wielka prośba o interpretację badań moczu

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lip 07, 2018 15:00 wielka prośba o interpretację badań moczu

dzień dobry, czy mogę prosić o interpretację wyniku badań moczu kotki? wet powiedział tylko, że jest poważne zapalenie i podał antybiotyk. czy możecie mi coś doradzić? proszę o pomoc :(

Obrazek

saskia900

 
Posty: 1
Od: Sob lip 07, 2018 14:53

Post » Nie lip 08, 2018 11:00 Re: wielka prośba o interpretację badań moczu

Niski ciężar własciwy moczu, podwyższone ph, obecność białka i białych krwinek ... to niestety poważny kłopot z nerkami :(
Zrób koniecznie poszerzone badania krwi w profilu nerkowym. Niepokojąca jest również obecność bilirubiny :(
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lip 13, 2018 19:50 Re: wielka prośba o interpretację badań moczu

Anatolek pisze:Niski ciężar własciwy moczu, podwyższone ph, obecność białka i białych krwinek ... to niestety poważny kłopot z nerkami :(


Niekoniecznie z nerkami, może być z niższymi drogami moczowymi. Ale problem jest, to fakt.

Zrób koniecznie poszerzone badania krwi w profilu nerkowym. Niepokojąca jest również obecność bilirubiny :(


Oraz urobilinogen.

Kot koniecznie powinien mieć dokładne badania sprawdzające stan nerek i wątroby, myślę że niezbędne też byłoby usg bo same badania krwi nie dadzą pełnego obrazu.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sie 01, 2018 18:29 Re: wielka prośba o interpretację badań moczu

Mieliśmy dość podobne wyniki moczu (kotce zdarza się sporadycznie zsikać na łóżko). Dzisiaj jesteśmy po usg już - niestety nerki wyglądają strasznie. Póki co czekamy na wyniki krwi.
Także myślę, że po badaniu moczu kolejnym krokiem powinno być usg i badanie krwi (morfologia + biochemia).

Oxxy

 
Posty: 2
Od: Śro sie 01, 2018 18:25




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości