Bardzo wysoki mocznik

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw kwi 18, 2019 10:16 Re: Bardzo wysoki mocznik

Feliska97 pisze:Intensywna płynoterapia mogła obciążyć nerki i pogłębić ich niewydolność.


Leczenia w pierwszej lecznicy nie kontynuowałam dlatego, że po ponad miesiącu podawania kotu antybiotyku na pęcherz moczowy nie było żadnych zmian (mocz nadal czerwony) a lekarze chcieli kontynuować antybiotykoterapię. Dlatego postanowiłam zasięgnąć opinii innego lekarza. Teraz żałuję, bo u poprzedniego nie było takiego parcia na kroplówkę.
Stwierdzili, że pęcherz jest ok, byłam na usg kota - przewlekle chore nerki, przewlekle chora trzustka i jelita. Wykonano badania krwi - anemia, przewlekła niewydolność nerek. Postanowili leczyć nerki przez 4 tygodnie kroplówką i podawać równocześnie żelazo, lek Benakor, lizynę i beta-glukan. Przez tydzień jeździłam na kroplówki do lecznicy, potem przez 3 tygodnie robiłam samodzielnie w domu. Podczas jednej z wizyt na kroplówkę jedna z lekarek powiedziała, ze chyba te kroplówki nie są odpowiednie dla kota z anemią, a parametry nerkowe są bez zmian od pół roku więc lepiej nie mieszać - ale decydować ma lekarz prowadzący. To samo powiedziała Pani na usg. Jednak zaufałam lekarzowi prowadzącemu.

Po 3 tygodniach "kroplówkowej terapii" od razu wykonano badania krwi. Pani zbadała kota - wszystko ok, powiedziała "jeszcze troszkę i będzie to zupełnie zdrowy kot". Następnego dnia przyszły wyniki krwi - parametry nerkowe niezmienione, za to krew cała zmieniona, jakby to był inny kot. Na następny dzień kota już nie było.
Poinformowałam o tym lecznicę. Spytałam dlaczego nastąpiła taka zmiana krwi po kroplówkach i co mogło spowodować śmierć. Przeszukałam to forum i znalazłam wiele wypowiedzi osób, które twierdzą, że kroplówka rozrzezdza krew, przy anemii najpierw leczmy anemię a potem kroplówka itp.. Spytałam czy to możliwe, ze ta kroplówka doprowadziła do takiego obrazu krwi. Zaprzeczają. Twierdzą, że kroplówka nie może rozrzedzić krwi, że kot zmarł przez uszkodzenie aparatu przykłębkowego nerek... Nie dociera do nich gdy pytam dlaczego akurat po kroplówce krew stała się tragiczna a przez pół roku anemia była na tym samym poziomie. Pani kierownik lecznicy (ona odpowiedziała na informację o śmierci kota) uparcie twierdzi: "kroplówka nie rozrzedza krwi", pisze do mnie maile.
Ostatnio edytowano Nie kwi 21, 2019 12:57 przez Łazik, łącznie edytowano 1 raz

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Sob kwi 20, 2019 13:04 Re: Bardzo wysoki mocznik

Badania robione przed kroplówką, w dniu 16 marca Obrazek

Badania robione po 4 tygodniach kroplówki, dnia 12 kwietnia:
Obrazek

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Wto kwi 23, 2019 14:56 Re: Bardzo wysoki mocznik

Czy ktoś może zerknąć na te wyniki?

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Sob maja 11, 2019 13:45 Re: Bardzo wysoki mocznik

Anemia się pogłębiła, niestety. Ostatnio to przerabiałam.
To jest trochę błędne koło. Kroplówki mogą zbić mocznik, ale rozrzedzają krew.
W ostatnich badaniach nie ma fosforu i wapnia. Czy były badane?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro maja 22, 2019 13:16 Re: Bardzo wysoki mocznik

Nie, fosfor i wapń nie były badane. Wytłumaczcie mi tylko dlaczego kierownik lecznicy twierdzi, że kroplówki nie pogłębiają anemii, nie rozrzedzają krwi, że to jest fizjologicznie niemożliwe. Jak można tak kłamać?

Łazik

 
Posty: 30
Od: Wto gru 18, 2018 18:56

Post » Śro maja 22, 2019 14:24 Re: Bardzo wysoki mocznik

Bo to tak, jak wśród ludzkich lekarzy. Są tacy, krórzy mają wiedzę i serce do tego, co robią. I są też tacy, co niewiele wiedzą, ale się mądrzą i tylko kasa się liczy.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości