Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lut 03, 2018 22:33 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Wg mnie macie masywny bialkomocz. Norma bialka do kreatyniny jest 0,2 ; u Was jest 9,7!
Podejrzewalabym kłębuszkowe zapalenia nerek.
Kot powinien miec zmierzone cisnienie i dostawac leki na zmniejszenie bialkomoczu.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lut 04, 2018 0:59 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

A mogłabyś podać nazwy leków na spędzenie białka? Zapytam o możliwość zmierzenia ciśnienia kotkowi,tylko coś mi się wydaje,ze nie maja odpowiedniego ciśnieniomierza.
Mam podejrzenie ,ze kicia ma którąś z tych paskud ,śródmiąższowe zapalenie nerek lub kłębuszkowe zapalenia nerek.Ale co mi po tych podejrzeniach ,kiedy nie wiem jak to można wyleczyć ,albo chociaż zaleczyć.Jakieś wskazówki?

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 04, 2018 1:03 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Kot dostał ringera 250 mililitrów ze względu na mały potas i magnez. Peritol dostał ale bardzo słabo działa.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 04, 2018 9:05 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

To bardzo dużo, jak na jedną dawkę
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lut 04, 2018 11:01 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Kot wazy 5 kg a na jeden raz dostaje tak ok 200 mililitrów.Podobno to na jego wagę jest ok.Dziś i nie ma kroplówki,był na pobraniu krwi,wyniki mają być po południu i jutro wizyta u lekarza.Dziś dostanie tylko antybiotyk i witaminki do pysia. Najgorzej mnie martwi jego niejedzenie.karmienie go strzykawką to trauma dla mnie i dla niego.Nigdy nie wiem ile mu dawać tego jedzenia i jak często.Wyczytałam tu na forum,że podaje się na raz 20 mililitrów . Ja daję 3 strzykawki po 5 mililitrów małymi łyczkami na raz 3/4 razy dziennie.Czy dobrze?
Pytała o aparat do mierzenia ciśnienia, nie mają.Ale lekarz przy pobieraniu krwi i osłuchaniu kotka powiedział,że kicia ciśnienie ma dobre.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 04, 2018 11:07 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

A pytalaś weta o białko w moczu?
Nie wiem jakie leki stosuje się na bialkomocz, nie miałam kota który na to chorował.
Nie chodzi o spędzenie białka, ale o jego zatrzymanie. Zdrowe nerki nie przepuszczaja bialka do moczu, albo przepuszczają go bardzo niewiele.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lut 04, 2018 21:08 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

fili pisze:A pytalaś weta o białko w moczu?
Nie wiem jakie leki stosuje się na bialkomocz, nie miałam kota który na to chorował.
Nie chodzi o spędzenie białka, ale o jego zatrzymanie. Zdrowe nerki nie przepuszczaja bialka do moczu, albo przepuszczają go bardzo niewiele.

kot ma chore nerki to i ma białkomocz
A to najnowsze badanie krwi

adanie Wynik Jedn. min max norma

Morfologia
Leukocyty 7,40 G/l 6,0 18,0 ~

Erytrocyty 4,35 T/l 6,5 10,0 L
Hemoglobina 4,97 mmol/l 6,21 9,31 L
Hematokryt 0,26 l/l 0,30 0,45 L

MCV 59 fl 39 55 H
MCH 1,14 fmol 0,81 1,05 H
MCHC 19,4 mmol/l 18,6 22,3 ~
RDW 22 % 14 31 ~

Płytki krwi 90 G/l 200 600 L
MPV 16 fl 14 18 ~

Rozmaz manualny wg Schillinga:
Kwasochłonne 5 % 212 ~
Pałeczkowate 3 % 03~
Segmentowane 60 % 35 75 ~
Limfocyty 32 % 20 55 ~

Obraz krwinek czerwonych:
Anizocytoza Nieznaczna

Oznaczenia biochemiczne:
AspAT 68,0 U/l 644 H
AlAT 134,0 U/l 20 107 H
ALP 20,0 U/l 10 107 ~
Glukoza 76,0 mg/dl 100 130 L
Kreatynina 5,1 mg/dl 1,0 2,0 H
Mocznik 119,0 mg/dl 25 70 H
Białko całkowite 153,0 g/l 60 80 H
Albuminy 24,0 g/l 27,0 39,0 L

Fosfor 12,2 mg/dl 3,0 6,8 H
Potas 4,0 mmol/l 4,1 5,6
Jestem przerażona w jakim tępię rośnie kreatynina z dnia 17.01 1,9 dnia a teraz 5,1.Kot kompletnie bez życia,każde karmienie to trauma.Zastanawiam się jak długo go tak męczyć i czy jest choć minimalna szansa żeby choć trochę postawić go na łapki.Wiem ,ze na całkowite wyleczenie nie ma szans, ale jak nie będzie jadł sam to ile jesteśmy jeszcze w stanie wytrzymać?Proszę czy macie doświadczenie jak go wyciągnąć z tego stanu.
A i jeszcze te płytki krwi (90 G/l 200 600 L )w tym stanie to na razie kroplówki chyba odpadają.Boję się jutrzejszej wizyty u weterynarza.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 05, 2018 1:05 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

pisala Taizu o leku na anemie jest sprawdzony na kotach
jaki wys fosfor
musisz do kazdego karmienia wylapywacz
kroplowki male podaj ,
na apetyt sa i inne leki
od białkomoczu podaja lotensin -fortekor ,semintra
nie potrzebnie antybiotyk prźerwany
a w pychu ok
dopajaj kota strzy kawka
biopron dostaje ?
jezeli sie da to wiecej jedzenia
antybiotyk w inj ?
cos na osłone p pokarmowego
watrobe oslaniaj caly czas
co dajesz do jedzenia
wątroby jajek ryb na raźie nie
bardzo wys fosfor

nie zbijeśz go

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lut 05, 2018 9:52 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Antybiotyk nie jest przerwany,podawany był jeszcze do wczoraj a dziś idziemy do weterynarza i może będzie kazał podawać dalej.Niestety do tej pory dostawał dużego indyczej wątroby,bo tylko ja chciał choć trochę jeść.Teraz już nic nie chce.
Czyn go w takim razie karmić na razie pewnie ze strzykawki.
Bardzo proszę o spis lekarstw o jakie się upomnieć i jakich się wystrzegać o 18mam weterynarza.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 05, 2018 11:06 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

1) Kroplówki codziennie, a mniejsze, ok 100 ml, można podskórne podawać samemu

2) wyłapywacz fosforu do każdego posiłku. Ja to radzę, inni też, a Ty jakbyś nie zauważała. Zobacz, jaki fosfor macie :( Jest taki łańcuch: fosfor->mocznik->kreatynina. Twój ma fosfor mocnoprzekroczony, a nerkowce powinny mieć w dolnej połowie normy

3) lek na obniżenie ciśnienia
4) resztę kontynuować
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 05, 2018 16:34 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

Tak widzę duży fosfor i kreatyninę,to są wyniki z wczoraj i lekarz jeszcze ich nie widział.Awyniki lecą na w zastraszającym tępienie na łeb.Kroplowki były podawane codziennie od 26stycznia.Co do ciśnienia to kot nie miał go badanego bo nie ma sprzętu.Nie wiem czy podawać lek na ciśnienie tak w ciemno.Zdaje sobie sprawę że stanu Kici i prawie codziennie jestem u weterynarza jak do tej pory zalecił to co już napisałam.Dziś na wizycie chce być świadoma co podaje mojej Kici i w razie czego móc się upomnieć o więcej lub mniej.Dlatego proszę o nazwę lekow które pomogą i żebym miała o nich pojęcie jak wet będzie je podawał lub da do podawania w domu.Dlaczego tak mało kroplówki 100ml ?Czy chodzi o płytki krwi?
Dobry lek na fosfor
Dobry lek na białko
Dobry lek na mocznik
I dobre wskazówki
O to proszę

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lut 05, 2018 16:56 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

jeszcze jest telmisarton na biako
nie znam
dlatego mniejsze kroplowki (doswiadczenie) źe powoli lepiej
dasz po duźo szybko chore wykonczysz

powoli

ten lek semintra był oglasźany ktos mial

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lut 05, 2018 17:00 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

macie anemie kroplowki duze rozwodnia krew ,niedotlemienie
podajesz np chela ferr bi..complex
jezeli dostaje catosal przejdz na chela ferr z dodatkami
watrobe wśpomagaj cały cźas

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lut 05, 2018 17:37 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

O wyłapywaczach fosforu jest sporo we wstępnych postach wątku o nerkowcach, na którym gościłaś. Wskazanie najlepszego zależy od Twoich możliwości finansowych. Najlepszy jest Renagel, ale w Polsce stosowany eksperymentalnie, trzeba go sprowadzić z zagranicy, jest o tym wątek.
Najłatwiej dostępne są z kolei Pronefra i Ipakitine, można je kupić u weta. Można też stosowac inne, ale to więcej kombinacji.
Leku na mocznik nie ma, mocznik obniża się kroplówkami i przez obniżenie fosforu. Są nieosiągalne w Polsce tabletki Azodyl, które trochę wspomagają wydalanie mocznika przez jelita, a także osiągalny w Polsce podobnie działąjący probiotyk Biopron 9, najlepszy w czeskiej wersji Forte, czasem do kupienia w Polsce.
O obniżaniu ciśnienia i kroplówkach pisała anka1515
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon lut 05, 2018 22:48 Re: Proszę o podzielenie się wiedzą i odczytanie wyników

No to po wizycie.Pan doktor zasugerował FIPA 8O 8O. Własnie sobie o nim czytam i nijak mi nie pasuje.Chyba lekarzowi zabrakło umiejętności.
Dziś wywalczyłam tylko mniejszą kroplówkę i witaminki.Podałam mu nazwy leków zasugerowanych przez was, do jutra ma przemyśleć sprawę :? oczywiście lekarz nie ja.
Czy mogę podawać kotkowi codziennie ćwierć tabletki bioferu żelazo o zwiększonym wchłanianiu ,kapsułkę (oczywiście wyciśniętą z osłonki)Naturella Omega -3,ćwierć asparginu.
Co do leków to podsumujmy
Na białko -Telmisarton,semintra ,lotensin oczywiście któryś z nich
Na mocznik-Biopron 9 to jest coś w rodzaju probiotyku który mogę kupić w aptece,ile go podawać?
Co osłonowego na wątrobę i brzuszek?
Jaką wit B zamiast catosalu
Na fosfor - renalvet ,renagel. A czy ktoś stosuje zmielone skorupki jajka,jeżeli tak to w jakiej ilości i jak podaje?
Dostał coś dziś na obniżenie ciśnienia w kroplówce(zapomniałam nazwy),tylko się zastanawiam czy tak bez badania można podawać leki w ciemno.A i nospę + kontynuację antybiotyku.Czy on jest potrzebny?
Co do jedzenia podawać i ile, aby nie pogorszyć.Kicia i tak je ze strzykawki.Do tej pory podawałam packę z mieszaniny mięs i podrobów +wspomagałam się whiskas :oops: i gourmet perle :oops: bo to jeszcze choć trochę skubał sam i wątróbkę z indyka.Teraz już sam nic nie chce :cry:
Bardzo dziękuje za dotychczasowe wskazówki i proszę o więcej.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości