Struwit i Nerkowiec Prosze o Pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lip 26, 2016 12:40 Struwit i Nerkowiec Prosze o Pomoc

Witam,
chciałem dodać nowy Post ale jakoś nie mogę.
Chciałem się poradzić proszę o każdą przydatna odp.
Mam Kota Tymka rocznego kotka Struvita po przejściach rok temu przyszedł do nas na działkę. Był strasznie zaniedbany, uszy strasznie brudne, zarobaczony tak mocno ze musiałem go odrobaczać 4 razy. Az wymiotował tymi glizdami. No ale do setna sprawy dowiedziałem się ze jest on Struvitkiem po badaniach u veta. Kupiłem mu Royal Canin Veterinary Diet - Urinary S/O LP 34. Puki co jest lepiej. Lecz nie chce jeść mokrego pile trochę wody tylko z wany ale ważne ze pile. Moje pytanie Brzmi jak często go badać oraz jaka karmę mu dawać? Czytałem tu ze RC nie do końca jest O.K. Aha daje mu raz na 2 tyg. troszkę świeżej wojowniki. Aha Tymek przed stwierdzeniem ze jest Struvitkiem dostawał Ziarka JOSERA.

Teraz pytanie 2gie Mamy czasem pod opieka Kotkę Cofi ma 7 lat jest chyba spokrewniona z Tymkiem z tych samych działek są. Oba kotki czarne, Cofi miała badania jakieś 4 lata temu i Pani Vet stwierdziła ze to nerki. Cofi jest po sterylizacji i nie pozwala sobie dotykać brzusia Vetka stwierdziła ze nic tam niema. Inny Vet robił zabieg u innego była sie badać. Do tej pory właściciele nie mieli z nią dużych problemów od jakiegoś czasu zaczęła wymiotować jest smutna osowiała. Cofi zajada Gourmet Gold Mus kurczaczek i nic więcej czasem jakieś ziarnka nie powiem jakie bo nie wiem:) Cofi jest od dziś u nas i widać ze złe się czuje. Kupiłem z myślą o kotkach ziarna Kattovit Low Protein Tymek ma po nich luźną qupe aż nie doleciał do kuwety. Cofi dziś zjadła puki co ok.
Czekam na wasze podpowiedzi :)
Pozdrawiamy
Tymek i Cofi :) :201461

QVEJT

 
Posty: 4
Od: Pon lip 25, 2016 21:21

Post » Wto lip 26, 2016 12:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

QVEJT, bez dokładnych wyników niczego konkretnego Ci nie powiem
1) struwity moga być skutkiem choroby (potrzebny tu m.in. wynik badań moczu), ale jeśli kot mało pije i co gorsza się żywi głównie suchą karmą, struwity mogą się pojawić nawet w moczu zdrowego kota - po prostu tworzy się w moczu roztwór nasycony. Dlatego zachęcamy do żywienia mokrymi karmami i dopajania. Badania moczu mogą pomóc stwierdzić, czy struwity nie są np. skutkiem infekcji bakteryjnej. Sucha karma wymaga do strawienia wody i to o objętości 2-3 razy więcej niż zajmuje karma (to tak jak kiedy gotujesz kaszę czy ryż, musisz dodać więcej wody, zeby się nadawało). Tak więc suche karmy nie są specjalnie zdrowe. Te przeciwstruwitowe zawierają "leczniczo" więcej soli kuchennej (żeby wzmóc pragnienie) i l-metioninę, która zakwasza mocz, co pomaga zapobiegać struwitom, ale nie leczy kota, jeśli ten jest chory. Najlepsza metoda walki ze struwitami to dawanie dużej ilości płynów, wtedy układ moczowy się płucze i wywmywa zalążki struwitów.
Nie wiem, jaki sens ma karma low proteine (niskobiałkowa) jeśli nie maż porządnych badan, spowoduje tylko niedożywienie kota. Brzuszek kot może chronić bo go bolą jelita, albo bo jest dzikuskiem i nie daje się tam dotknąć dla ochrony. Nerki są raczej na pleckach, a nie na brzuchu.
Wiele kotów źle reaguje na różne karmy, które przecież zawierają "niekocie" dodatki jak kukurydza czy pszenica. Także niektóre tak reagują na kurczaka z karmy, albo dodatek mleka. Jak kot ma po karmie biegunkę, to karmę odstaw, bo sobie wynicuje jelita od fajdania :(
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lip 26, 2016 22:14 Re: Struwit i Nerkowiec Prosze o Pomoc

Dziękuje za odp. Tymek pije wodę w miarę z wany co mnie cieszy i czasem zje puchę z woda ale to najwięcej je puchę jak jest Cofi. Co do Badań Cofi przekaże właściciela o badaniach. A co do Brzusia Cofi to dzikusem nie jest porostu jak chce sie ja pogłaskać to syka i ucieka. Pani Vet powiedziała ze to tłuszcz wiem dziwne.
Mozę ktoś mi podpowiedzieć co do Tymka jaka mokra karmę mu kopić? Wiem ze dla Struwitków ale może jakaś macie wyjątkowa pełno wartościową.

QVEJT

 
Posty: 4
Od: Pon lip 25, 2016 21:21




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 33 gości