Która karma będzie najsmaczniejsza dla seniora/ nerkowca?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt gru 09, 2016 16:15 Która karma będzie najsmaczniejsza dla seniora/ nerkowca?

Witam,
Poszukuję karmy dla moich sędziwych już kotów po 12tce i z początkami niewydolności nerek.
Problem taki, że często wzgardzają :) mokrą karmą z saszetek. Ale suchą już z chęcią jedzą.
Mokre często zasycha w miskach i się marnuje, a dotyczy to wielu karm, komercyjnych i specjalistycznych.
Jedne lubią mniej, drugie bardziej, na ogół im droższe tym chętniej znikają :P
Wdrażam im żywienie lecznicze już, dlatego też szukam takich mokrych karm "nerkowych", ewentualnie 12+, które będą jednak im smakowały i nie marnowały się. A że robię duże zamówienie (taniej w niektórych sklepach) chcę najpierw wybrać i przetestować. Dlatego też pytanie do was, drodzy kociarze- czy mieliście doświadczenie z takimi karmami konkretnej firmy (i o konkretnym smaku najlepiej) i potrafilibyście polecić jakąś, która waszemu kotu smakowała/ smakuje? Najlepiej taką, którą zajadały się bez opamiętania :D (niewydolność nerek lub bardzo stary kot).
Pozdrawiam :)

Fruzioł

 
Posty: 1
Od: Pon sie 01, 2016 10:41

Post » Pt gru 09, 2016 21:07 Re: Która karma będzie najsmaczniejsza dla seniora/ nerkowca

Witaj,
Co do zjadania bez opamiętania to ja bym na to nie liczyła.... W PNN apetyt spada szybko i trudno go odbudować.
Moja kotka jest bliżej nieokreślonego wieku (pewnie też 12+) i z zaawansowaną PNN, więc generalnie nic jej nie smakuje i w większości jest karmiona przeze mnie. Jednak pewne karmy smakują jej bardziej, innych w ogóle nie tknie.
Najchętniej wcina Hill's Prescription Diet Feline Renal Health K/D w puszkach o smaku kurczaka (nigdy nie kupowałam saszetek, nie wiem czy w nich jest to samo), następnie Animonda Integra Niren o smaku świnki (ale teraz nie widzę w żadnym sklepie, w jednym się nacięłam, sprzedający wystawiał produkt, a okazało się, że w ogóle nie ma tego w magazynie, ogólnie chyba jest jakiś kłopot ze sprowadzeniem tej karmy z Niemiec), no i na końcu Kattovit Niren/Renal o smaku kurczaka (głównie sosik, mniej chętnie kawałki mięska - jak zamawiałam ostatnio to nie było innych smaków, ale teraz widzę, że mają też rybkę i jagnięcinę, trzeba będzie wypróbować). Ogólnie, ja zmieniam te karmy i za każdym razem daję jej coś innego, żeby się nie znudziła. Piszesz, że twoje koty mają początek PNN to może nie będzie tak źle. U nas z jedzeniem jest istny dramat, karmienie zajmuje mi prawie całe dnie...
Z suchych je Renala Royal Canin i tu nigdy nie było marudzenia, od razu zaakceptowała te chrupki, nasz wet pozwala mieszać ją z karmą dla seniorów, ale nigdy tego nie robiłam, bo nie było potrzeby. Na "zanętę" na chrupki lub mokre czasem daję kawałeczki tuńczyka czy makreli i wtedy nie ma znaczenia co jest na spodzie :)
Pozdrawiam!

EwaSier

Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Od: Pt lis 04, 2016 8:39




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości