Kryształki moczanowo - amonowe dieta?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob sty 23, 2016 21:08 Kryształki moczanowo - amonowe dieta?

Mam po raz 3 problem z moim ok 15 miesięcznym kotem. Poprzednim razem zdiagnozowano mu zapalenie pęcherza i struwity. Niestety diagnoza była błędna bo po miesiącach ponownie zachorował. Ma ostre zapalenie układu moczowego. Zrobione krwi, usg, moczu. Nerki są ok, nie ma też w moczu wałeczków. Ale są liczne kryształy moczanowo - amonowe. Kot prawdopodobnie ma wadę wrodzoną bo w wieku 4 miesięcy pierwszy raz były problemy z pęcherzem (też zdiagnozowane struwity w tym samym prywatnym laboratorium u wetki, przypuszczam, że ona pod mikroskopem nie potrafiła zdiagnozować kryształów moczanowych bo w opisie wpisywała liczne kryształy nieokreślone..) Tym razem poszłam z kotem, który się zatkał do innej wet i badania zostały zrobione w innym labie i okazało się iż kot ma problemy z wątrobą i właśnie moczany amonowe. Obecnie jest zacewnikowany. Zadaję pytanie tu bo nie wiele mogłam znaleźć informacji o tych kryształach a przede wszystkim o diecie. Wiem, że ma być alkalizująca i może być taka jak dla kotów nerkowych.
Czy ktoś z Was ma podobny problem? Podobnego kota? Szukam też dobrej karmy z niskim białkiem, fosforem (jaka powinna być karma dla takiego kota, niestety wet nie wiele mi pomaga w tej kwestii)... dobrej a nie z odpadów zwierzęco podobnych i roślino podobnych :( Czy taka istnieje czy tylko zostaje mi RC renal itp?
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 930
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości