Stary kot z cukrzycą - pomocy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sie 14, 2017 11:40 Stary kot z cukrzycą - pomocy

Dzień dobry, piszę tutaj, ponieważ kilka dni temu dowiedziałam się, że mój 16 letni kot ma cukrzycę, jestem jeszcze dość zielona w tym temacie, choć staram się jak mogę to każdy nowy artykuł sprawia, że niektóre informacje mieszają mi się. Pisałam z pytaniem do weterynarza, ale póki co brak odpowiedzi. Do rzeczy, zastanawia mnie fakt i proszę mnie poprawić czy rzeczywiście za każdym razem trzeba zmieniać igły w penie Lantus Solostar? Od tygodnia tego nie robię jeśli mam być szczera. Igła jest drożna, leci jak należy, ale czy to naprawdę jest konieczne? (dla ludzi wiem, że owszem, ale czy wszyscy się tego trzymają jeśli chodzi o koty) I czy jeśli otworzyłam insulinę 9.08 to po 4 tygodniach trzeba ją wyrzucić, nie mogę jej dokończyć? Chodzi tylko o otwarte peny, tak? Druga sprawa, mam 5 penów, cztery w lodówce, jeden na wierzchu (wyciągnęłam dopiero dzisiaj) był trzymany również w lodówce, a chyba nie wolno tego robić z otwartym już penem, mam rację? Czy to możliwe by insulina (zimna) nie wchłaniała się tak jak trzeba? Czy zrobienie zatrzyku kotu w podbrzusze w fałd skóry to dobre miejsce? Tak mniej więcej pokazywała lekarka, w internecie piszą o fałdzie przy udzie czy łopatkach. Kolejna sprawa podanie insuliny PO posiłku, kot po zmierzeniu cukru mimo iż jest głodny gdy w trakcie jedzenia saszetki wstrzykiwałam insulinę zastygał przestawał bo był zestresowany, robiłam tak na początku, teraz je tyle ile może na spokojnie i dopiero po jedzeniu robię mu zastrzyk bo mam pewność, że przynajmniej coś zjadł. Czy to jest dobry sposób? Nie zmuszę kota do jedzenia po podaniu mu zastrzyku. Jeśli nie doje saszetki rzucam mu kilka chrupek Felixa (uwielbia je i wiem, że to akurat zje zawsze) Czy to mądre czy nie powinnam kotu dawać już takich chrupek? I ostatnia rzecz, kot ma nadal bardzo wysoki cukier, 7.08 580 (!) wtedy dowiedziałam się o cukrzycy, później kolejno już rano: 487 wieczorem 370, 185/416, 384/497, 323/497, 368/ponad 500, 481/450 i dzisiaj rano 370. Co robię nie tak? Czy cukier mu spadnie? Dostaje 2 miarki powyżej 350, a jedną 250-350. Powiem jeszcze, że tego 7.08 to ledwo chodził (choć nadal ma problem ze stawami to wtedy był mizerota) bardzo schudł, wył, dużo pił i się załatwiał, a teraz ładnie się zaokrąglił jest aktywny mimo iż zawiewa go na strony, bawi się leżąc bo widać, że ciężko mu z tymi łapami, nie pije już tak dużo, nie sika, jest przytulas i w ogóle nie miauczy jak wcześniej. Do jutra dostaje antybiotyk Clavaseptin i probiotyk. Jak długo mam czekać na poprawę? Będę wdzięczna za wszystkie rady...

musztardaisos

 
Posty: 2
Od: Pon sie 14, 2017 11:23

Post » Pon sie 14, 2017 12:18 Re: Stary kot z cukrzycą - pomocy

poszukaj wątku cukrzycowego tam link do forum cukrzycowego za loguj sie ,tam uzyskasz wszekie inf.
dobrze ,ze insuline dajesz po jedzeniu

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon sie 14, 2017 12:32 Re: Stary kot z cukrzycą - pomocy

musisz napisac 5 postow aby szybciej ukazaly sie posty
zeby znów nie było za poźno

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon sie 14, 2017 12:53 Re: Stary kot z cukrzycą - pomocy

Zarejestruj się tutaj: http://www.kotycukrzycowe.pl i przeklej ten post :)

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sie 14, 2017 13:00 Re: Stary kot z cukrzycą - pomocy

Dziękuję! :)

musztardaisos

 
Posty: 2
Od: Pon sie 14, 2017 11:23

Post » Pon sie 14, 2017 20:43 Re: Stary kot z cukrzycą - pomocy

Zapraszamy na koty cukrzycowe.pl :)
Wszelkie problemy z aktywacją nowego bądź deaktywowanego konta lub inne prosimy kierować tutaj :arrow: koty.cukrzycowe@onet.eu :)
Aktualny adres forum to http://www.kotycukrzycowe.pl
ADRES NIEAKTYWNY http://www.kotycukrzycowe.fora.pl/ - prosimy się nie logować/prosić o aktywację

Inez87

Avatar użytkownika
 
Posty: 79
Od: Wto cze 11, 2013 13:51
Lokalizacja: Katowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości