetyt i jest przytulasem. narazie nie zrobilam jeszcze tego badania moczu min przez to ze naprawde nie wiem jak to zrobic. ogolnie naprawde dziekuje za odpisanie

Maryxx12

Post » Czw sty 17, 2019 19:34 Re: NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

Felv to wirus białaczki właśnie, czyli nie ma go ani Fiv

taizu

Post » Czw sty 17, 2019 22:06 Re: NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

ok dziekuje za informacje. no wiec nie maja ich. i jesli chodzi jeszcze o wydalanie to wydaje mi sie ze jest ok chociaz wedlug mnie jest to troszke zbyt rzadko. nie maja biegunki etc ale co jakis czas mam wrazenie ze obydwoje wchodza i wychodza z kuwety nie mogac sie zalatwic. nie wiem,moze przesadzam albo to wina zwirku jednakze narazie sa to domysly i w najblizszym czasie ide znowu do weta

Maryxx12

Post » Czw sty 17, 2019 23:21 Re: NERKI A WYSOKA KREATYNINA I NISKI MOCZNIK

Raczej mało wody jest winne

taizu