Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Warszawa

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 27, 2017 8:37 Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Warszawa

Witam wszystkich,
niedlugo przeprowadzamy sie z nasza nerkowa kicia do Polski. Tutaj gdzie jestesmy kupujemy dla niej Cerenie w tabletkach 16 mg. Czy w Polsce tez mozna bez problemu ja kupic i jaka jest cena? W wyszukiwarce znalazlam bardzo malo pomocnych informacji i zastanawiam sie czy przywiezc ze soba zapas z zagranicy.
z gory dziekuje
Ostatnio edytowano Czw lip 27, 2017 10:03 przez Masia1975, łącznie edytowano 1 raz

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 9:06 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena

Podajecie cerenię aby nie wymiotowała? A jest płukana kroplówkami? Jest na diecie niskofosforowej ?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lip 27, 2017 9:13 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena

tak, cerenie dostaje przeciw wymiotnie
jest tutaj pod stala kontrola weterynarza i dostaje wszystko czego potrzebuje, lacznie z plynami podskornymi itd
moje pytanie dotyczy wylacznie mozliwosci / ceny zakupu Cerenii w Polsce

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 9:37 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena

Na Twoim miejscu sprawdziłabym przepisy dotyczące przewozu leków na własny użytek i przywiozła zapas na jakiś czas.
To lek na receptę/dostępny w gabinetach wet

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Czw lip 27, 2017 9:43 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena

Dziekuje za rade, a czy orientujesz sie moze jaka jest mniej wiecej cena?
tutaj Cerenia tez jest dostepna tylko w gabinetach weterynaryjnych, opakowanie 4 tabletki 16 mg kosztuje ok. 14-15 Euro

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 9:53 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena

napisz gdzie docelowo bedziesz - może odezwie się ktoś zorientowany w cenach z okolicy.
Ja nie znam - nie miałam dotychczas potrzeby korzystania dłużej tylko doraźnie ( raczej w zastrzykach)

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Czw lip 27, 2017 10:02 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

bedziemy w Warszawie

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 10:45 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/63 ... cepty.html

Te tabletki można dzielić (ulotka mówi o rowku umożliwiającym dzielenie tabletki).
Pomyśl o kupieniu 60 mg i dzieleniu na 4...albo 24mg i dzielenie na pół.
Jak ja dawałam kotce Cerenię, to wystarczała dużo mniejsza dawka, żeby nie wymiotowała, warto to wypróbować. (mam zasadę dawać najmniejszą skuteczna dawkę, jako że każdy lek ma swoje działanie uboczne)
W podanym linku deklarują, że sprzedają bez recepty.

W innym linku znalazłam cenę za 4 tabletki 24 mg niecałe 19 zł.
Więc jeśli jest dobra data ważności, to warto zrobić zapas.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 11:19 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Kazia pisze:http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/630306079/Sprzedajemy-nadwyzki-magazynowe-lekarstw-weterynaryjnych-bez-recepty.html

Te tabletki można dzielić (ulotka mówi o rowku umożliwiającym dzielenie tabletki).
Pomyśl o kupieniu 60 mg i dzieleniu na 4...albo 24mg i dzielenie na pół.
Jak ja dawałam kotce Cerenię, to wystarczała dużo mniejsza dawka, żeby nie wymiotowała, warto to wypróbować. (mam zasadę dawać najmniejszą skuteczna dawkę, jako że każdy lek ma swoje działanie uboczne)
W podanym linku deklarują, że sprzedają bez recepty.

W innym linku znalazłam cenę za 4 tabletki 24 mg niecałe 19 zł.
Więc jeśli jest dobra data ważności, to warto zrobić zapas.



dziekuje, ja te 16mg tabletki dziele wlasnie na 4, nasza kicia dostaje 4 mg co drugi dzien

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 11:57 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Hm...16 mg faktycznie jakoś nie ma.
Może dzielić te 24 mg? one są dostępne.
Poza tym, możesz napisać do tego z linku i dopytać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 12:39 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

oferujemy lekarstwa na receptę bez recepty.. czy to legalne?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw lip 27, 2017 13:24 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Ewa.KM pisze:oferujemy lekarstwa na receptę bez recepty.. czy to legalne?
Należałoby dopytać, czy to oryginalne leki, i jaka jest data ważności.
Jeśli to hurtownia weterynaryjna, to pewnie legalne.
A tak w ogóle, to w Polsce istnieją recepty na leki weterynaryjne? jakoś się z tym nie spotkałam? musiałyby być też w takim razie apteki weterynaryjne, a też nie słyszałam o takich.
Z tego co wiem, to jest jakaś (chyba niepisana ? ) umowa, że hurtownie weterynaryjne sprzedają leki tylko weterynarzom. Ale nie zawsze tego przestrzegają, ja sama w takiej hurtowni leki kupowałam bez żadnego problemu (różne, w tym antybiotyki).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 13:53 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Kazia pisze:
Ewa.KM pisze:oferujemy lekarstwa na receptę bez recepty.. czy to legalne?
Należałoby dopytać, czy to oryginalne leki, i jaka jest data ważności.
Jeśli to hurtownia weterynaryjna, to pewnie legalne.
A tak w ogóle, to w Polsce istnieją recepty na leki weterynaryjne? jakoś się z tym nie spotkałam? musiałyby być też w takim razie apteki weterynaryjne, a też nie słyszałam o takich.
Z tego co wiem, to jest jakaś (chyba niepisana ? ) umowa, że hurtownie weterynaryjne sprzedają leki tylko weterynarzom. Ale nie zawsze tego przestrzegają, ja sama w takiej hurtowni leki kupowałam bez żadnego problemu (różne, w tym antybiotyki).

Większość leków weterynaryjnych, w tym wszystkie weterynaryjne antybiotyki, większość odrobaczaczy (ostatnio z wyjątkiem tych opartych na pyrantelu) są dostępne wyłącznie na receptę. Tylko ponieważ - jak piszesz - hurtownie niechętnie sprzedają osobom fizycznym, więc są te leki dostępne praktycznie wyłącznie w gabinetach weterynaryjnych, a co za tym idzie - przepisuje je i wydaje je weterynarz, którzy nie musi sam sobie wystawiać recepty.

Umowa (niepisana) na pewno jest między hurtowniami art. zoologicznych, ale jeśli chodzi o handel hurtowy lekami, to podlega on odrębnym przepisom.
Hurtownia tych leków nie sprzedaje na podstawie recepty, tylko zapotrzebowania lekarza weterynarii, a takowy zazwyczaj istnieje "na stanie" hurtowni...

Aktualny wykaz dostępnych produktów leczniczych wraz z ich kategorią dostępności: https://drive.google.com/open?id=0B1agw ... HBBQlRLQzQ
Na samym końcu są preparaty weterynaryjne - można sprawdzić, co jest, a co nie jest na receptę. Z dostępnością niektórych zarejestrowanych preparatów to już różnie bywa :?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 14:05 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Kazia pisze:Hm...16 mg faktycznie jakoś nie ma.
Może dzielić te 24 mg? one są dostępne.
Poza tym, możesz napisać do tego z linku i dopytać.



dostalam odpowiedz od osoby oglaszajacej pod podanym linkiem, dostepna jest Cerania 24mg z dat waznosci 09/2018, cena 45 zl za 4 tabletki plus koszt przesylk (wymagana przedplata)
chcialabym wiedziec ile kosztuje srednio u weterynarza w Warszawie
moze odezwie sie ktos, kto ostatnio kupowal

dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 14:34 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Mi cerenię podawał tylko wet i tylko w zastrzyku
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości