Złe wyniki badań

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sie 11, 2017 8:11 Złe wyniki badań

Witam. Mój kot ma 9lat. Ok 3tyg temu zaczęły się problemy z jedzeniem. Kot zaczął chudnąć, zrobił się apatyczny. Po wizycie u weta okazało się że to problemy z zębami. Badania wyszły bardzo źle:
Krwinki białe 11.06
Neurofile segmentowate 8.78
Limfocyty 0.76
Monocyty 1.22
Bazofile 0.08
Krwinki czerwone 5.28
Hemoglobina 8.3
Hematokryt 24.2
PLT 714
Glukoza 70.839
Kreatynina 1.5
Mocznik 80
AST 66
Amylaza 1905.383
Albumina 20.451
Kotek miał zabieg czyszczenia zębow. W drugiej dobie zaczął jeść i pić. Myślę też że stracił wzrok. Po wizycie kontrolnej u weta dostał kroplówki i RENALVET kapsułki 2razy dziennie. Dzisiaj znowu nie chce nic jeść .Prosze pomóżcie. Co robić żeby jadł???

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Pt sie 11, 2017 10:10 Re: Złe wyniki badań

Napisz konkretnie - te wyniki badań był przed zabiegiem profilaktycznie czy po, ze względu na złe samopoczucie?
Kiedy był dokładnie zabieg i kiedy była ta wizyta kontrolna.
Dlaczego myślisz, że stracił wzrok??
Jak się czuje, jakie ma inne objawy poza tym, że nie chce jeść?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Sob sie 12, 2017 9:40 Re: Złe wyniki badań

Wyniki były robione przed zabiegiem czyszczenia zębow. Zabieg był robiony we wtorek a wizyta kontrolną w czwartek. Myślę że stracił wzrok, poniewaz wchodzi w różne przedmioty, Nie reaguje gdy mu macham ręką przed nosem. Poza tym jest odpadły, słaby (Chwieje się gdy chodzi). Sika na podłogę, chociaż dzisiaj zrobił to do kuwety. Wczoraj ją siłę wepchnęlam mu kilka kostek mokrej karmy. Dzisiaj sam zjadł połowę saszetki. Zawsze lubił surowe mięso a teraz nie chce. Czy nadal mogą go boleć dziąsla po czyszczenia zębow???

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Nie sie 13, 2017 9:18 Re: Złe wyniki badań

Po samym czyszczeniu nie powinny go już boleć. Nie miał żadnego usuwanego, żeby mogły wystąpić komplikacje tego?

Wyniki nie były "bardzo złe", pytanie natomiast co się dzieje teraz. Bo objawy są bardzo poważne. Należałoby zrobić powtórne badania krwi.
Ten renalvet moim zdaniem jest ci zbędny na podstawie wcześniejszy badań. On obniża poziom fosforu (z badań nie wiemy nawet czy istnieje taka potrzeba, natomiast można się domyśleć, że raczej nie jest).

Czy wczoraj coś się działo, zmieniło?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Nie sie 13, 2017 11:33 Re: Złe wyniki badań

Wet powiedział że renalvet mam dawać rano i wieczorem po jednej kapsułce a jak się skończy przyjść na badania. Czy mam go odstawić???? Kot wczoraj i dzisiaj cały czas śpi, wychodzi tylko chwiejnym krokiem do kuwety na siku. Nie widziałam żeby robił kupę od kilku dni, Ale mam 2 koty i mogłam coś przeoczyć. Daje mu saszetki z sosem bo takie lubi. Zlizuje sos a resztę zostawia. Wczoraj zjadł niewielką ilość gotowanego mięsa. Pije też wodę i mleko ale nie za dużo. Nadal jest bardzo chudy i słaby. Co robić? Czy iść jutro do weta? Nie miał usuwanych zębów.

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Nie sie 13, 2017 13:21 Re: Złe wyniki badań

Popołudniu wymiotował

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Nie sie 13, 2017 14:41 Re: Złe wyniki badań

Odstawiłabym. Możesz nawet przeczytać w internecie, jest to "preparat wspomagający dla psów i kotów z przewlekłą niewydolnością nerek". Twój kot nie ma tej choroby bazując na tych wynikach badań. Mógł się nie załatwiać, bo przed zabiegiem miał głodówkę a po zabiegu nie jadł. Chwiejność, osłabienie, wymioty, brak apetytu - pilnie musisz iść do lekarza. Najszybciej jak Ci się uda. Kot powinien mieć zbadaną temperaturę, cukier i krew plus co lekarz uzna jeszcze za stosowne w dalszej kolejności. I poszukaj w okolicy kogoś polecanego, nawet jeśli trzeba by podjechać z kotem gdzieś dalej. Sanacja zębów to nie zabieg, po którym kot przez kilka następnych dni tak się czuje, ale bez aktualnych badań to i my tu niewiele podpowiemy :(

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sie 14, 2017 11:19 Re: Złe wyniki badań

Daj znać, czy kocio trafił do weta i jak jego stan.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sie 14, 2017 12:46 Re: Złe wyniki badań

Zmieniłam weta. Powiedział że jego stan jest agonalny. Zrobił badania i podłączył go pod kroplówkę. Nerki są ponoć w bardzo złym stanie.Na razie czekamy. Dam znać jak będę wiedzieć coś wiecej

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Pon sie 14, 2017 17:03 Re: Złe wyniki badań

Mocznik skoczył do 130, temperatura 34 stopnie, nerki źle pracują. Ponadto kot stracił wzrok prawdopodobnie w wyniku jakiegoś udaru bądź wylewu. W każdym razie to jakiś problem neurologicznych. Miał cały dzień podawane kroplówki. Jutro mam iść na następne podanie płynów. Wet powiedział że będzie starał się go "wypłukać". Powiedział też że jeśli w ciągu najblizszych dni nerki nie wystartuje dalsza walka o kotka jest bezsensowna. Nie wiem czy walczyć dalej czy dać mu odejść

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Pon sie 14, 2017 18:08 Re: Złe wyniki badań

A kreatynina, a inne wyniki? Dostałaś?
To nie nerki są tu sprawcami stanu, oberwalo im się przy okazji. Ostra niewydolność może trwać 3-4 tygodnie, może minąć, może przejść w przewlekłą, z którą kot przy leczeniu będzie żyć. Ale to nie jest jedyny i główny problem na już.
Byłaś u tego samego weta czy innego? Gdzie mieszkasz?

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pon sie 14, 2017 18:28 Re: Złe wyniki badań

Mocznik 130 to żaden straszny wynik.
Za to kot już w pierwszych badaniach miał niski hematokryt i niedokrwistość. Ciekawe jak to wyglądało w kolejnym badaniu? Jeśli niedokrwistość narasta a wet pompuje w kota kroplówki - to wykończy go w try miga :(
Kot powinien być intensywnie dogrzewany.
Trudno powiedzieć coś więcej - bo nie wiem jakie są ostatnie wyniki krwi :(

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon sie 14, 2017 19:06 Re: Złe wyniki badań

Mieszkam w Częstochowie. Zmieniłam weta na innego. Pierwszy mówił że kot jest biały i że siada wątroba, trzustką i te nerki ale jak zacznie jeść w drugiej dobie po zabiegu czyszczenia zębow to go z tego wyciągnie. Zaczął jeść i pić. Następnego dnia byliamy na wizycie kontrolnej i dostał kroplówki, antybiotyk jakiś i ten RENALVET. Nieśmiało coś tam zaczął jeść ale w niedziele nic nie jadł i zwrocil to co zjadł. Zmieniłam weta dzisiaj. Zabrał mi wcześniejsze badania i zrobił swoje. Zwrócił uwagę tylko na ten mocznik że musi go zbić bo przez to kot nie chce jeść. Nie wiem co mu dał. Wiem tylko że płyny i go dogrzewał. I że nerki nie pracują. Kot sikał wcześniej ale mocz jest bladozółty. Co to może być jeśli nerki to nie główny powód takiego stanu???

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

Post » Pon sie 14, 2017 19:15 Re: Złe wyniki badań

:ok: :ok: :ok:
Jak się kot czuje? W domu też go dogrzewaj, np. połóż przy nim butelki z ciepłą (ale nie za gorącą) wodą

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 14, 2017 19:24 Re: Złe wyniki badań

Gdy go dogrzewamy ucieka spod koca. Kładzie się na podłodze. Jest strasznie słaby. Zatacza się

Nikag35

 
Posty: 22
Od: Pt sie 11, 2017 7:55

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości