Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 13, 2017 16:25 Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Dziewczyny!

Mam pytanie odnośnie karmy Urinary dla kota. Weterynarz zalecił podawanie jakiejś profilaktycznie, bo wyniki moczu nie są idealne. Mówiła, że nie ma potrzeby kupowania RC weterynaryjnej i że wystarczy jakaś inna Urinary.

Obrazek

Znalazłam kilka pozycji:

http://www.krakvet.pl/eukanuba-struvite ... 13802.html
http://www.krakvet.pl/arion-original-ca ... 19844.html
http://www.krakvet.pl/bosch-sanabelle-u ... 15881.html

Czy może polecicie coś innego od siebie? Będę wdzięczna!
Ostatnio edytowano Pon mar 13, 2017 20:28 przez miau1313, łącznie edytowano 3 razy

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon mar 13, 2017 17:20 Re: Karma Urinary dla kota.

Jeśli o mnie chodzi to żadna z tych karm nie jest dobra. Mają okropny skład. Producenci nie podają jakie ilości mikroelementów są w karmie. Ile fosforu? Jaki bilans fosforowo-wapniowy ma karma? Eukanuba ma na pierwszym miejscu śrutę kukurydzianą, to karma dla kota czy kur? Kot je mięso.
Co to znaczy wyniki moczu nie są idealne? Jaki ma być efekt diety, obniżenie pH moczu, podwyższenie?
Jeśli kot zaczyna mieć problemy z układem moczowym to lepiej jest go zawczasu przestawić na karmę mokrą, dopajać dużo. Im więcej wody w pokarmie tym lepiej będą się wypłukiwać wszystkie złogi z układu moczowego. Żadna karma sucha nie polepszy jego stanu.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Pon mar 13, 2017 17:42 Re: Karma Urinary dla kota.

Wet powiedziała,że kot jest już w takim wieku (7 lat) plus po sterylizacji, że można jej podawać karmę Urinary.

Z piciem nie ma problemu, dużo pije.

Jaką karmę w takim razie polecasz, żeby zadać o układ moczowy?
Ostatnio edytowano Pon mar 13, 2017 19:11 przez miau1313, łącznie edytowano 1 raz

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon mar 13, 2017 17:52 Re: Karma Urinary dla kota.

Wet zapewne na ścianie miał półkę z karmami RC? :)
Najlepiej kotu wzbogacić dietę mokrą karmą. Mój kocur 13 letni przez kilka lat męczył się z problemami moczowymi. Dlugo bylismy wlasnie na urinary z rc, ale tak naprawde sytuacja ustabilizowala (odpukac :)) dopiero, kiedy postawilam na mokrą karmę. I tak już jest spokój od paru lat.
Obrazek

jou

Avatar użytkownika
 
Posty: 1787
Od: Pt cze 26, 2015 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post » Pon mar 13, 2017 18:57 Re: Karma Urinary dla kota.

jou pisze:Wet zapewne na ścianie miał półkę z karmami RC? :)
Najlepiej kotu wzbogacić dietę mokrą karmą. Mój kocur 13 letni przez kilka lat męczył się z problemami moczowymi. Dlugo bylismy wlasnie na urinary z rc, ale tak naprawde sytuacja ustabilizowala (odpukac :)) dopiero, kiedy postawilam na mokrą karmę. I tak już jest spokój od paru lat.

Właśnie Pani weterynarz powiedziała sama z siebie, że nie ma sensu kupować RC, i że są inne Urinary więc to nie ten typ, który wciska RC :D

Problem jest taki, że kot średnio lubi mokre jedzenie, właściwie zawsze jest na suchej karmie i od czasu do czasu zje coś mokrego. Rodzice próbowali dawać mokre, ale nie jest zbyt chętna, dlatego pytam o suchą jakąś. Obecnie je Taste of The Wild.

A jaką mokrą polecacie? Spróbuję podpowiedzieć rodzicom,żeby może mieszali mokre + suche, ale w tym wypadku sucha też mi jest jakaś potrzebna.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon mar 13, 2017 19:04 Re: Karma Urinary dla kota.

Miau z tego, co wkleiłaś trudno coś wyczytać.
Karma urinary jest dla kotów, które mają struwity i nieprawidłowy odczyn moczu, zasadowy.
Z tego co wiem, to podawanie takiej karmy bez potrzeby, może spowodować problemy.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon mar 13, 2017 19:11 Re: Karma Urinary dla kota.

mimbla64 pisze:Miau z tego, co wkleiłaś trudno coś wyczytać.
Karma urinary jest dla kotów, które mają struwity i nieprawidłowy odczyn moczu, zasadowy.
Z tego co wiem, to podawanie takiej karmy bez potrzeby, może spowodować problemy.


A teraz widać?
Obrazek

Wet powiedział, że przydałoby się zmienić karmę na Urinary i pewnie nie bez powodu. Dlatego pytam Was jaką polecacie.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Pon mar 13, 2017 20:14 Re: Karma Urinary dla kota.

Miau kot ma mocz pH 6, czyli kwaśne.
Dobry ciężar właściwy, nie widzę też nigdzie, żeby były kryształy.
Zalecanie karmy urinary w takiej sytuacji jest według mnie błędem.
Jeśli pH moczu będzie zbyt kwaśne, to mogą się wytrącać szczawiany, a to są naprawdę groźne kryształy.
Tyle mojej wiedzy z dotychczasowego doświadczenia.
Może poprosisz o przeniesienie wątku na dział koty nerkowe i pokażesz tam wyniki kota, pytając o radę.
Tam zagląda więcej osób znających się na problemach moczowych.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon mar 13, 2017 20:15 Re: Karma Urinary dla kota.

Ok, dzięki wielkie za pomoc. Zgłoszę temat do przeniesienia:)

hop, hop czy ktoś zerknie na wyniki?

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Wto mar 14, 2017 15:31 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

żadna sucha karma nie jest dobra dla żadnego kota, odwadnia, prowadzi do problemów z pęcherzem, uszkadza nerki. NIE MA dobrej karmy suchej, ani leczniczej, ani bytowej, bo każda jest...sucha. leczenie problemów z pęcherzem czy nerkami suchą karmą to jak gra w tenisa surowym jajkiem, pomysł kompletnie bez sensu.
Koty lubią suche karmy bo mają wiele polepszaczy smaku, intensywny zapach, działają jak narkotyk.
Powinnaś wyrzucić z domu suchą karmę , od razu i definitywnie, to kot zacznie normalnie jeść zdrowe rzeczy.

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Wto mar 14, 2017 16:24 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Szara miala swego czasu klopoty z pecherzem, ja akurat przestawialam wszystkie koty na Barfa. Straszono mnie, ze klopoty Szarej z pecherzem sie poglebia, ze bedzie miala odczyn ph moczu nie taki. Dawalam wiec Barfa i co miesiac badalam jej mocz. Byl w porzadku!
Chrupki koty dostawaly raz na jakis czas jako smakolyk (bezzbozowe), zeby mozna im bylo zostawic w razie wyjazdu na 2 dni.
Zgadzam sie, ze w przypadku jakichkolwiek problemow z ukladem moczowym przede wszystkim trzeba zadbac o duzo wody, mokrego i odstawic suche. Kazde jedzenie w razie potrzeby mozna zakwaszac pasta.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 14, 2017 18:11 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Ok, w takim razie jakie mokre polecacie? Zwykłe czy urinary? Podajcie kilka przykładów, coś zakupię i poproszę rodziców, żeby podawali mokre, a suche odstawili.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Śro mar 15, 2017 0:53 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Zadna karma urinary nie ma składu odpowiedniego dla kota. W każdej są zboża i pełno śmieci, a to właśnie od tego biorą się problemy z pęcherzem.

Każda dobra, czyli mokra i mięsna karma, bez dodatków warzyw, owoców i zbóż będzie dobra. Najtańsza z dobrych karm to animonda carny, lepsza i troszkę droższa to MAC's, potem Ferringa, Terra Faelis, Grau bez zboóż, GranataPet i jeszcze kilka innych.

Perrpetua

 
Posty: 31
Od: Śro wrz 02, 2015 18:58

Post » Śro mar 15, 2017 1:10 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Ale od czego zaczęło się badanie moczu? Profilaktycznie czy jakieś objawy?
Bo jak profilaktycznie, to przy takich wynikach śmiało możesz traktować kota jak zdrowego i dawać zwykłą mokrą karmę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 15, 2017 10:09 Re: Karma Urinary dla kota + interpretacja wyników.

Kotka miała ciemny mocz, długo siedziała w kuwecie, a jak wchodziła to mało sikała. Okazało się, że ma zapalenie pęcherza.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości