Pytanie o renalvet i peritol

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon maja 22, 2017 22:10 Pytanie o renalvet i peritol

U mojej kotki w zeszłym tygodniu zdiagnozowano niewydolność nerek (prawdopodobnie przewlekłą, ale to będziemy sprawdzać), zaczęłam więc studiować ten dział...

Kotka ma kroplówki, zalecenie diety nerkowej (chociaż ze względu na brak apetytu ważne by jadła "cokolwiek"), a oprócz tego ma brać renalvet. No i teraz - nie wiem czy dobrze zrozumiałam: ten preparat działa tylko podawany razem z karmą, a nie osobno, tak? I nie ma sensu podawać go z karmą nerkową, tylko ze zwykłą?
Pytam, bo wetka kazała podawać po prostu kapsułkę dziennie. Ale kotka je teraz bardzo mało. Czy cała jej wtedy nie zaszkodzi?
Z tego co zrozumiałam, dodatkowym celem podawania tego preparatu jest uzupełnienie witaminy D, więc może jednak lepiej podać całą?

A drugie moje pytanie dotyczy leków na podniesienie apetytu. Wyczytałam, że kotom nerkowym podaje się czasem np. peritol. Moja kotka nawet kiedyś go dostawała po zabiegu na zębach; nie pamiętam, na ile był skuteczny, ale na pewno nie było negatywnych efektów ubocznych, więc można by spróbować.
Wetka jednak stwierdziła że ten lek słabo się sprawdza, już lepiej działa relanium. Jestem ciekawa, jakie są wasze doświadczenia w tym względzie? Bo jeśli w miarę dobre, to uprę się i spróbuję.
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Nie cze 11, 2017 21:54 Re: Pytanie o renalvet i peritol

Renalvet ma na celu ograniczenie wchłaniania fosforu przez organizm. Zatem winien być dodawany do karmy. '

Zdecydowanie nie polecam karmy typu renal, gdyż ma ona w składzie zboża czyli węglowodany, do trawienia, których układ pokarmowy kota jest nieprzystosowany anatomicznie oraz białko roślinne, które jest niewłaściwe dla kota - mięsożercy i na pewno nie ma dobrego wpływu na jego nerki. A już absolutnie niedozwolona jest przy chorobach nerek sucha karma, która choćby z racji swojej konsystencji odwadnia dodatkowo organizm kota. Polecam natomiast dobrej jakości, wysokomięsne puszki z zastosowaniem właśnie takiego jak renalvet wyłapywacza fosforu, albo jeszcze lepiej, dietę BARF, w której można regulować zawartość składników zgodnie z potrzebami chorego kota.

Jeśli chodzi o peritol, to tak, u nas działał jako "pobudzacz" apetytu. Miał jednocześnie działanie bardzo wyciszające, zatem kot był nieco ospały po jego zażyciu.
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie cze 11, 2017 22:12 Re: Pytanie o renalvet i peritol

Też nie polecam karmy tupu renal. My z Puszkiem na zwykłej karmie i lekach ładnie się trzymamy i ładnie zjechaliśmy z wyników. Polecam catz finefood purr (ma najlepszy stosunek wapnia do fosforu co jest ważne przy nerkach)

co do renalvetu trzeba dawać z karmą, mój nie lubi smaku więc daje mu zaraz po jedzeniu, bądź w trakcie jak jeszcze ćlamie.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie cze 11, 2017 22:21 Re: Pytanie o renalvet i peritol

Dziękuję za odpowiedzi. Kotka niestety nie żyje - po diagnozie choroba rozwinęła się błyskawicznie. Może komuś te informacje się przydadzą, a może i nam w przyszłości, chociaż mam nadzieję, że nie...
Obrazek

Agulas74

Avatar użytkownika
 
Posty: 4566
Od: Pt maja 11, 2007 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon cze 12, 2017 8:36 Re: Pytanie o renalvet i peritol

Bardzo mi przykro Agulas :(
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 35 gości