Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon gru 04, 2017 20:09 Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Drodzy,

Problem z moim Bazylem (8 lat) zaczął się jakoś 1,5 miesiąca temu, kiedy zaczął sikać na wszystkie łóżka w domu. Na początku myśleliśmy, że to przez pojawienie się w domu dziecka, ale jednak udaliśmy się do weterynarza. Bazyl miał zrobione badanie krwi, moczu, USG, posiew na obecność bakterii w moczu - w moczu podwyższone stężenie kreatyniny i mocznika. Posiew nie wykazał obecności bakterii, więc zbędne było leczenie antybiotykami. W obrazie USG część nerek uszkodzona, pęcherz nietknięty, nerki niepowiększone. Na początku leczenia było z nim nawet nieźle, jadł, bardzo dużo pił, sikał i robił kupę. Po jakimś tygodniu od diagnozowania zaczął się dramat - Bazyl zaczął posikiwać krwią, dosłownie krew była w całym mieszkaniu, bo popuszczał jej po kilka kropel.... I potem częściowa poprawa - zaczął normalnie sikać. Ale od kilku dni zaczął wyraźnie mniej jeść, nie sika, nie robi kupy, ucieka w ciemne miejsca, jest bardzo osowiały.

Co do leczenia - weta powiedziała, że jedynym sensownym leczeniem będzie podaż kroplówek oraz jedzenia dla uro-kotów, ale i tutaj są schody - wenflon zatyka się notorycznie i ciężko jest mu podać kroplówkę, kolejne wizyty u weta to dodatkowy stres dla niego (podpinam kroplówki sama w domu, bo jestem położną). Jeść nie chce swojej ukochanej karmy, a co dopiero jakiejś zupełnie mu nieznanej.

Pomóżcie mi! Co ja mam robić?? Już po prostu wychodzę z siebie z nerwów, czuję się bezradna. Myśl o tym, że on cierpi, doprowadza mnie do szału ;(

olilouka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 04, 2017 18:43

Post » Wto gru 05, 2017 1:57 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

poczytaj w wątku nerkowym na temat karmienia nie suche
kroplowkí podskorne
badania krwi ,leki
poradzisz sobie

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto gru 05, 2017 2:42 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

U mojego niejedzącego kota nerkowego dobrze sprawdza się Renal Liquid - wysokokaloryczna zawiesina do podawania strzykawką. Smakuje mu na tyle dobrze, że jestem w stanie wepchnąć w niego około 200 ml na dobę - więc całkiem nieźle się też tym nawadnia ...Oprócz kroplówek i diety są też leki wspomagające pracę nerek i wyłapujące fosfor (to on głównie dobija nerki) ...Molestuj weta o np. Renagel, Nefrokrill, Karenal, Renalwet, Azodyl, ewentualnie Semintrę (wskazana, jeżeli kot traci białko) ...Na pobudzenie apetytu b. dobrze działa Mirtor - co drugi dzień podajesz okruszek ...
Współczuję, bo wiem co czujesz .... :(
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto gru 05, 2017 8:45 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

olilouka pisze:....w moczu podwyższone stężenie kreatyniny i mocznika....

To chyba we krwi?

Wrzuć tutaj wyniki wszystkich badań i posiewów, jakie masz (jak nie masz to weź od weta, wydrukowane).
Weź od weta wydruki ze wszystkich wizyt, badań, z wpisanymi wszystkimi lekami jakie kot dostawał/dostaje, i diagnozą.

Napisz skąd jesteś i poproś o wskazanie weta dobrego do leczenia nerek w Twojej okolicy.
W Warszawie to np. dr. Agnieszka Neska. Można do niej iść albo też udziela konsultacji mailowo. (ale i kilku innych bardzo dobrych też jest)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 05, 2017 9:26 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Wstawiam wyniki mojego kota, te, które dostałam od weta:

Mocz: 153.535 mg/dl H (25.000 - 70.000)
Cr: 3.396 mg/dl H (1.000-1.8000)
ALT: 8.554 U/ L L (20.000-107.000)
BIA: 7.072 g/dl (6.000-8.000)

RBC: 9.08
MCV: 44.4
RDW%: 16.4
PLT: h 587
MPV: L 9.2
LYMF: H 7.9 TM
GRAN: 11.7 TM
MONO: 1.1 TM
WBC: H 20.7
HGB: 12.7
HCT: 40.3
MCH: 14.0
MCHC: 31.6
LYMF: 38.2 TM
GRAN: 56.5
MONO: 5.3 TM

WBC +3 500Cell/uL
SG: 1.015
pH: 6.0

Posiew moczu po 48h ujemne

olilouka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 04, 2017 18:43

Post » Wto gru 05, 2017 9:35 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Jeśli chodzi o leczenie, to tak jak napisałam - moja weta powiedziała, że u niego skuteczne może być leczenie jedynie kroplówkami i karmą, bo antybiotyki są niepotrzebne. Mamy kroplówkować go tydzień i wtedy zobaczyć co z nim będzie. Na pobudzenie perystaltyki jelit dałam mu pastę odkłaczającą i dalej nic, kupy nie ma. Bazyl jest okropnie wystraszony, nawet kroplówki robione w domu nie zmniejszają jego lęku. Dziś się wysikał bo wczorajszej dawce kroplówki, dziś też się udało ją podpiąć. Nadal mimo wszystko jest osowiały...

Jestem z małej miejscowości (Jędrzejów), więc wątpię, że ktokolwiek tutaj będzie znał wetów z mojej mieściny. Ja już zmieniłam weterynarza - pierwszy, u którego byłam, nie wdrożył nawet kroplówek od razu po zobaczeniu złych wyników i czekaliśmy z tym tydzień. Potem próbował postawić diagnozę chłoniaka nerkowego (czy jakoś tak), co zupełnie było absurdem, bo nie badał mu węzłów chłonnych, ani na obrazie USG nerki nie były powiększone. Obecnie leczę go u innej Pani, ale jeśli chodzi o diagnozę, to nadal ona jest mało jasna... I to jest w tym wszystkim najgorsze - że jesteśmy w takiej niepewności co mu jest, możemy go leczyć, ale czy wiadomo, że dobrze robimy?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo cenię Wasze rady.

olilouka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 04, 2017 18:43

Post » Wto gru 05, 2017 22:28 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Przeczytaj koniecznie pierwsze strony tych wątków: viewtopic.php?f=36&t=158590

viewtopic.php?f=36&t=122751
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro gru 06, 2017 2:58 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

popros o zrobienie jonogramu z krwi
ile podajesz kroplowki ml i jaki plyn

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro gru 06, 2017 3:06 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

nie wiem czy usg robilas
wazne

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro gru 06, 2017 21:13 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Możesz też sprawdzić grupę na facebooku "Kocie choroby - kot nerkowy", tam jest sporo kociarzy którzy od lat walczą o zdrowie swoich kotów, warto wrzucać zapytania i korzystać z ich doświadczenia.

Espoo

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Nie paź 12, 2014 17:15
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw gru 07, 2017 17:29 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

USG było robione, pisałam wyżej, że pęcherz jest czysty, nerki sa niepowiekszone, ale bardzo zniszczone.

Podaje 3 razy dziennie po 40 ml PWE + 0,9 NaCl

Dodatkowo dziś byłam u weterynarza, pojawiła się krew w odbycie. Kot nadal nie oddał stolica, mimo ze miał robioną lewatywe. Też nic nie je :(

olilouka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 04, 2017 18:43

Post » Czw gru 07, 2017 18:55 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

doczytalam ,pisalam szybko bo myslalam ze o 3 przerwa forum
jeszcze1 post i szybciej
kiedy robione badania
jak 3 tyg to moglo sie zmienic
dobrze ze nie duza ilosc plynow
jonogram pokaze jakie płyny mozesz podawc a tez jaki jest fosfor i jaki wylapywacz fosforu mozesz podac (wazne)

a dopyszcznie na kupal bylo cos
lactuloza ,parafina ,olej
ile kupy dni nie ma

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto gru 12, 2017 20:48 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

Okej, wracam z aktualizacją. Jest coraz gorzej.

Mocznik wyszedł 330, kreatynina 7. Wet podejrzewa całkowitą niewydolność nerek. Bazyl mało co je, mało pije, nadal nie zrobił kupy (ponad tydzień), przewraca się nawet jak potrząśnie pyszczkiem, jest osowiały i mało co chodzi. Był bardzo intensywnie nawadniany przez ostatnie dni, a wyniki i tak wciąż się zwiększają. Czy da się jeszcze coś zrobić??? Dostaje karmę Renala, mokrą.

olilouka

 
Posty: 9
Od: Pon gru 04, 2017 18:43

Post » Wto gru 12, 2017 22:20 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

olilouka pisze: Czy da się jeszcze coś zrobić??? Dostaje karmę Renala, mokrą.


Ponawiam pytanie - czy dostaje jakieś leki? Przy takich wynikach samo nawadnianie i karma to zdecydowanie za mało ... :( ... to tak jakbyś lwa chciała załatwić packą na muchy ...

Nie pytałaś o tego Renala Liquid?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto gru 12, 2017 22:30 Re: Ludzie, proszę Was - pomóżcie!

pierwszoplanową sprawą to kupal
od tego jest zatrucie
jak nic usg nie wykazalo to rtg moze z kontrastem
dlaczego kupal nie wychodzi
przeszkoda
podaj szybko lactuloze ,parafine ,olej
do tyłka tez oliwe ,czy parafine i masowac
to jest zapieczone i samo nie wyjdzie
od tego kot zejdzie
nie ma czasu
co wet na to?

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości