Prośba o pomoc w interpretacji wyników i dalszych krokach.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 19, 2018 17:25 Prośba o pomoc w interpretacji wyników i dalszych krokach.

Dzień dobry wszystkim, :)

Ostatnimi czasy mój kociasty posikiwał w różne miejsca, więc postanowiłam zrobić badanie moczu. Kot to 2,5 letni kastrat. Jako, że jest to moje oczko w głowie strasznie się denerwuje tym co usłyszałam od weterynarza.

Na podstawie poniższych wyników:

Barwa: żółta
Przejrzystość: dobra
Ciężar właściwy : >1,060
ph: 5,0
Białko : (+)
Glukoza: (---)
Ketony :(---)
Urobilinogen: w normie
Bilirubina: (---)
Barwniki krwi: (---)
Leukocyty: 0-1 wpw
Erytrocyty : 0-1 wpw
Śluz: (---)
Flora bakteryjna: nieliczna
Nabłonki: wielokątne nieliczne
Kryształy: szczawianu wapnia dość liczne
Osad: nieznaczny, żółty, stabilny

Wet stwierdził zapalenie pęcherza moczowego przepisał antybiotyk "Synolux" i jako, że w moczu pojawiły się szczawiany wapnia natychmiastowe przejście na karmę RC urinary s/o do końca życia.

Nie jestem zwolenniczką karm weterynaryjnych o ile nie są one ostatecznością, więc zwracam się do was z prośbą o poradę.
Czy istnieje możliwość, że stan zapalny pęcherza powoduje zakłócenia w wynikach badań moczu i mogę poczekać z przejściem na karmę urinary dopiero po wyleczeniu i ponownym zbadaniu moczu?

Czy istnieją jakieś inne możliwe sposoby walki z tymi szczawianami?

Czy może mogę wykonać jakieś inne badania, żeby mieć pewność zanim niepotrzebnie będę faszerować kota?

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

pozdrawiam :)

Erbeeri

 
Posty: 1
Od: Czw lip 19, 2018 17:03

Post » Pt lip 20, 2018 0:02 Re: Prośba o pomoc w interpretacji wyników i dalszych krokac

Żadne chrupki pseudo-lecznicze kotu nie pomogą. Kot powinien jeść dobrą zbilansowaną mokrą dietę.
Jeśli weterynarz będzie upierał się przy "leczeniu" kota Royalem, to szybko zmieć weta.

A jak wyszły badania krwi? Jak wygląda opis USG pęcherza?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 28 gości