Bardzo wysoki mocznik

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro gru 19, 2018 15:25 Re: Bardzo wysoki mocznik

Łazik pisze:Kot nie ma włączonego żadnego leczenia, wczoraj odebrałam wyniki krwi i nie wiem co dalej.

Na moje oko, ale nie jestem wetem to powinien dostać kroplówki żeby wypłukac z niego ten mocznik. Inaczej straci całkowicie chęc do jedzenia. A jak on sie teraz czuje? Co mu dajesz do jedzenia? Ma apetyt?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro gru 19, 2018 15:31 Re: Bardzo wysoki mocznik

Nic więcej nie miał robione oprócz badań, które podałam. Pani, która dała wyniki powiedziała, że płukanie przez 5 dni. Jak to płukanie będzie wyglądać?
Kot niemal cały czas śpi, ma apetyt, je wszystko, pije dużo.
Do jedzenia dziś dostał surową wołowinę, karmę mokrą, karmę suchą z wodą, mleko dla kotów.

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Śro gru 19, 2018 15:38 Re: Bardzo wysoki mocznik

Tylko "płukanie" póki co zalecili? Wetka mówiła jakie kroplówki - podskórne czy dożylne?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro gru 19, 2018 15:46 Re: Bardzo wysoki mocznik

Raczej same kroplówki nie pomogą
Bo nie wiadomo gdzie przyczyna wysokiego mocznika
Zaczyna się anemia za dużo kroplówki i jeszcze gorzej
Może poproś o testy na wirusowi ,retikulocyty -jak pracuje szpik
I resztę badań usg mocz jak radzono leki krwiotwórcze
Może będzie antybiotyk potrzebny

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro gru 19, 2018 18:25 Re: Bardzo wysoki mocznik

Anka 1515 pisała o https://www.koty.pl/hemobartoneloza-ane ... iwa-kotow/ Mialam przypadek u kociaków. Pewnie dorosły tez mogł złapac od kleszcza
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro gru 19, 2018 19:21 Re: Bardzo wysoki mocznik

Wydaje mi się, że anemia tego osobnika może wynikać bardziej z niedożywienia. On ma 8-9 lat, myślę, że całe jego życie to była włóczęga i żywienie się byle czym. Gdy przyszedł wyglądał okropnie - brzydkie futro, zalepione i półprzymknięte powieki, rany po walkach itp, głód.
Ostatnio edytowano Śro gru 19, 2018 19:25 przez Łazik, łącznie edytowano 1 raz

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Śro gru 19, 2018 19:24 Re: Bardzo wysoki mocznik

Byłam u innej wetki skonsultować wyniki i nie jest źle, badania mocznika mam powtórzyć i zrobić płukanie 3,4 dni z mocznika. Anemia jest lekka. Czy podawanie mu surowej wątróbki drobiowej będzie dobrym rozwiązaniem na tę anemię?

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Śro gru 19, 2018 20:07 Re: Bardzo wysoki mocznik

Chyba lepsza cielęca, bo drobiowa to tablica Mendelejewa. Albo przy okazji kroplówki niech wet doda B12.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro gru 19, 2018 20:28 Re: Bardzo wysoki mocznik

B12 do kroplówki to świetny pomysł :-) Najlepszy byłby w takiej sytuacji Intravit.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro gru 19, 2018 20:56 Re: Bardzo wysoki mocznik

Dziękuję Wam! :)

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Czw gru 20, 2018 8:41 Re: Bardzo wysoki mocznik

Nie drobiowej wątróbki nigdy nie podawaj, nawet na zasadzie przysmaku. Chyba, że z wiejskiej kury, która jadała ekologicznie, bo te z fermy sa szpikowane antybiotykami a watroba magazynuje wszelkie toksyny. Wołowa czy wieprzowa jest mniej nafaszerowana niz drobiowa, a najlepsza cielęca. Jest u Ciebie 3 miesiace to juz powinien sie troche odkuć, chyba, że go karmiłaś karmą z Biedronki.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro kwi 17, 2019 10:46 Re: Bardzo wysoki mocznik

Kotek został wykastrowany w styczniu, mimo byle-jakich wyników krwi i wszystko było dobrze. Przy kastracji odkryto, że jego mocz jest czerwony i przez miesiąc podawano mu mocny antybiotyk na zapalenie pęcherza. Po antybiotyku wyniki krwi nie zmieniły się bardzo a mocz nadal był czerwony, lekarz proponował dalej antybiotyk, postanowiłam więc poszukać pomocy u innego lekarza.
Inny lekarz powiedział, że kot nie ma zapalenia pęcherza. Polecił robienie kroplówki podskórnej przez 4 tygodnie codziennie 200ml. Po skończeniu kroplówek zostały wykonane badania krwi. Zanim je wczoraj odebrałam kot zmarł. Coś chwyciło go nagle podczas biegu, z jego nosa i pyszczka ciekła krew, tak, jakby mu coś nagle pękło w środku, jakiś krwotok, wylew. Wyniki krwi po kroplówce są tragiczne - kreatynina wzrosła, mocznik bardzo malutko opadł, a krew szaleje - wielka anemia.

Czy to kroplówka rozrzedziła mu krew?
Podczas ostatniego pobierania krwi (po tym miesiącu kroplówek) krew była bardzo rzadka, lekarz to zauważył, ale nic nie zrobił.

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Śro kwi 17, 2019 20:57 Re: Bardzo wysoki mocznik

Ciężko cokolwiek stwierdzić bez sekcji. Przyczyn zgonu mogło być dużo.
Możesz napisać, w której przychodni ostanio leczyłaś kota?
Czy w ogóle anemia była leczona? Kot miał robione badania w kierunku chorób zakaźnych? Był wychodzący? Jeśli tak, to może krwotok miał związek z jakimś zatruciem?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw kwi 18, 2019 7:26 Re: Bardzo wysoki mocznik

Dlaczego nagle po miesiącu kroplówek tak bardzo pogorszyła się krew? Kot miał badania przed kroplówką i anemia była taka sama jak pół roku wcześniej. Po miesiącu krew zwariowała, wszystko jest w niej zmienione. Coś przez miesiąc wplynelo na tę zmianę krwi, akurat wtedy gdy była robiona kroplówka.
Brak chorób zakaźnych, na anemię było podawane żelazo w tabletkach - przez miesiąc rówolegle z kroplówką.

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Czw kwi 18, 2019 8:42 Re: Bardzo wysoki mocznik

Intensywna płynoterapia mogła obciążyć nerki i pogłębić ich niewydolność.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości