Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 11, 2017 15:42 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Oj tak piękny. Miała 3 tyg jak ją znalazłam, albo to ona mnie. I wtedy też nie dawano jej za wiele szansy bo miała katar koci i panleukopenię. I przez 16 lat była okazem zdrowia. Dlatego jeszcze chcemy powalczyć.

Również liczę, że ktoś się wypowie o Biopronie polskim :)

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 11, 2017 16:47 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Kto prowadzi Twoją kotkę - dr Neska czy dr Klimczak?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto kwi 11, 2017 17:24 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Kamkar pisze:Oj tak piękny. Miała 3 tyg jak ją znalazłam, albo to ona mnie. I wtedy też nie dawano jej za wiele szansy bo miała katar koci i panleukopenię. I przez 16 lat była okazem zdrowia. Dlatego jeszcze chcemy powalczyć.

Również liczę, że ktoś się wypowie o Biopronie polskim :)


To Ona znalazła Ciebie :)
Trzymam za Was mocno kciuki.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 18, 2017 10:42 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Co nowego u Was, jak kotka?

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Wto kwi 18, 2017 12:17 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Cześć, miło że pytasz :) Byliśmy na wizycie kontrolnej u dr. Dostaliśmy nowe leki dożylne ( natrium bicarbonicum, solvertyl, voluven, bunondol i ornipural) oraz cerenia podskórnie. Dziś jest 5 dzień jak bierze, jutro robimy kontrolny mocznik i kreatyninę. Wymiotów nie ma od 6 dni, ale co jakiś czas widzę że jej się odbija i chyba męczy ją refluks. Podajemy alugastrin, ale przyznam że ciężko idzie, ona się wyrywa już na sam widok strzykawki, wypluwa połowę przy podawaniu. Z jedzeniem różnie-je sama, ale renalowego samego nie chce, dopiero jak zmieszane jest z whiskasem ktory ma masę ulepszaczy smakowych to zjada. Podajemy też od 3 dni nefrokrill. Kotka trochę nabrała energii, nie przesypia całego dnia, znowu jest ciekawa otoczenia i przesiaduje przy stole by cokolwiek jej kapnęło ze stołu ;) Co do Azodylu dr nam powiedziała, że jest nieco przereklamowany i nie u każdego zwierzaka przynosi efekty.

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Wto kwi 18, 2017 13:25 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Pewnie, że pytam ;)
Myślę, że jest lepiej, jak kotka je i ma więcej energii to tylko się cieszyć. Niestety, podawanie ze strzykawki jest trudne, mój Gucio też tego nie znosił.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Śro kwi 19, 2017 20:12 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

No i pochwaliłam się, że jest taka poprawa, a od rana dziś pogorszenie mocne :( Pchełka zaczęła cały czas być w pozycji siusiania, kropelkuje i z odrobiną krwi, napinała powłoki brzuszne, zwymiotowała, jest osowiała i znowu nie je :( Była w lecznicy, dostała nospę dożylnie i przeciwbólowy i mocz poszedł do badania. Wet twierdzi, że cewka drożna, bo pęcherz pusty. Czekamy do jutra na wyniki moczu. A już tak się cieszyłyśmy.

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Czw kwi 20, 2017 13:53 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Kamkar i jak kotka dzisiaj?

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Czw kwi 20, 2017 14:56 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Hej, trochę na szczęście lepiej bo już nie napina powłok brzusznych i w moczu nie widać krwi. Trochę mniej pije no i ciągle nie chce za bardzo jeść. Tzn chce tylko nie renalowe i ja już nie wiem czym karmić, bo co wet to co innego nam mówi trochę. Zrobiliśmy badania moczu i na 19 idziemy na wizytę. Czy te wyniki wskazują raczej na pęcherz, czy jednak coś od nerek się dzieje?

Badanie ogólne moczu:
Barwa l.krwisty
Przejrzystosc lekko metny
Ciezar własciwy 1,020 1,025 — 1,060
pH 7,0 < 6,0
Białko obecne +++ / norma-ujemne
Glukoza obecne ++ / norma-ujemna
Ketony ujemne ujemne
Bilirubina ujemna ujemna
Urobilinogen w normie w normie
Hemoglobina obecna(+++) ujemna
Osad dosc obfity
Leukocyty 10-15 w polu widzenia
pojedyncze i w skupiskach
pojedyncze w preparacie
Erytrocyty luzna warstwa pokrywaja pole
widzenia sw
pojedyncze w preparacie
Sluz brak pojedyncze pasma
Flora bakteryjna mierna mierna
Nabłonki brak pojedyncze
Wałeczki brak pojedyncze
Kryształy brak brak
Weterynaryjne
Nazwa badania Wynik badania Zakres referencyjny
Białko w moczu 962,74 mg/dl
Glukoza w moczu 46 mg/dl

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

Post » Sob kwi 22, 2017 18:07 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

Z wynikami nie pomogę, może odezwie się ktoś bardziej doświadczony. Jak się poza tym macie, jak kicia?

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Pon kwi 24, 2017 21:08 Re: Wymioty i problemy z ukł. pokarmowym przy PNN

U nas co chwila zmiennie. Są dni lepsze i taki jak dziś, że jest osowiała i śpi większość czasu. Dostaje antybiotyk. Ale już coraz mniej wiem kogo mam słuchać, wet nefrolog mówi co innego niż lecznica w której jeździmy na wlewy dożylne. Zaraz założę wątek o odzywianiu, bo to w tym temacie weci się strasznie rozbiegają.

Kamkar

 
Posty: 25
Od: Pon kwi 10, 2017 15:15

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości