Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIENIE

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon wrz 11, 2017 18:53 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Ah, zapomniałam. Pytałam o badanie moczu. Jak nie było to też by warto zrobić, może pomóc w diagnozie, czy problem z nerkami jest tła przewlekłej niewydolności.

Okolice pyszczka, gardła, przełyku zbadane?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon wrz 11, 2017 19:01 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Pierwszy weterynarz nie zaproponował badania. Kolejny chciał je przeprowadzić, ale nie udało się złapać siusiu. W czwartek idę do lekarza polecanego na forum (Robert Gruszka), poproszę o badanie tarczycy i próbę pobrania moczu z pęcherza.
W pyszczku niczego nie widać, ale to mój "przegląd", bo w lecznicy kot odgryzłby rękę lekarzowi. Weterynarz wyczuł nieprzyjemny zapach z pyszczka, stąd antybiotyk.

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Pon wrz 11, 2017 19:20 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

haem trzymam kciuki za Was :ok:

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon wrz 11, 2017 19:25 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

W kryzysach mocznicowych mój kocurek zawsze chociaż skubnie trochę pieczonego udka kurczaka i miękkiej, drobno krojonej surowej wołowiny.
Spróbuj, może Twoja kotusia zje.
I za bardzo nie bój się białka :wink:

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Pon wrz 11, 2017 19:31 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Brak apetytu jest kompletny - kiedyś dałaby sobie łapy uciąć za kabanosa i drożdżówkę, teraz nawet nie chce liznąć. Mam w domu całą gamę saszetek, a ona nic. Drugi kot niedługo pęknie od dojadania.
Przed chwilą zwymiotowała wszystko, co jej podałam strzykawką :( Zaczynam bardzo skłaniać się ku wersji, że coś jest nie tak z przełykiem. Zauważyłam, że podeszła do miski z wodą, ale tylko zamoczyła pyszczek. Nalałam jej do innej miseczki ciepłej wody, to się napiła, nadał ostrożnie i powoli, ale i tak pewniej niż ostatni standard.

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Pon wrz 11, 2017 19:42 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Przewód pokarmowy może być podrażniony mocznikiem. Jedzenie kotu śmierdzi, więc traci apetyt, z pyszczka też czuć - u mojego kocurka w kryzysie nawet sierść ma taki mdły, jakby rybi zapach.
Karm ją malutkimi porcjami. Nigdy nie daję na raz więcej niż 10 ml. Jeżeli kicia jest głodna, mdli ją dodatkowo często z nadkwasoty. To taka spirala :(

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Pon wrz 11, 2017 19:49 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Dzięki za cenną radę! Może rzeczywiście przesadziłam z ilością, bo podałam 20 ml. Dużo się muszę jeszcze nauczyć. Ale walczymy razem dalej - i ja i moja Bambino!

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Pon wrz 11, 2017 21:25 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Życzę Wam (Tobie i Twojej kici ) wszystkiego najlepszego. Ja sama kiedy zachorował mój Ryś, byłam tylko dla niego 24 godziny na dobę. Spałam jednym okiem, a drugie było dla Rysia. Kiedy tylko się poruszył (w nocy czy w dzień ) już miał pod noskiem jedzenie takie lub inne . To nic, że w środku nocy skrobałam mu z kości wołowinkę, bo tylko taką jadł, dla mnie to była tak wielka radość, że płakałam i całowałam go w nosek (za to że je i robi mi nadzieję, że jeszcze będzie ze mną jakiś czas).

misiulka

 
Posty: 202
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pon wrz 11, 2017 21:42 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

moze siemie masź
zagotowac ziarka ,odcedzic i poic

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon wrz 11, 2017 23:33 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Yocia pisze:Hormony tarczycy często szaleją jak coś się dzieje w organizmie, jak są nieprawidłowe to należy powtórzyć badanie po ustabilizowaniu innych organów. Niedoczynność u kota rzadko, ale na forum są wątki takich kotów.
Szukaj dobrego weta, niekoniecznie nefrologa. Takiego, który wykluczy wszystko inne. A dobry wet i z pnn sobie poradzi. Bo te nerkowe wskaźniki nie wyglądają tu źle, nie wiem w jakim czasie były te badania i jak kot był kroplowkowany (10 dni to długo pytanie ile dostawal). Mogą być spowodowane inna chorobą, choć wiek, fosfor i tląca się anemia mogą sugerować pnn.
Nie wiem jakie masz zaufanie co do rzetelności tego usg, ale jeśli słabe to przydałoby się dobre usg. I ta fruktozamina. Jonogram zdaje się był,ale może niepełny a może warto powtórzyć.
Na szybko tyle do głowy mi przychodzi. Kot musi jeść, niekoniecznie renala, który rzadko komu smakuje. Może być coś odzywczego,co mu dużo da w małej dawce :)
Zerknij na podforum weci polecani, jest wątek dot Wrocławia.

Dlaczego twierdzisz ze 10dni kroplowek przy pnn to dlugo?przeciez koty dostaja je do konca zycia

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Wto wrz 12, 2017 19:34 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Jak dzisiaj u Was, udało się przemycić cos do kociego brzuszka?

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Wto wrz 12, 2017 19:39 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Rano udało się wcisnąć kilkanaście rozmoczonych i utartych chrupek Royal Canin Renal, wieczorem 10 ml Royal Canin Convalescence. Mam załadowaną jeszcze jedną porcję w strzykawce, żeby podać przed snem.
Dziwne jest jedno - kot jest zainteresowany jedzeniem. Jak karmię drugiego i szeleści saszetka, to Bambino leci. Nawet powącha i prawie liźnie zawartość miski, ale odchodzi. Może to efekt rozruszania brzuszka tym wciskaniem na siłę. W każdym razie - daje nadzieję!

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Wto wrz 12, 2017 19:57 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Jest Kattovit renal w saszetce. Cuchnie to jak dla mnie obrzydliwie, ale moja koteczka która nigdy nie lubiła mokrej karmy zawsze stara się wyjeść ten cuchnący sosik choremu kocurkowi. Wobec czego nawet gdy kocurek nie ma apetytu, spiesznie biegnie sosikowi na ratunek. Koniecznie musi to być smak kurczaczkowy. Koty są dziwne 8) Przetestuj. Z nimi nigdy nie wiadomo :x

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Wto wrz 12, 2017 20:01 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

A czy jeśli kot rzeczywiście ma podrażniony przełyk i dlatego nie chce jeść, to jak jej można pomóc?

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Wto wrz 12, 2017 20:13 Re: Kot nerkowy - dobre wyniki, brak apetytu, SILNE OSŁABIEN

Można podawać glucik z siemienia lnianego, ja podaję psyllium. Uważam, że jeśli mój kocurek po 2,5 roku choroby i w jej późnym stadium nie wymiotuje i ma apetyt, to jednak to psyllium na niego działa. Przygotowuję je rano w strzykawce, 1/2 łyżeczki w 20 ml wody i podaje do pysia albo do karmy w ciągu dnia porcjami. Karma z psyllium ma dobra konsystencję, wślizguje sie do gardełka jeśli karmisz strzykawką. Może jednak zaburzac wchłanianie leków, więc nie podawac równoczesnie z lekiem.
Kupuję takie bez czarnych łupinek, na przykład to z linku
https://www.helfy.pl/zdrowie/zdrowie-fi ... sznik-100g

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości