pH moczu tańczy - jaka dawka DL-metioniny???

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 02, 2017 2:15 pH moczu tańczy - jaka dawka DL-metioniny???

Muszę zakwaszać mocz tymczaska. Dieta musi być dobrze zbilansowana, bezpieczna i tania (ewentualny przyszły domek nie będzie chciał inwestować sporych sum). Kot miał szereg badań i wygląda na to, że nie da się wskazać przyczyny zbyt wysokiego pH moczu, z którą dałoby się walczyć (np. infekcja). Można jedynie obniżać pH.
Startowaliśmy od pH 8 i licznych struiwitów. UrinoVet 1 x dziennie obniżył do 7. Potem był eksperyment z UrinoVetem 2 x dziennie i udało się osiągnąć pH między 6 a 6,5 ale taka kuracja jest za droga. Zastąpiłam jedną dawkę UrinoVetu jednym posiłkiem karmy z DL-metioniną (zawartość 3000 mg/kg). Obecnie pH jest stabilne i wynosi 6,5, struwitów brak.
Jednak ta karma to nie jest szczyt marzeń, ma ryż, który obniża zawartość tauryny we krwi. Wolałabym z niej zrezygnować. To jednak niemal na pewno znów podwyższy pH. Wpadłam na pomysł, aby kupić czystą DL-metioninę i dosypywać do mokrego jedzenia (kot ma apetyt, może się uda). Ale z tego artykułu wynika, że może dojść do hiperhomocysteinemii:
http://biuletynfarmacji.wum.edu.pl/0503 ... owska.html
Można próbować temu przeciwdziałać podając kwas foliowy, ale jego można przedawkować:
http://dzieci.pl/kat,1033563,title,Nadm ... aid=618b73
https://www.doz.pl/zdrowie/h1209-Witami ... as_foliowy

Moje pytania: Jaka jest bezpieczna dobowa dawka DL-metioniny dla kota? Czy były prowadzone w tym kierunku badania? (ja nie znalazłam) Jaka jest bezpieczna dobowa dawka kwasu foliowego dla kota?
Ostatnio edytowano Nie mar 26, 2017 22:14 przez Stomachari, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro mar 15, 2017 1:40 Re: Jaka jest bezpieczna dawka DL-metioniny?

Pozwolę sobie przypomnieć o moim pytaniu, może ktoś zajrzy...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 26, 2017 22:14 Re: Jaka jest bezpieczna dawka DL-metioniny?

Mam wielki problem z dobraniem odpowiedniej dawki DL-metioniny. Może ktoś zdoła mi wyjaśnić tajemnicze zjawisko.
Dodaję ją do każdego z 3 mokrych posiłków (suchych kot nie dostaje). Godziny nie są zbyt regularne, natomiast regularnie powtarza się, że kiedy badam pH moczu “rano” (czyli przed pierwszym posiłkiem bądź po pierwszym posiłku ale wiadomo że mocz jest z czasu przed nim) to wychodzi 7. W ciągu dnia i po ostatnim posiłku pH wynosi 5-5,5. To olbrzymia różnica w ciągu doby! Nie sądzę, aby to było zdrowe.

Nie widzę związku z czasem, jaki mija od ostatniego posiłku jednego dnia do pierwszego posiłku dnia następnego, bo właśnie dziś była to taka sama ilość godzin, co między kolejnymi posiłkami. A jednak pH było inne. Nie widzę też związku z godzinami (jasno/ciemno). O co więc chodzi? O sam spoczynek kota?

O co tu w ogóle chodzi? Jak mam dobrać odpowiednią dawkę DL-metioniny?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10662
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości