Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 10, 2017 22:33 Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Dzień dobry.

Moja kotka walczy od stycznia z pnn, niestety wcześniej źle zdiagnozowaną więc leczona z opóźnieniem. Naszym największym problemem oczywiście poza wysokim mocznikiem 216 mg/dl i kreatyniną 6,38 mg/dl jest problem z żołądkiem i jelitami. W brzuchu są cały czas bardzo głośne bulgotania i przelewania, po tym są wymioty, to sprawia, że mocno kulejemy z apetytem a nawet jak zje to często to zwraca :( Mimo podawania od prawie 3 tygodni Cereni przeciwwymiotnej i Solvertylu (refluks) wymioty znów powróciły. Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem. Czy ktoś z Was zmagał się przy pnn z takimi problemami? Co pomogło i co mogę jeszcze jej podać by zmniejszyć ten stan zapalny w przewodzie pokarmowym?? Bardzo będę wdzięczna za każdą informację, bo powoli tracimy nadzieję :cry:

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 9:07 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Możecie wypróbować także Alugastrin lub Ulgastran.
Alugastrin zobojętnia nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Ulgastran wykazuje właściwości osłaniające śluzówkę dwunastnicy i żołądka.
Czasem pomaga także podawanie kotu kleiku z siemienia lnianego.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto kwi 11, 2017 11:18 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Tak Alugastrin podajemy od 3 dni, 3 dziennie, ale mam wrażenie, ze to po nim te bulgotania i wymioty znów wróciły, albo to tylko zbieg okoliczności. Martwi mnie, że dostaje solvertyl i cerenię podskórnie, kilka razy dożylnie i nie ma poprawy. A czy podawanie probiotyku mogło by coś pomóc? Czytałam, że niektórzy przy pnn podają. Pchełka mało co chce jeść, renalowego zupełnie nie chce, jedynie kawałek surowej wołowiny zjada jeszcze :(

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 11:27 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Ja podawałam Alugastrin i tylko to mogę polecić. Nadziei nie traćcie, tylko działajcie, koty czują nasz niepokój i to im wcale nie pomaga.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 11, 2017 11:42 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Niestety lekarze zaczynają już mówić, że to leczenie zaczyna tracić sens. Twierdzą, że skoro pomimo podawania solvertylu i cereni przez tyle czasu wymioty i stan ukł pokarmowego się nie poprawia, to że nie ma już nic lepszego z leków :(

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 11:45 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Ja podawałam Ulgastran i dopóki go podawałam, to wymiotów nie było.

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Wto kwi 11, 2017 12:11 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

A czy podawaliście probiotyki?

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 13:02 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Kamkar, spróbuj podać Algugastrin i Ulgastrin (tego nie znam). Lekarze zazwyczaj tak mówią. Dopóki walczycie i kotek w miarę funkcjonuje, to warto. Trzymam kciuki.
I skąd jesteś? Może warto zmienić weta?

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 11, 2017 13:06 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Podajemy Alugastrin 3x dziennie, ale mam wrażenie że on nasilił nam wymioty. Jestem z Warszawy, leczymy kotkę u dr Neski.

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 13:22 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Niektóre koty wymiotują po Alugastrinie bądź Ulgastranie, na inne za to leki te działają bardzo dobrze. Moja kotka zawsze zwracała Ulgastran dlatego jego już nie stosujemy. Jeżeli podejrzewasz, że Alugastrin zamiast pomagać szkodzi, to odstaw go choć na 1 dzień i sprawdź jak kota będzie się czuła. Zamiast tego może spróbuj z siemieniem lnianym?
Rozmawiałam z kocim nefrologiem na temat Solvertylu i Ranigastu. Niestety ale jakieś najnowsze badania pokazują, że ranitydyna słabo działa u kotów. Moja kotka testuje teraz Controloc, bo Ranic na nią już nie działa.
Podajesz kotce jakieś probiotyki na zbicie poziomu mocznika? Forumowe koty stosują Azodyl (sprowadzany ze Stanów) lub Biopron. Osobiście polecam też Forti-florę. Nie zawiera co prawda mocznikożernych bakterii, ale poprawia pracę jelit i bardzo dosmacza jedzenie.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto kwi 11, 2017 14:17 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Właśnie nie mamy zaleconych żadnych probiotyków, a na azodyl niestety finansowo nie możemy sobie pozwolić. Widziałam na innych tu wątkach, że sporo osób zamiast Azodylu stosuje Biopron 9. Ale że sprowadzają z Czech, bo podobno większa dawka. Pytaliśmy o niego w aptece, farmaceutka twierdzi, że ten dostępny u nas za ok 20 zł to jest taki sam jak ten czeski. Wiecie może jak to faktycznie z nim jest? Bo chętnie bym jej ten Biopron 9 wdrożyła.

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 14:37 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Aaa leczycie się u dr Neski, ok.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 11, 2017 14:39 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Biopron rzeczywiście tańszy, ja leczyłam Azodylem (dostałam od Dobrej Osoby z forum). A jak zachowanie kotka? Leży cały czas czy ma siły i biega?

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 11, 2017 15:16 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Ale czy ten Biopron może być kupiony u nas, czy trzeba sprowadzać ten z Czech? Tak, leczymy ale bez niestety efektów póki co. Kotka ma już 17 lat więc ona raczej już nie śmiga tak ;)

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 15:23 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

17 lat, piękny wiek :1luvu:
A ten Biopron - mam nadzieję, że wypowie się ktoś doświadczony w tym temacie.

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości