zespół sercowo - nerkowy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 10, 2017 17:33 Re: zespół sercowo - nerkowy

Najgorsza sytuacja to taka, gdy mocznik stoi albo spada, a kreatynina rośnie, ale to przy pnn.
Masz trudną bardzo sytuację. Bo wszystkie te odwadniające leki musisz podawać, a kroplówek nie możesz. Niestety w takiej sytuacji parametry nerkowe będą się pogarszać, nie ma na to sposobu. Lecząc podstawowe schorzenie, jednocześnie wpływasz negatywnie na inne obszary kociego organizmu. No ale wyjścia nie ma. Jak pisalam, jedynie azodyl w Waszym przypadku daje szansę na obniżenie tych złych nerkowych parametrów.
Trzymam kciuki i życzę Wam jak najwięcej wspólnego czasu
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro kwi 12, 2017 22:47 Re: zespół sercowo - nerkowy

Mam do oddania lek Prilium, lek jest już zalany ważny 60 dni, przydałby Ci się? Można to normalnie przesyłać pocztą? Dostałam ten lek z lecznicy bo kot, któremu był podawany nie dał rady, musiał zostać być uśpiony. Szkoda, żeby lek się zmarnował :(
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw kwi 13, 2017 19:47 Re: zespół sercowo - nerkowy

No więc jesteśmy po badaniu. Przedsionek lewy zmniejszył się o 4 mm. Nadal jest olbrzymi ale walczymy dalej. Bruno dostał kolejny lek sercowy do tego jeszcze DHA. Karma ma być nerkowa jednak. Co do Prilium to byłoby super ale tu jest taki problem, że od momentu zrobienia płynu lek musi być przechowywany w lodówce.
Obrazek

"Nigdy nie jesteśmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy, gdy kochamy, nigdy nie jesteśmy bardziej narażeni na nieszczęście niż wtedy, gdy utraciliśmy ukochany obiekt"
Teodor 1997 (?) - 02.03.2013

Ewaa6

 
Posty: 11202
Od: Sob paź 30, 2004 14:37
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 13, 2017 22:00 Re: zespół sercowo - nerkowy

Właśnie wczoraj doczytałam :( na forach radzili nie rozrabiać całości niestety dostałam już płyn, dzisiaj oddałam weterynarzowi w innej lecznicy bo powiedział, że mają potrzebującego pacjenta także się nie zmarnował w przypadku gdyby nasza fundacja miała taki lek nierozrobiony do oddania będę się odzywała, wtedy łatwiej go wysłać :)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Pon maja 08, 2017 10:58 Re: zespół sercowo - nerkowy

U Czarnuszka tym razem stwierdzono szmery w sercu z jednej strony. Ma niski Hematokryt, i Mocznik tragiczny i krea 9. Ponieważ jeszcze się
"garnie" do życia, jeszcze pozwalam mu ... być. Niestety mięsa i białka zjadał mało przez ostatni miesiąc, czy dlatego siada serce? nie wiem czy ma kardiomiopatię, stresów już nie powinnam mu org. , badań, echa serca, sam odmówił już leczenia uporczywego, kroplówek. Jesteśmy u końca drogi. Przeczytałam tutaj żeby stawiać na serce, a nerki "na drugi plan", ale u nas chyba już i nerki wysiadły i serduszko "na włosku"

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 30, 2017 12:52 Re: zespół sercowo - nerkowy

Bruno niedawno miał epizod wymiotów i nie chciał jeść. Bardzo się baliśmy, że może to nerki się pogorszyły. Na szczęście okazało się, że Brunowi zaszkodziło obżarstwo i nielegalne pożarcie kurzego uda (wykradł nam). Wyniki nerkowe (mocznik, kreatynina) w normie, utrzymujemy dalej karmę nerkową
Obrazek

"Nigdy nie jesteśmy tak bardzo bezbronni wobec cierpienia jak wtedy, gdy kochamy, nigdy nie jesteśmy bardziej narażeni na nieszczęście niż wtedy, gdy utraciliśmy ukochany obiekt"
Teodor 1997 (?) - 02.03.2013

Ewaa6

 
Posty: 11202
Od: Sob paź 30, 2004 14:37
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mexiatko, PewnaMadzia i 48 gości