"dobra" karma niskobiałkowa?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sie 26, 2016 21:51 "dobra" karma niskobiałkowa?

Moja tymczaska ma max 2lata. Czyli jest dosyc mloda. Ale cos sie jej juz zaczyna dziac z nerkami.
Jakie sa perspektywy rozwoju problemow z nerkami przy takich wynikach?Mozna to wyregulowac sama dieta ( ale inna niz Renal, bo to chyba za wczesnie na przechodzenie na Renal )? Jestem na 3.09 umowiona do dr Neski, ale nastraszono mnie, ze efekt bedzie taki, ze kotka wyladuje na Renalu.
(aby doczytac szczegoly trzeba kliknac na obrazek)

22.03.2016 - krew, mocznik jeszcze w normie, ale na granicy

Obrazek
22.03 - usg u zwyklego internisty
Obrazek
10.07.2016 - krew, mocznik lekko podwyzszony
Obrazek
27.07 - usg u dr Marcinskiego
Obrazek
05.08.2016- badanie moczu, jest białko w moczu
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob wrz 03, 2016 16:00 przez annakk, łącznie edytowano 1 raz

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Sob sie 27, 2016 23:02 Re: Wyniki - prosba o komentarz dla potencjalnego nerkowca

Nie ma zrobionych elektrolitów, a tam właśnie iloczyn wapnia i fosforu może wskazywać na nerki. Białko w moczu może być wynikiem zabrudzeń. W każdym razie przy zaczynającej się pnn ciężar właściwy jest na granicy dolnej normy, bo nerki nie zatrzymują wody w organizmie tylko wydalają z moczem, który przez to jest rozrzedzony. Neska pobierze prosto z pęcherza mocz do badania. Wysoki hematokryt może wskazywać, że kotka była lekko odwodniona, stąd też i inne nieco podwyższone parametry. Powinnaś odstawić suche jedzenie, które nerkom nie sprzyja.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14678
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie sie 28, 2016 0:03 Re: Wyniki - prosba o komentarz dla potencjalnego nerkowca

Mam wrażenie, że kot ma jakąś infekcję, na pnn to mi nie wygląda jeszcze. Można wykluczyć fiv/felv? Trochę niskie ma białe krwinki.
Co do białka w moczu, może być wynikiem białkomoczu, ale jak kot ma leukocyty w moczu, to one też są z białka...
A kot faktycznie lekko odwodniony, stąd może być podwyższenie parametrów
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie sie 28, 2016 13:53 Re: Wyniki - prosba o komentarz dla potencjalnego nerkowca

Myslalam o jongramie, ale zapisujac sie do dr Neski (miesiac temu!) powiedziano mi, ze badania musza byc aktualne, a kot na czczo, wiec uznalam, ze dr Neska zaordynuje jeszcze co trzeba.
Kotka je suche, ale nieduzo, woli mokre. Ale bardzo malo pije, to sie zgadza. Testy fiv/felv miala robione, wyszly ujemne.
W kazdym razie dzieki za komentarz!

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Sob wrz 03, 2016 16:09 Re: "dobra" karma niskobiałkowa?

pani doktor zalecila zmiane diety na zwykle bytowa karme ze zbozem, na diete jest jeszcze zdecydowanie za wczsnie.
Dotychczas karmilam koty ( nawet dzikusy) bezzbozowkami, wiec szybko musze cos nabyc. Przede wszystkim mokre.
Jedyne co mi przychodzi do glowy do Royal Canin. Mokre Adult Sterilised ma 9% bialka.
Ktos zna cos , co: nie jest dieta, nie jest czyms w rodzaju Whiskasa , a ma malo bialka ?
Widze, ze Bozita ma 8,5% , ale zastanawiam sie co jest wypelniaczem, skoro jest bez zboz?

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Nie wrz 04, 2016 11:25 Re: "dobra" karma niskobiałkowa?

Może ten miamor?
Na pewno jest lepszy od whiskasa czy felixa.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... amor/32695
Karmię tym koteczkę, która nie chce lepszych karm jeść.

I takie jeszcze znalazłam, sama muszę wypróbować:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... mie/404232

A co z jonogramem? Fosfor w porządku?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie wrz 04, 2016 20:23 Re: "dobra" karma niskobiałkowa?

No wiec pani doktor nie zalecila dodatkowych badan krwi. Wykonala tylko USG i pomiar cisnienia. Powiedziala, ze na chwile obecna nerki funkcjonuja prawidlowo, ale jest prawie pewne, ze w blizej nieokreslonej przyszlosci bedzie nerkowcem. W opisie "przewlekla choroba nerek w fazie 1,mlody wiek sugeruje wrodzony charakter zmian".
Z zalecen dostalismy odejscie od bezzbozowek i czeste badania krwi (profil rozszerzony, co 6mc ) i moczu ( mocz teraz za 2mc,dalej sie zobaczy).

annakk

 
Posty: 459
Od: Pt gru 07, 2012 23:04

Post » Nie wrz 04, 2016 22:29 Re: "dobra" karma niskobiałkowa?

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14678
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości