Prośba o rade !!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob paź 28, 2017 15:01 Prośba o rade !!

Witam, w lipcu przygarnełam małego kotka który lezał na ulicy. Miał wielki obrzek ogonka przy nasadzie i odbyt wysuniety na zewnatrz. Tego samego dnia udałam sie do weterynarza , zrobiono mu przeswietlenie i stwierdzono ze ma 3 złamania i to bardzo wysoko prawie na grzbiecie i powiedziano ze prawdopodobnie uszkodziło nerw który odpowiada za wyproznianie i oddawanie moczu, dano mi do zrozumienia ze powinnam go lepiej uspic. Kotek miał problem z załatwieniem sie jego kupka wychodziła prawie cały i nie miał nad tym kontroli, weterynarz zalecił tylko podawanie parafiny do kazdego pokarmu. Trwało to około 8 tygodni na szczęscie teraz załatwia sie normalnie. Został natomiast inny problem, kotek nie trzyma moczu. Weterynarz nie pomogł mi prawie nic poza tym ze stan zapalny ogonka po kuracji antybiotykowej zniknał. Pielęgnacja małej zajmuje wiele czasu, kąpie ją co wieczór obsuszam tyłek i pudruje bo odparza się bardzo pomimo ze ma cały czas podkłady. Nie dał mi spokoju brzydki zapach jej moczu o czym informowałam weterynarza ale twierdził ze to po lekach. Mimo wszystko zażądałam zbadać mocz i okazało sie ze ma bakterie :?: i wysokie pH. Mała jest cudowna, bardzo energiczna,mądralińska, przybywa dobrze na wadze tylko co dalej jak długo to bedzie trwało. Mam jeszcze 5 kotów i 2 psy Berneńczyki, pracuje. Gdy wracam z pracy nie wiem od czego zacząc,czy psy wyprowadzic czy małej zmienic podkład czy pozostałe kociaki nakarmić..Może ktoś z was miał podobny problem z kotkiem nietrzymajacym mocz ....
Ostatnio edytowano Pon paź 30, 2017 8:25 przez sześćplusdwa, łącznie edytowano 1 raz

sześćplusdwa

 
Posty: 4
Od: Sob paź 28, 2017 9:00

Post » Nie paź 29, 2017 17:37 Re: Kotek przygarnięty z ulicy ze złamanym ogonkiem

Dobrze, że trafił na ciebie.
Napisz do jopop lub Hania66 one miały/mają takie koty.

Zmień tytuł na prośbę o radę w tej kwestii.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie paź 29, 2017 23:12 Re: Kotek przygarnięty z ulicy ze złamanym ogonkiem

pampersy

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 30, 2017 9:16 Re: Prośba o rade !!

Czy dostane tak małe pampersy , mała około 5 miesięcy.

sześćplusdwa

 
Posty: 4
Od: Sob paź 28, 2017 9:00

Post » Pon paź 30, 2017 22:28 Re: Prośba o rade !!

Ja na 3letnią kotkę (dośc dużą 4,8-5,0 kg) zakładałam nr 3 Dada z biedronki.
Przy pielęgnacji pupy, a właściwie do leczenia uszkodzonej moczem skóry, rewelacyjnie sprawdzil się płyn Microdacyn.
Czy kotka trzyma mocz, czy cieknie z niej cały czas?
Bo jeśli pęcherz się wypełnia, to należałoby go opróżniać ręcznie. Zaleganie długie moczu to prosta droga do infekcji ukł. moczowego.
A może da się powalczyć, by kotka mogła kontrolować sikanie?

Ja mam kotkę po paraliżu tylnej części ciała, teraz już jest o niebo lepiej niż było, choć na początku był koszmar.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon paź 30, 2017 22:45 Re: Prośba o rade !!

pampersy musisz sama źwazyc kotke
wtedy latwiej ocenic
sa 0 ,1 takie na ogol stosowałam dla kota ok 3 kg i mniejszego
u nas nie ma wyboru najczesciej kupowalam w biedronce i rossman
w rosman zaloź karte dla dziecka i pampersy podklady troszke taniej
chyba ze masz lepsze moźliwosci
pampersa składasz w wzdłuź
i na srodku nacinasz skosem do lini środkowej taki trojkacik wychodzi po rozlozeniu

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lis 01, 2017 15:51 Re: Prośba o rade !!

DZIĘKUJE WAM ZA PODPOWIEDZI..

sześćplusdwa

 
Posty: 4
Od: Sob paź 28, 2017 9:00

Post » Pt kwi 13, 2018 15:17 Re: Prośba o rade !!

Moja Jagusia jest po konsultacji z Neurologiem ponieważ nadal nie trzyma moczu. Neurolog dr.Wrzosek z Wrocławia zalecił podawanie małej Betanecholem w dawce 2 mg/Kg co 8 godz. i Fenoksybenzamina w dawce 0,5 mg/kg co 12 godz ale mam problem ponieważ Fenoksybenzamina jest dostepna tutaj gdzie mieszkam (niemcy) w dawce 10 mg a do tego jest to w formie kapsułki ze sproszkowanym lekiem. Aptekarka powiedziała mi ze powinnam z tego podać 1/8 jak mam to dzielic. Dodam ze Kotka wazy 2.5 kg

sześćplusdwa

 
Posty: 4
Od: Sob paź 28, 2017 9:00




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości