Leon - nerki, bialaczka - :(

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lut 27, 2017 21:16 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Combivit dostaje podobno najlepiej sie przyswaja.
leon ma kreatynine 5. To niestety sporo wiecej niz 3.5.
No nic byle do 9 marca. Strasznie sie o niego boje.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lut 27, 2017 22:17 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

zuza pisze:
casica pisze:Bałabym się uaktywnienia białaczki. To właśnie przegadałabym z jakimś sensownym wetem.
Ale jedno jest pewne, bez usunięcia ząbków, będzie gorzej. Im później, tym większe ryzyko skutków zabiegu :(
Jeśli się tylko da, to usunięcie ząbków jest jedyną opcją.
Biedny Leon, współczuję :(

Ech. Bialaczka sie uaktywni albo nie. Na to nie mam wplywu :(
U leosia i molly ruszyla bez powodu :(
Ano biedny.


Wg moich wetow to jeszcze nie czas na epo. Na razie dzialamy podajac zelazo i witaminy.

No tak, najgorsza niewiadoma to ta białaczka. Oczywiście nie musi się uaktywnić. Oczywiście może. Taki pat.
Ale niestety wiem jedno - jeśli nie zdecydujesz się na usunięcie ząbków wpadniecie w błędne koło. Tak jak kiedyś ja z Draculem :( I przyszedł czas, że nie mogłam zrobić nic, tylko okresowo podawać sterydy bo na usunięcie ząbków było za późno. I nie mogę sobie darować tego, że taka byłam głupia, taka ciemna. Cos gdzies przegapiłam, bo nie wiedziałam jak to się będzie rozwijać. Nie mam 100% pewności, że pnn u Dracula rozwinęła się z powodu zębów, ale jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie było.
Jasne, to w przypadku Leona bardzo trudna decyzja, bardzo trudno radzić, ale rozważ dobrze wszystkie za i przeciw. Bo jedno jest pewne - stan zapalny zębów i dziąseł jest jedną z przyczyn pnn bo takie infekcje niestety rzutują na nerki.

Ja nie pisałam o EPO :oops:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lut 27, 2017 22:41 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

zuza pisze:
Wg moich wetow to jeszcze nie czas na epo. Na razie dzialamy podajac zelazo i witaminy.


Zuzo czy możesz rozwinąć temat, a mianowicie kiedy wg Twoich wetów jest czas na epo?
U nas epo było podane tydzień temu przy hemoglobinie 7,9 i hematokrycie 21,6%.
Domyślam się, że u każdego kota pewnie decyduje cała historia chorobowa, ale czy są jakieś wytyczne kiedy czas na ten zastrzyk ?

offfca85

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pon sty 16, 2017 22:45

Post » Wto lut 28, 2017 8:08 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Hm Musialabym sprawdzic, kiedy Molly dostala epo. Na pewno parametry spadaly. U Leona one chyba stoja...

Czekam na tego 9 marca, czekam...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lut 28, 2017 13:11 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Zuza szybciej będzie jak się umówisz od razu do stomatologa w SpecVecie. I tak przed zabiegiem będziesz musiała pójść tam na konsultację stomatologiczną i dr zdecyduje czy podejmie się takiego zabiegu i jak trzeba kota przygotować.
Offfca85 a Ty gdzie będziesz robić zabieg?

Marekna102

 
Posty: 13
Od: Pon sty 23, 2017 23:59

Post » Wto lut 28, 2017 14:23 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

My mieliśmy konsultację stomatologa na wizycie u nefrologa (połączoną), ale jesteśmy "stałymi" pacjentami, więc nie wiem czy to norma..
Zabieg wykona pani dr https://www.facebook.com/Emilia.Klim.St ... rynaryjna/, która po konsultacji z anestezjologiem i swoim wetem uważają, że to mniejsze zło dla kota.

Nie mam wyjścia, kot bardzo cierpi i od 3 dni nie je już prawie nic ( a ma chęć jeść, tylko odchodzi od miski z bólem). Jest fatalnie mimo leków przeciwbólowych :-( Jak wmuszę w niego 100g dziennie to jest sukces.
Umieram ze strachu przed jutrem i czuję na sobie pełną odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie :-( To chyba najtrudniejsza decyzja w moim życiu, ale nie mam wyjścia...
Trzymajcie za nas jutro kciuki ...

offfca85

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pon sty 16, 2017 22:45

Post » Wto lut 28, 2017 15:35 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Bede trzymala mocno kciuki!

Marekna102, jesli dr Neska powie, ze to dla Leona zbyt niebezpieczne to co mi po zgodzie stomatologa... A jesli da zielone swiatlo, to pogadam ze swoja przychodnia i zdecyduje czy robie to u nich czy u dr Klim.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 01, 2017 12:41 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Dzis jedziemy na pobranie moczu na posiew, nigdy tego nie robiono moim kotom, wiec mam ogromnego stracha...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro mar 01, 2017 15:57 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Nie strachaj się! Wprawna ręka robi to tak, że kot nawet się zestresować nie zdąży. Byle tylko pęcherz nieco wypełniony dojechał.
Dobrze będzie.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw mar 02, 2017 10:49 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Obylo sie kompletnie bez problemow, kot nawet nie zauwazyl zainteresowany przejezdzajacym autobusem (u mnie pod domem nie jezdza). Ufff. Teraz czekamy na wyniki...
Oczywiscie zsikal sie po drodze, ale na szczescie w czasie czekania troche naprodukowal.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 02, 2017 15:38 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

To trzymamy kciuki za dobry wynik i zielone światło dla porządków w paszczy.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon mar 13, 2017 9:42 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Dr Neska powiedziala, ze jak nie zrobimy porzadku w paszczy, to Leon nie ma szans na dluzsze zycie, bo zęby zabiją mu nerki. Po zrobieniu porzadku jest szansa, ze nerki troche sie poprawia. I tego sie trzymamy.
Dostal aranesp (ma dostac 3 dawki) i potem badanie krwi i sanacja pszczy. Prawdopodobnie straci wszystkie zeby, pani stomatologpowiedziala, ze dawno nie widziala tak biednego kociego pyszczka. Wszyscy mowia, ze to cud, ze ten kot je. No oby jadl caly czas...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon mar 13, 2017 10:17 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Trzymam kciuki za Leonka. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon mar 13, 2017 23:03 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Nie mam dziś czasu żeby się rozpisywać, ale chciałam podzielić się swoimi doświadczeniami. Pod koniec 2016 roku moja nerkowa kotka (niespełna 20 letnia) miała sanację jamy ustnej u dr Klim, w asyście anestezjologa dr Łuczak. Zabieg w narkozie wziewnej,po konsultacji z kardiologiem, za zgodą nefrologa. Szybko, sprawnie i fachowo. Bez komplikacji :) Polecam ten lekarski duet :wink:
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw mar 30, 2017 21:23 Re: Leon - nerki, bialaczka i połamane zęby

Wyniki sie pogorszyly nerkowe :(

anemia minela


Obrazek
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84829
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości