Problemy z sikaniem, nawroty choroby

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lip 13, 2017 17:46 Problemy z sikaniem, nawroty choroby

Witam, chciałam się poradzić odnośnie kocich problemów z pęcherzem. Mój kot ma 5 lat, od razu chcę zaznaczyć, że od ponad roku ma problem z kryształami w moczu (struwity) i idopatycznym zapaleniem pęcherza. Od pierwszej wizyty u weta z tym problemem karmię go specjalną karmą Farmina Struvite, aby utrzymywać prawidłowe ph, jednakże przez ten czas karmienia bardzo często problem wracał i kot niejednokrotnie zatykał się, przez co musiałam wprowadzać karmę Royal HD silnie wypłukująca. Gdy problem znikał, oczywiście po wielu badaniach po miesiącu znowu wracał i znowu musiałam dawac specjalną karmę. Każda próba dawania lepszej karmy (głównie Applaws) kończyła się zatkanym kotem i wizytą u weta w celu ponownego leczenia, przerabiał już wiele tabletek i zastrzyków. Wybrałam się do innego weta, gdyz poprzedni widział rozwiązanie tylko w karmie urinary,zas nowy zaproponował leczenie lekami antystresowymi i to też jak na razie nie daje zbyt wiele. Kilka dni temu znowu pojawiło sie idiopatyczne zapalenie pęchęrza, jest juz leczone. Mój kot przez ten rok nie miał zbyt dobrych wyników moczu, a z krwi zawsze wychodziły slabe parametry nerkowe (niestety nie jestem w stanie ich tu napisać, bo nie mam przy sobie wyników). Mam pytanie, czy kot na prawdę jest skazany na karmę Urinary? Mimo to ona nie zawsze pomaga i problem wraca. Z tego co zaobserwowałam zwykła karma, lub karmienie surowym mięsem tez nie było dobrym rozwiązaniem. Czy jest jakaś nadzieja dla kotka? Może ktoś tez ma ten problem i stosował coś co pomogło? Bardzo szkoda mi mojego Rudolfa, bo ciągle musze go faszerować lekami a problem ciągle wraca. Dawałam mu też Urinovet, trochę pomogło, ale nie na długo.

PS. Nie bywam na tym forum, więc prosze wybaczyć, jesli powielam temat.

finegirl

 
Posty: 3
Od: Czw lis 03, 2016 12:40

Post » Wto lip 18, 2017 19:55 Re: Problemy z sikaniem, nawroty choroby

Nie znam się na temacie. Ale podzielę się moim doświadczeniem i uwagami. Jestem zawsze za tym by kot dostawał karmę "mokrą" . Chrupy nie są naturalnym pokarmem kotów. W życiu "normalnym" jedzą drobne gryzonie, ptaki i co tam im wpadnie w łapy. Nie pasą się na łące. Bo większość karm to same "zioła". Kot to nie kura. Tak karmię swoje koty. Nie bazuję tylko i wyłącznie na suchej. Jest ona wypełniaczem. Mam sporo kotów i suche stoi cały czas. Przy suchej nigdy nie masz pewności czy kot pije tyle ile należy. Czy w ogóle pije. Mokra dostarcza płynów tyle ile należy. Często jeszcze podlewam ją wodą czy rosołkiem. Co dzień koty , prócz puch, dostają mięcho. Nie jest najwyższej jakości ale jedzą z ochotą. Wszelkie problemy z nerami ,pęcherzem zaczynają się od złej gospodarki wodnej w kocie. To moje zdanie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości