ARANSEP-pytanie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob sie 18, 2018 16:49 ARANSEP-pytanie

Witam,

Czy podajac Aransep trzeba rowniez podawac zelazo?

Nasz wet (dr.Korzeniowski z Lodzi) powiedzial, ze raczej nie bo ta anemia nerkowej kotki jest spowodowana najpewniej przez brak erytropoetyny.
Dajemy tylko serie B12 (intravit). Zelaza nie miala mierzonego. Po 3-4 tyg od podania 1szej dawki Aransep mamy zrobic morfologie i wtedy zelazo.
Czy moze poprosic o zelazo juz teraz? Tylko problem jest bo kicia wczesniej brala Chemovet i niestety po tym wymiotowala, nawet po malych dawkach.

Jak szybko dziala Aransep? Wczoraj podalismy 0.5mcg (6kg kotka) i za 2 tyg nastepne 0.5mcg. Wet mowil ze nawet do tygodnia czeka sie na dzialanie, ale inna wetka mowila, ze nawet w cagu 24 godzin?

Dziekuje!

agatamfrisco

 
Posty: 58
Od: Pt maja 27, 2016 13:38
Lokalizacja: Lodz

Post » Sob sie 18, 2018 17:23 Re: ARANSEP-pytanie

Ja podawałam Aranesp bez takich dodatków jak żelazo, ale w innych dawkach.
0.25 co tydzień przez 4 tygodnie, wyniki morfologii faktycznie się poprawiły, ale trzeba poczekać kilka tygodni od pierwszej dawki.

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sie 18, 2018 19:12 Re: ARANSEP-pytanie

pomylilam dawki . Kicia dostala 5mcg wczoraj i za 2 tyg 5mcg.

Ale boje sie, ze schrzanilam przechowywanie. Po przywiezieniu z lecznicy schowalam do szafki i dopiero po 1.5 godz jej dalam. Myslalam, ze pomiedzy dawkowaniem trzeba trzymac w lodowce a nie przed.
Czytalam, ze jak juz sie ogrzeje do temp pokojowej to nalezy zuzyc w ciagu 7 dni- czy to prawda? Tzn ze ta druga dawka co jest w lodowce juz sie nie nadaje? :(

agatamfrisco

 
Posty: 58
Od: Pt maja 27, 2016 13:38
Lokalizacja: Lodz

Post » Nie sie 19, 2018 22:43 Re: ARANSEP-pytanie

Odnośnie dawki to wiem o co chodzi, u mnie za każdym razem jest problem z przeliczeniem tego, pani w aptece zawsze się musi naszukać ;)
Niestety Aranesp należy trzymać w lodówce przez cały czas.
Nie umiem odpowiedzieć na pytanie czy nie stracił swoich właściwości.
Ja go zawsze podaję u weterynarza i tam też jest przechowywany, ale z apteki prędko go wkładam do lodówki.

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości