PILNE! Czy to nerki?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie mar 26, 2017 1:20 PILNE! Czy to nerki?

Cześć.
Moja kotka ma 6 miesięcy. W wieku 2 mies. przechodziła biegunkę, która trwała kilka tygodni - leczona była wtedy antybiotykiem na jelita. Pomogło.
Ok. 2 mies temu weterynarz powiedział, że za mało waży jak na swój wiek i ma matowe futro. Zalecił karmę bezzbożową.
Yoko je od ponad miesiąca Acana grassland + świeże mięso (wołowina, ryba).
Od kilku tygodni Yoko nie chciała się bawić i dużo spała.

W poniedziałek byłyśmy u weta skontrolować wagę po nowej karmie. Wet zrobił badanie krwi i straszył, że to może być coś nieuleczalnego.
Zrobił usg - nie pokazało płynu, pęcherz moczowy powiększony. Dużo białka we krwi.
Dał 2 leki: antybiotyk i steryd na okres 1 tygodnia - pojutrze mamy zrobić 2 badanie krwi, by zobaczyć czy po tych lekach jest lepiej.

Wyniki badań z poniedziałku:
Badanie
Morfologia
Leukocyty Erytrocyty Hemoglobina Hematokryt MCV
MCH
MCHC
RDW
Płytki krwi
MPV
Rozmaz manualny wg Schillinga: Pałeczkowate
Segmentowane Limfocyty
Obraz krwinek czerwonych:
Anizocytoza Polichromazja Poikilocytoza Oligochromia Erytroblasty
Oznaczenia biochemiczne:
AST
ALT
ALP Glukoza Kreatynina Mocznik
Jedn.kier:
Rasa zw. Gatunek: KOT Wiek zw.
Imię zw. YOKO
Wynik Jedn. min
max norma

11,50 G/l 6,0
3,27 T/l 6,5
2,60 mmol/l 6,21
0,13 l/l 0,30
51 fl 39 55 ~ 0,78 fmol 0,81 1,05 L 19,3 mmol/l 18,6 22,3 ~ 25 %1431 ~ 218 G/l 200 600 ~
17 fl
4% 65% 31%
14 18 ~
03 H 35 75 ~ 20 55 ~
20,0 ~ 10,0 L 9,31 L 0,45 L
Dość znaczna Dość znaczna Dość znaczna Dość znaczna 1
72,0 79,0 15,0 116,0 1,2 56,0
/100 leuk.
U/L
3 44 H U/l 10 107 ~ U/l 7 107 ~ mg/dl 100 130 ~ mg/dl 1,0 2,0 ~ mg/dl 25 70 ~
Dokument elektroniczny, nie wymaga podpisu i pieczątki.
Majora 5B/Lu2
Gabinet Weterynaryjny "NASZE ZWIERZAKI" Majora 5B/Lu2
31-422 Kraków
Nr mat. 241 Nr kontr. 4
Data: 2017-03-20
Nr zlecenia: 130719/17 Właściciel KOTWICA MARTA Adres:
Jedn.kier:
Rasa zw. Gatunek: KOT Wiek zw.
Imię zw. YOKO
Badanie
Białko całkowite Albuminy
Wynik
104,0 28,0
Jedn.
g/l g/l
min max
norma
60 80 H 27 39 ~


Wczoraj tj. piątek byłam u innego weterynarza, bo nie byłam w stanie po prostu czekać tygodnia. Wydawało mi się, że z Yoko jest lepiej tzn. mniej śpi, jest znów ciekawa świata. 2 dni później rozjeżdżały się jej łapki i jak chciała na coś wskoczyć - czasem się to nie udawało, bo ześlizgiwała się. Problem ze słabymi łapkami lub z koordynacją.
Wczoraj tj. piątek lekarz najpierw dostał wyniki badań krwi z poniedziałku. Porozmawiał ze mną, że to może być fip.
Potem - usg: powiększony pęcherz, wątroba, coś na nerkach - włókniak? Zapytałam o pobranie płynu z brzuszka, jeśli to fip wysiękowy - płynu nie ma!!!
Kiedy zapytałam co mam dalej robić, jakie badania, jakie leczenie - lekarz powiedział, że z tymi nerkami nic się nie da zrobić.
Pytam od tygodnia o transfuzje krwi, bo to było sugerowane i nie rozumiem dlaczego lekarze nie chcą takiej decyzji.
Pobrana krew do badania - dużo białka, lepka jak żel.

Dziś sobota, kolejny wet. Wet-homeopata. Bez badań. Wymacał Yoko. Stwierdził, że to nerki i, że kwas moczowy nie jest wydalany z organizmu, więc ona się nim przytruwa...

Czy po tym opisie jesteście w stanie doradzić mi jakie badania zrobić w kierunku chorych nerek/wątroby?
Kot ma apetyt, pije, zaczęła w poniedziałek, po wizycie u weterynarza - podsikiwać. Widzę, że stara się zwykle dojść do kuwety, ale sika chwilę przed często. To trwa do dziś.

Czy dać kroplówkę? Żelazo? Transfuzję krwi? Yoko ma silną anemię i widzę, że karma + świeża wołowina + leki to na pewno za mało, by nabrała sił.
Poza objawami: podsikiwanie, rozjeżdżające się, słabe łapki - co chwilę idzie jeść, pić i siusiać i idzie spać ale też chodzi, podbiega, skacze, rozgląda się. Nie jest apatyczna ani wycofana. Przychodzi do mnie, śpi ze mną. Mam intuicję że jest to coś, co można leczyć. Tylko nie wiem o co naciskać lekarzy? Jakie badania?

Proszę o pomoc. Udało nam się też uzbierać pieniądze na leczenie na pomagam.pl!

mia_miuuu

 
Posty: 7
Od: Wto mar 21, 2017 21:00

Post » Nie mar 26, 2017 6:43 Re: PILNE! Czy to nerki?

Może to hemobartonella, pasożyt żerujący na czerwonych krwinkach. Leczy się unidoxem.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie mar 26, 2017 7:48 Re: PILNE! Czy to nerki?

Antybiotyk (np. na hemobartonelle) bierzemy juz 6 dzień.
Dziś rano wizyta w nowej lecznicy.podejrzenie zapalenia gruczołów zolciowych.50/50 fip.nie wiadomo.mała ma kroplowki 3 dni.leki antybiotyk i steryd zostają plus leki na anemię plus na ta wątrobę na tydzień próby. Plus skierowanie na echo serca bo może ma wadę serca i stad niska waga od małego...

mia_miuuu

 
Posty: 7
Od: Wto mar 21, 2017 21:00

Post » Nie mar 26, 2017 13:06 Re: PILNE! Czy to nerki?

Na Hemobartonelle nie działa każdy antybiotyk ,zwróć uwage co dostaje.

anka1515

 
Posty: 4069
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości