Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 06, 2018 2:08 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Nic nie umiem doradzić ale przynajmniej potrzymam kciuki za zdrowie koteczka :ok: :ok: :ok:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto lut 06, 2018 2:53 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

to zelazo co pisźesz nie mam jak sprawdzic
krwinki musza sie z cźegos tworzyc
chela f.. zawiera zelazo kwas foliowy
wit c wit b 6 wit b 12 z tego powstaja masz w jednej kaps
zeby wet nie podal furosemidu na obnizenie cis
pytaj co daje pisz
wiem ze u wet trudno
leki na nadcis sa stosowane na obniźenie białkomoczu
ja stosowalam ludzki lotensin odpowiednik wet fortekor
nie sa najlepśze
czytalam o telmisarton i semintra
ze sa lepsze
pytaj z jakiego plynu kroplowki
to wazne i ile ml
potas moze w kroplowce podal ?
a nie wiem jaki wapn
bo od tego zalezy w ylapywcz fosforu

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto lut 06, 2018 10:13 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Dziękuję za kciuki bardzo się przydadzą.
Wapno kotek ma 8,6mg normą jest do11,1
Potas podaje asparagin ćwierć tabletki na dzień i poszedł w górę.
Żelazo wybrałam takie , bo kotek dostaje Wit B w kroplówce i baje się przedawkowania.Ale jak nie będzie dostawał w kroplówce to zmienię na ChelaFerr.
Kroplówką płyn Ringera do tej pory po 200ml ale kazałam zmienić na mniej według waszych sugestii.
Zapisałam kotka do weterynarza nefrologia ale termin jest dopiero na koniec lutego, trzymajcie nadal kciuki aby moje kochanie wytrzymało,jest taki słabiutki,że aż serce ściska.
Co wy sądzicie o teorii FIPA???
Proszę o więcej informacji na temat ciśnienia.Jak go ustalić bez badania i czy leki podawać profilaktycznie?
Wczytaj się w ulotkę Ranigasa 8O Nie wiedziałam,że taki niewinny lek na zgagę ma aż tak dużo możliwych skutków ubocznch.Miedzy innymi zapalenie nerek i kłopoty hematologiczne,to tak jakbym czytała o kłopotach mojej Kici.Piszą tam wyraźnie aby UWAŻAĆ przy niewydolności nerek,wątroby i trzustki a kot brał to świństwo ponad tydzień :twisted:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 06, 2018 10:37 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Co do FIP, to oczywiście nie mam pewności ale jest wysokie prawdopodobieństwo że masz rację i pan doktor sobie wymyślił. FIP często diagnozują ci, którzy nie wiedzą, co robić, bo taka diagnoza usprawiedliwia nicnierobienie.
Co do bioferru, to podawaj CAŁĄ tabletkę codziennie, najlepiej w osłonce
Omega 3, aspargin - mogą być
Skorupki jaj... ostatecznie niby mogą być, ale lepsze akurat byłyby te leki, o których pisałam. Na skorupkach jaj może być salmonella

Na białko -Telmisarton,semintra ,lotensin oczywiście któryś z nich(jak pisałaś)
Biopron 9 - kapsułka - dwie dziennie
Wit B12jest w wersji czystej dostępna w zastrzykach w ludzkich aptekach, reszta witamin jest w ChelaFerrze (B12 też jest, ale część kotów ma problem z jej wchłanianiem z żołądka) Zastrzyki witaminowe nie są superkonieczne, jeśli dostanie CHelaFerr w odpowiednich dawkach

Co do jedzenia, to dawaj, cokolwiek kot je. Jest taka odżywka dla nerkowców, Renal Liquid, można spróbować. Spróbuj może też jakichś "gorszych" mokrych karm z sosikiem. Te sosiki są dość odżywcze, kot zostawia te nibykawałki mięsa, ale to są nibykawałki. Może Winstona z Rossmana, albo Whiskasa... Część nerkowców lubi saszetki rybne, bo mają intensywny zapach zabijający posmak mocznika z pyszczka

Ciśnienia bez badania nie ustalisz, ale mało który wet jest w stanie zbadać, dlatego leki podaje się "na oko" Przy bialkomoczu to standardowa procedura, daje trochę ulgi nerkom, a dawki większość wetów dopasowuje obserwując kota - zbyt niskie ciśnienie powoduje, że futrzak robi się ospały
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lut 06, 2018 11:33 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Będzie ciężko podać biofer w całości,nie wiem czy przełknie.Dlaczego musi być w osłonce?Do tej pory to znaczy od3dni dawałam 1/4tabletki rozkruszone razem z papką i to coś od weta(już o tym pisałam).
A jak podać ChelaFerr,czy wysypać ten proszek z osłonki.
Dzięki za wszystkie informacje, dziś wymuszę od weta wszystkie leki lub go zmienię.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 06, 2018 17:52 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Osłonki są po to, żeby uwalniać zawartość już po przejściu przez żołądek, w jelitach. Są sprzeczne dane, czy tak się naprawdę dzieje, więc jak się nie da inaczej, można w proszku :mrgreen: Chociaż twórcy leku chwalą się, że działa
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lut 07, 2018 17:16 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Potrzebuję rady na już.Co podać kotkowi na ból przy chorych nerkach

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 07, 2018 17:30 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

ale co go boli ?
nie zatkal sie ?

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 17:35 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Nie ma kamieni siusia normalnie,tylko wstaje za chwilę się kładzie i znowu wstaje tak jak by szukał sobie dogodnej pozycji aby mniej bolało.To z obserwacji córki mnie jeszcze nie ma w domu .Jak tylko wrócę to chce go zabrać do weta i wiedzieć co ma podacDo tej pory czasami dostawał nospe.Ale już nie ufam temu wetowi :| Na sobotę jestem umówiona na wizytę do nefrologia mam nadzieję,że kicia wytrzyma i chce mu w tym pomóc.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 07, 2018 17:45 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

nie bardzo wiem
bo moze zbiera sie plyn i uciska
pomysl czy kupkal i cźy nie za twarde
po zelazie jest zatwardzenie i moze brzuch bolec

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 17:55 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

jeszcze bierze aspargan to tez potrafi zatwardzc
nie podaj ludzkich lekow p bolowych sama

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 20:33 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Poszły bobki :lol: Nie mam zamiaru podawać mu leków przeciw bólowych ,ani innych na własną rękę .No możne tylko witaminki i to tez bardzo ostrożnie.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 07, 2018 23:11 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

i po kupalu lepiej sie cźuje ?

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lut 07, 2018 23:44 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Nadal się kręci.Poszedł teraz na siusiu i już po sikaniu siedział na środku łazienki i coś tam sobie narzekał.Poszłam sprawdzić o co chodzi a on się spojrzał na mnie i sobie wyszedł :? Nie wiem o co chodzi?Chyba,że jeszcze jakieś bobki utkwiły.Zobaczymy co nocka pokarze?

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 07, 2018 23:48 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

moze masz lactulosun
to jest na wyproznianie

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości