Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw paź 19, 2017 20:20 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

Anilina pisze:Naucz koty jeść o wyznaczonych porach dnia. Odkąd u mojej kotki zdiagnozowaliśmy PNN, chrupki wyleciały z mojego domu z wielkim hukiem (powodują dodatkowe odwodnienie kota). Obecnie obydwa koty jadają BARF dla nerkowców, ale z tego co wiem, to jedyna forma karmy dla nerkowca, która nie zaszkodzi kotu zdrowemu. Zdrowy nie może jeść renala, bo ten zawiera za mało białka i w efekcie kot zdrowy będzie poważnie niedożywiony. Koty karmię 3 razy dziennie i pilnuję, czy każdy zjada swoją porcję. Da się żyć ;)

3x dziennie i jest okej? U mnie jak 3x dziennie to awantura jest. Ja ogólnie robię tak, że rano mokre, później sypię trochę suchego, jak wracam z pracy to suche 2x małe porcje i o 22 mokre i na noc torchę suchego. Tylko tego suchego dużo nie sypię im, dlatego tak często.
Ja się martwię tym, że jak dostaną jeść o 7 rano to później koło 16:30-17 i wydaje mi się to za długo
Obrazek

Afra666

 
Posty: 2208
Od: Śro wrz 01, 2010 11:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 22, 2017 17:13 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

U mnie problem z karmieniem polegał nie tylko na zróżnicowanej diecie dla kotów, ale też na tym, że jeden kot (zdrowy), wciąga mokre jak odkurzacz, a drugi (nerkowy) je po kęsie podchodząc do miski co minutę. Bieganie z talerzykiem było niemożliwe, a ponieważ w związku z chorobą apetyt kota był słaby, nie było szans na przestawianie jej na jedzenie o wyznaczonych porach.
Baaardzo sprawdziła mi się miska na chipa Surefeed. Rozpoznaje, że podszedł do niej "właściwy" kot i dopiero się otwiera. Mój nerkowiec ma tam swoje jedzonko na zawołanie, a zdrowy kot nie ma do niego dostępu. Idealne rozwiązanie!

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Nie paź 22, 2017 18:21 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

catz finefoof purr jest dobrą opcją zarówno dla kota chorego jak i dla kota zdrowego. Niski fosfor ale przy zachowaniu nadal wszystkich składników odżywczych tylko jakby nie patrzeć nie jest to karma cenowo dla wszystkich dostępna
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie paź 22, 2017 19:27 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

haem0 pisze:U mnie problem z karmieniem polegał nie tylko na zróżnicowanej diecie dla kotów, ale też na tym, że jeden kot (zdrowy), wciąga mokre jak odkurzacz, a drugi (nerkowy) je po kęsie podchodząc do miski co minutę. Bieganie z talerzykiem było niemożliwe, a ponieważ w związku z chorobą apetyt kota był słaby, nie było szans na przestawianie jej na jedzenie o wyznaczonych porach.
Baaardzo sprawdziła mi się miska na chipa Surefeed. Rozpoznaje, że podszedł do niej "właściwy" kot i dopiero się otwiera. Mój nerkowiec ma tam swoje jedzonko na zawołanie, a zdrowy kot nie ma do niego dostępu. Idealne rozwiązanie!

Dziękuję za podpowiedź. Niestety 500zł za jedną miskę to nie na moją kieszeń :(
Obrazek

Afra666

 
Posty: 2208
Od: Śro wrz 01, 2010 11:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 22, 2017 20:32 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

Warto popatrzeć na Allegro i OLX - ja swoją kupiłam za 99 zł, a to jest już bardziej do przełknięcia :)

haem0

 
Posty: 36
Od: Pt sty 21, 2011 15:54

Post » Nie paź 22, 2017 21:18 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

haem0 pisze:Warto popatrzeć na Allegro i OLX - ja swoją kupiłam za 99 zł, a to jest już bardziej do przełknięcia :)

No taka cena zdecydowanie brzmi lepiej :)
Póki co pilnuję, żeby każde jadło ze swojej miski :)
Obrazek

Afra666

 
Posty: 2208
Od: Śro wrz 01, 2010 11:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 20, 2017 2:08 Re: Dieta - kot nerkowy i zdrowy z jednej miski

Anilina pisze:Naucz koty jeść o wyznaczonych porach dnia. Odkąd u mojej kotki zdiagnozowaliśmy PNN, chrupki wyleciały z mojego domu z wielkim hukiem (powodują dodatkowe odwodnienie kota). Obecnie obydwa koty jadają BARF dla nerkowców, ale z tego co wiem, to jedyna forma karmy dla nerkowca, która nie zaszkodzi kotu zdrowemu. Zdrowy nie może jeść renala, bo ten zawiera za mało białka i w efekcie kot zdrowy będzie poważnie niedożywiony. Koty karmię 3 razy dziennie i pilnuję, czy każdy zjada swoją porcję. Da się żyć ;)


Ooo to świetnie bo dopiero raczkuje w temacie barfa a tez mam nerkowca i zdrowego kota które sobie stale podjadają:|

LadyJ

Avatar użytkownika
 
Posty: 35
Od: Nie gru 28, 2014 7:49
Lokalizacja: UK

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości