Krew w moczu u kotki

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lut 15, 2018 15:36 Krew w moczu u kotki

Cześć,

chciałam zapytać o radę w sprawie leczenia kotki. To prawie-brytyjczyk (kupiona z pseudohodowli przez poprzednich właścicieli :strach: ), ma 10 lat i 4 miesiące, wysterylizowana. Przez większość życia żywiona suchą i mokrą karmą marketówką - miała do nich stały dostęp. Regularnie podawane jej były także inne rzeczy - kurczak, szynka, śmietanka, żółtko itp. Dwa lata temu po wizycie u weta, gdy na liczniku wybiło imponujące 8 kg, kotka przeszła całkowicie na suchą karmę Royal Canin Obesity. Obecnie schudła do 6 kg.

W niedzielę odkryłam, że w bryłkach moczu z kuwety jest krew. Kotka kropelkowała, dużo piła, ciągle kręciła się przy kuwecie, ale nie sikała poza nią. Nie była osowiała, nie była ospała - jej zachowanie nie uległo zmianie w żaden sposób. W poniedziałek zrobiliśmy USG pęcherza i wetka stwierdziła, że widzi tam zbrylony materiał, ale nie jest pewna czy to kamienie - diagnoza: "pęcherz moczowy mały, wypełniony heteroechogenicznie, widoczne silne hiperechogeniczne struktury bez cienia akustycznego - skrzepy, piasek? do weryfikacji przy wypełnionym pęcherzu" Kotka dostała zastrzyki: antybiotyk i przeciwzapalny/przeciwbólowy.

Na drugi dzień zrobiliśmy badania moczu (niestety nie udało się go za wiele złapać) i dowiedzieliśmy się, że ma struwity w pęcherzu. Wyniki tutaj:

Obrazek

Wczoraj miała też kolejne usg (na pełnym pęcherzu). Nadal nie było tego cienia akustycznego. Kotka dostała kolejny zastrzyk przeciwzapalny, za radą wetki przestawiliśmy ją całkowicie na suchą karmę Royal Canin Urinary S/O. Mamy zgłosić się za 10 dni, żeby sprawdzić czy to coś pomogło.

Kotka zachowuje się normalnie. Sika, krew w moczu już zniknęła, chociaż dalej dużo kropelkuje. Sporo pije, możliwe też, że częściej rzyga (ale ona zawsze miała skłonności do częstego rzygania, więc może panikuję). Dzisiaj miała śmierdzącą kupę i raz miauknęła przy jej robieniu (efekt drastycznej zmiany diety?). Wiem, że Royal Canin to nie jest najlepszy wybór. Po rozpuszczeniu tego materiału w pęcherzu chcę ją całkiem przestawić na mokrą karmę dobrej jakości, na razie wolałam się trzymać zaleceń weta. Niestety poczytałam trochę i zastanawiam się czy to w ogóle jest odpowiednia metoda leczenia. Czy nie powinno się w takiej sytuacji zrobić badań krwi?

Martyna17

 
Posty: 7
Od: Pon cze 01, 2009 16:34

Post » Czw lut 15, 2018 15:52 Re: Krew w moczu u kotki

mysle ze,badania krwi zrob
posiew moczu
nie widze jaki ciezar wł moczu
kota poj woda
rozkurczowe tak
p bolowe moim zdaniem nie
dobry jest shilington

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw lut 15, 2018 20:39 Re: Krew w moczu u kotki

kot ma kryształy oraz stan zapalny

koniecznie bym zrobiła:
- antybiotyk dopyszcznie np. amoksyc. z kw, klawulanowym
- metioninę jedna tableta na dzień
- przepajać kota ile się da kilkanaście razy dziennie po 10 ml wody strzykawą do pyska, lub niech pije rosołek, wodę z mlekiem kocim czy co tam lubi kociego - duuuuuuużo wody w każdym razie
- karma tylko i wyłącznie mokra: mięcho mielone rozrobione wodą lub pucha wysokomięsna również na zupkę wodą rozrobiona

kto zalecił karmę suchą ..... ten fragment wycieła cenzura, a w wersji super delikatnej - niech sam tą karmę je młotek jeden

po 2 tygodniach sprawdzić mocz i decydować dalej

a i poszukać weta, co ma coś więcej oprócz dyplomu na ścianie
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 39 gości