Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glowy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie sty 15, 2017 16:21 Re: Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glow

Współczuję :(
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie sty 15, 2017 19:42 Re: Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glow

Cate, już raz wyszliście z kryzysu, musicie się zebrać i tym razem. Gdzieś w leczeniu kota jest chyba popełniany błąd, który powoduje wciąż te same problemy (zbyt intensywne nawadnianie płynem bez elektrolitów/leki moczopędne/mix dwóch ww). U mojej kici podawanie potasu pomagało po 1-2 dniach, nie pamiętam dokładnie, ale raczej szybciej niż później. No i u niej objawy nie były aż tak nasilone.

Załączam Ci linki z kotami ze zbyt niskim poziomem potasu, pewnie Twój wyglądał/wygląda podobnie- charakterystyczne jest to, że kot trzyma głowę opuszczoną w dół i nie ma siły, żeby ją podnieść. Widok jest przerażający, ale jest to stan odwracalny!
https://www.youtube.com/watch?v=1aasdaHOU_w
https://www.youtube.com/watch?v=NxuufN3yT88

Popieram zdanie Taizu, bez dokładnych badań dot. elektrolitów nie ma mowy o jakimkolwiek systemowym leczeniu. Pomysł RZS (czy innej choroby z tej grupy) wydaje mi się mało prawdopodobny, bo stan kotka nie poprawiałby się po podaniu potasu. Podawanie leków przeciwzapalnych chyba jest w takim przypadku bezcelowe i niepotrzebnie obciąża już i tak ledwo pracujące nereczki.
Trzeba zebrać:
1. Jakie koty dostaje/dostawał kot przed kryzysem tym i poprzednim? Dokładnie - w sensie - lek, dawka, interwał podania (jak często, np. 1 raz na dobę itp.), łącznie z tym jakie płyny otrzymuje, jeśli otrzymuje.
2. Trzeba zorganizować badania krwi.

Przykro mi, że znów jest źle, ale wydaje mi się, że sytuacja jest do odratowania przy zdecydowanym działaniu.
Ja w akcie desperacji podałam potas kotu sama w domu, ale to ogromnie ryzykowne. Bezpieczniej będzie przymusić weta do konkretnych działań - tj. prośba o listę leków, jakie otrzymywał kot (masz prawo do konsultacji z innym wetem, muszą przecież prowadzić dokumentację, poproś o ksero) i badanie krwi pod kątem elektrolitów.
Jeśli jesteś w stanie, spróbuj sama na szybko odtworzyć co dostawał ostatnio kot - ile płynów (czy robisz kroplówki w domu - jeśli tak to ile), podawane leki (komplet, również preparaty witaminowe, magnez itp). Może da się z tego coś wysupłać i wstrzymać podawanie konkretnej substancji.
Trzymajcie się, daj znać!

EwaSier

Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Od: Pt lis 04, 2016 8:39

Post » Pon sty 16, 2017 22:08 Re: Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glow

Milan nie żyje.
Uśpiliśmy go wczoraj w nocy.
Podawane leki, potas, badania dodatkowe nic nie wykazywały, żadnych efektów, konsultacje z 3 innymi weterynarzami plus moje poszukiwania nic nie dały.
Wczoraj miał problemy z oddychaniem, robil to przez otwarty pyszczek, zadzierał główke do gory (pani na pogotowiu weterynaryjnym stwierdziła że tak zachowują się kiedy się podduszają, z glową w gorze lepiej im złapać oddech)
Odebrało mu tylne łapy, tułów, głowy też nie mógł utrzymać w pionie. Miauczał bezgłośnie, patrzył nieprzytomnie. Nie mógł zasnąć. Ze stresu siusiał pod siebie. Tamten rzut pokonał w tydzień, tym razem nieznana choroba zabrała go w 3 dni.
Opisuje to z wielkim bólem, walczyłam z nim do końca. Oby ta wiedza nikomu się tu nie przydała.
Zostały mi już tylko wspomnienia i pustka w sercu. Najlepszy przyjaciel odszedł.

Dziękuje za poświęcony czas w tej sprawie, każda pomocna dłoń dawała mi siły.

Cate001

 
Posty: 10
Od: Wto gru 27, 2016 20:26

Post » Wto sty 17, 2017 18:23 Re: Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glow

Współczuję z całego serca :(
Żegnaj Milanie [']

Theodora

Avatar użytkownika
 
Posty: 1886
Od: Pon kwi 30, 2007 10:49

Post » Wto sty 17, 2017 18:39 Re: Pomocy! Niewydolność nerek, niedowlad lap, opadanie glow

Bardzo, bardzo mi przykro! Dzielnie walczyliście! Trzymaj się!

EwaSier

Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Od: Pt lis 04, 2016 8:39

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości