Czy karma "urinary" i to RC jest konieczna? SUK - jak karmić

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt mar 30, 2018 21:03 Czy karma "urinary" i to RC jest konieczna? SUK - jak karmić

Dobry wieczór :) Mój kocur ma PH moczu ponad 8 i podobno ma w tym moczu jakieś kryształy. I faktycznie - w sytuacjach stresowych (mimo że jest bardzo czystym zwierzakiem) zdarza mu się nalać poza kuwetą. Myślałam, że to problem behawioralny, bo sytuacje w których lał w łazience lub przedpokoju (nigdy nigdzie indziej) dotyczyły mojego byłego chłopaka. Tzn. tego że zajmował kotu miejsce w łóżku. Była akcja: człowiek w domu i łóżku, była reakcja: szczanie do butów lub poza kuwetą. Oczywiście wiadomo, że to nie złośliwość, ale myślałam, że stres. Teraz z tymi wynikami badań widzę że stres ale i choroba.
On duzo pije. I na poczatku weci podejrzewali cukrzycę. Ostatnio jak wiozłam go do weta na badania krwi, bo jest panem w wieku 10-15 lat (nie mam pojęcia, bo to kot e schroniska, dość schorowany) zestresował się tak, że glukoza skoczyła mu w kosmos. Stąd badanie moczu (i drugie glukozy, które było OK).
Poinformowano mnie, że USG pęcherza, karma RC urinary i po miesiącu sprawdzenie co tam. Ale kurcze... Wystarczy sobie sprawdzić skład tej karmy. Ryż, pszenica, kukurydza, odpady z droiu, kukurydza, tłuszcz itp. Masakra. Mam jeszcze drugiego kota. Karmię je karmą Applaws suchą z jagnięciną i mokrymi dodatkami małymi, dla smaku.
Czy jest jakiś sposób, suplementy diety itp. żeby "zakwasić" mocz koci albo jakaś dobra karma a nie RC, żeby pomóc kotu w takiej sytuacji?

Kocia łachudra

 
Posty: 41
Od: Nie gru 19, 2010 17:12

Post » Pon kwi 02, 2018 17:51 Re: Czy karma "urinary" i to RC jest konieczna? SUK - jak ka

nie karmy pseudo weterynaryjne maskują problem zamiast go rozwiązywać. Najlepiej jest przejść na karmę wysokomięsną, niskofosforową z dolewką wody (catz finefood purr przykładowo ma fosfor na poziomie 0,15% typu urinary przykładowo 0,17%) plus zakwaszacz tutaj są różne szkoły, jedni wolą pasty inni kapsułki np. nowy urinovet ma metionię :)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435, Google [Bot] i 34 gości