Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Warszawa

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 27, 2017 14:59 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Ewa.KM pisze:Mi cerenię podawał tylko wet i tylko w zastrzyku

u nas sie to nie sprawdzi, bo nasza kicia potrzebuje jej co drugi dzien, wiec wszystkie lakarstwa i plyny podskorne podajemy jej samodzielnie

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 15:12 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Cerenii w tabletkach od jakiegoś czasu już nie ma w polskich hurtowniach wet, bo została z naszego rynku wycofana (nie znam powodu).

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw lip 27, 2017 15:20 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Masia1975 pisze:....wiec wszystkie lakarstwa i plyny podskorne podajemy jej samodzielnie
To jaki jest problem podawać Cerenię w zastrzykach samodzielnie?
Jak już będziesz miała w Warszawie weta prowadzącego kotkę, to z całą pewnością da ći w strzykawce, albo nawet sprzeda cale opakowanie.
Przecież wszystkie inne płyny podskórne też będziesz brała od weta.
Cerenia nie boli przy zastrzyku, podaje się 2-3 kreseczki ( tyle żeby kot nie wymiotował, zapewne ilość będziesz musiała dobrać do kota).
Przywieź sobie jakiś niewielki zapas na początek, a potem dogadasz się z wetem.
W Warszawie najlepsza od nerek jest dr Neska. Nie sądzę, żebyś z nią miała jakiś problem.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 15:55 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Ewa.KM pisze:oferujemy lekarstwa na receptę bez recepty.. czy to legalne?

Nielegalne :?
Produkty lecznicze wet, które są wydawane z przepisu lekarza są dostępne tylko dla lekarzy i tylko do obrotu w ZLZ. Reguluje to prawo famraceutyczne.
Takim przykładem są np. produkty p-pchłom i kleszczom: Foresto jako produkt OTC może być sprzedawana poza lecznicą, tabletka Bravecto jest 'na receptę' i poza lecznicą kupić jej nie można.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw lip 27, 2017 16:01 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Kazia pisze:
Masia1975 pisze:....wiec wszystkie lakarstwa i plyny podskorne podajemy jej samodzielnie
To jaki jest problem podawać Cerenię w zastrzykach samodzielnie?
Jak już będziesz miała w Warszawie weta prowadzącego kotkę, to z całą pewnością da ći w strzykawce, albo nawet sprzeda cale opakowanie.
Przecież wszystkie inne płyny podskórne też będziesz brała od weta.
Cerenia nie boli przy zastrzyku, podaje się 2-3 kreseczki ( tyle żeby kot nie wymiotował, zapewne ilość będziesz musiała dobrać do kota).
Przywieź sobie jakiś niewielki zapas na początek, a potem dogadasz się z wetem.
W Warszawie najlepsza od nerek jest dr Neska. Nie sądzę, żebyś z nią miała jakiś problem.




czy to znaczy, ze plynu ringera z mleczanami nie mozna w Polsce kupic w zwyklej aptece bez recepty?
nasza kicia dostaje plyny podskorne codziennie, wiec wolalabym ograniczac klucie jej iglami do minimum, z czasems kora robi sie coraz wrazliwsza i coraz gorzej to znosi.
Cerenia w tabletkach ma te przewage, ze moge ja razem z innymi lekarstwami zapakowac do kapsulki zelatynowej, zamiast dodatkowo ja kluc....

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Czw lip 27, 2017 16:57 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Masia1975 pisze:czy to znaczy, ze plynu ringera z mleczanami nie mozna w Polsce kupic w zwyklej aptece bez recepty?
nasza kicia dostaje plyny podskorne codziennie, wiec wolalabym ograniczac klucie jej iglami do minimum, z czasems kora robi sie coraz wrazliwsza i coraz gorzej to znosi.
Cerenia w tabletkach ma te przewage, ze moge ja razem z innymi lekarstwami zapakowac do kapsulki zelatynowej, zamiast dodatkowo ja kluc....
Raczej nie...teoretycznie można kupić NaCl 500 ml na receptę, ale i to raczej nie w każdej aptece i z trudem. Innych wlewów nie kupisz w aptece, a już na pewno nie bez recepty.
Nie wiem, czy Cerenii nie można podawać z kroplówką? wetka na pewno będzie to wiedziała.
Znajdź w googlach dr Neskę, ona ma swoją lecznicę na Ursynowie. Nawiąż z nią kontakt jeszcze przed przyjazdem. To bardzo przystępna wetka.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lip 27, 2017 17:44 Re: Cerenia w tabletkach 16mg - gdzie kupie i jaka cena Wars

Kazia pisze:
Masia1975 pisze:czy to znaczy, ze plynu ringera z mleczanami nie mozna w Polsce kupic w zwyklej aptece bez recepty?
nasza kicia dostaje plyny podskorne codziennie, wiec wolalabym ograniczac klucie jej iglami do minimum, z czasems kora robi sie coraz wrazliwsza i coraz gorzej to znosi.
Cerenia w tabletkach ma te przewage, ze moge ja razem z innymi lekarstwami zapakowac do kapsulki zelatynowej, zamiast dodatkowo ja kluc....
Raczej nie...teoretycznie można kupić NaCl 500 ml na receptę, ale i to raczej nie w każdej aptece i z trudem. Innych wlewów nie kupisz w aptece, a już na pewno nie bez recepty.
Nie wiem, czy Cerenii nie można podawać z kroplówką? wetka na pewno będzie to wiedziała.
Znajdź w googlach dr Neskę, ona ma swoją lecznicę na Ursynowie. Nawiąż z nią kontakt jeszcze przed przyjazdem. To bardzo przystępna wetka.



Pisalam do SpecVet, gdzie przyjmuje dr Neska, z pytaniem czy maja kogos doswiadczonego w prowadzeniu kotow nerkowych ze stentami w moczowodach, odpisali mi, zeby umowic sie na wizyte do dr Anny Klimczak (nie potwierdzajac jednoczesnie czy ma takie doswiadczenie). Bezposrednio kontaktu do dr Neski nie udalo mi sie uzyskac :?

Masia1975

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Pt lip 21, 2017 18:29

Post » Pt lip 28, 2017 20:50

Producent wycofał Cerenię w tabletkach. Teraz będzie tylko w iniekcji.
Rozejrzyj się w okolicznych Lecznicach. Może ktoś ma jeszcze jakieś stare zapasy.
U Nas w Lecznicy zostały ostatnie 4 tabletki 24mg po 11zł/szt, reszta już się rozeszła.
A ludzie często przychodzą i szukają, zwłaszcza tych dużych dawek.

Molli

 
Posty: 1099
Od: Wto gru 23, 2008 11:28
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości