RenAvast -podobno nowość.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto mar 13, 2018 9:55 RenAvast -podobno nowość.

Czy ktoś zna ten suplement?
Podobno nowość na rynku.
https://kalinowa.pl/sklep/choroby-nerek ... biohealth/
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Nie mar 18, 2018 18:49 Re: RenAvast -podobno nowość.

viewtopic.php?f=36&t=137181&start=750#p9518138
O preparacie renavast (to jakaś mieszanka "aminokwasów i peptydów"...) przeczytałam m.in.:
"This product is a scam. It is a supplement therefore it has not come under the medication standards. Just the fact that they are marketing it on Facebook instead of veterinary journals should be a big clue. Everything they say is not only ambiguous, but anyone in the scientific community will tell you that a test group of 19 is a farce.
This is a scam, and nothing else. Just like the "lose 20 pounds in 3 days ads." They are preying on peoples' emotions who have animals with a chronic disease, which the medical community has yet to find a cure."
http://ths.gardenweb.com/forums/load/pe ... 16573.html

W Polsce jest chyba jeszcze nieznany.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt maja 11, 2018 10:03 Re: RenAvast -podobno nowość.

Nie wiem skąd ten cytat bo strona nie istnieje. Przy niewydolności nerek u kotów problemem jest, że są na dietach niskobiałkowych( i to jest standardowe zalecane postępowanie).Jednak dieta niskobialkowa jest wyniszczajaca bo bez białka ciężko funkcjonować, następuje powolne wyniszczenie organizmu. Podawanie czystych aminokwasów sprawia że dostarczamy organizmowi budulec, który nie jest tak obciązajacy dla nerek tak jak zwykłe białko np z mięsa.
W medycynie ludzkiej już zalecane jest i stosuje się suplementowanie diet roztworami aminokwasów u pacjentów z przewlekła niewydolnością nerek( trzeba poszukac po prostu np. w necie informacji na ten temat). Niewydolnośc nerek u kotów jest chorobą na cale życie a właścicielom chodzi o to żeby to zycie ich było lepsze i dłuższe

oLgaS

 
Posty: 2
Od: Pt maja 11, 2018 9:26

Post » Nie cze 10, 2018 10:31 Re: RenAvast -podobno nowość.

Na grupie fb dla nerkowców chyba ze dwie osoby stosowały Renavast bez żadnego skutku.

Kiedy preparat się pojawił szukałam informacji. Faktycznie u ludzi zaczęto kurację aminokwasami jednak, jak wtedy guglowałam, były to inne związki niż te, zawarte w suplemencie dla kotów.

Na szczęście to 'standardowe, zalecane' podejście z dietami niskobiałkowymi powoli odchodzą do lamusa. Moja Zołza żyje z niewydolnością już ponad 6 lat. I uważam, że dzieje się tak w dużej mierze dzięki mięsnej diecie.
Obrazek

Boo

 
Posty: 20081
Od: Pt lis 04, 2005 11:41
Lokalizacja: Opole

Post » Wto cze 19, 2018 8:40 Re: RenAvast -podobno nowość.

wiele osób stosuje diety gotowe niskobiałkowe, wiec suplementacja aminokwasami myślę że jest wskazana, ale tak na prawdę każdy właściciel zwierzęcia sam decyduje po konsultacji z lek.wet co robić. Niewydolnośc nerek to troche bardziej złożony temat i niestety nie ma cudownej jednej tabletki która rozwiąże problem. Dieta na pewno jest kluczowym czynnikiem.

oLgaS

 
Posty: 2
Od: Pt maja 11, 2018 9:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 34 gości