Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie gru 20, 2015 18:28 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Po zakonczonym antybiotyku moze byc lekko za pozno. Kotka moze już po 2-3 dniach brania antybiotyku dostać biegunkę...

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn


Post » Pon gru 21, 2015 14:10 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Witam,
Bylem dzis u veta po prokoloin+ w sumie cenna ciut wyzsza jak na necie ale nie o,cenne chodzi tylko chcialem go jak najszybciej miec ...co,do,podania rece opadaja latwo nie bylo z nia ale cos do pyska wcisnolem z palca bo o tej strzykawie to bez szans wszystko ladowalo na mnie..
Apatyt ma bardzo mokre i suche imto lepsze co maly je ....wiec narazie nic nie zmieniam
Siku bylo juz 3 razy o 2 w nocy,o 10, i teraz...tak jakby wracalo tak jak bylo przed problemami bo tez chodzila roznie i jak,jej rano,sprzatalem to zawsze tak 2/3 placki moczu byly... Wiec chyba teraz powoli wraca wszystko do normy oby...
Po,drugim dniu antybiotyku nie widze skutkow ubocznych tj. Biegunka czy podobnie no,chuba ze to nie robienie kupy moze sie z tym wiazac...ale ona ogolnie od czwartku bardzo malo,zjadla to,tego doszlo to,znieczulenie ..wiec obserwuje bacznie..Wciaz czekam uciazliwie na kupala bo,to juz 3 dzien..
Pytalem sie tez weta odnosnie kroplowki ale ze nie bylo tego co,to robil wiec babka z ktora rozmawialem nie mogla zbytnio mimcos powoedziec bo,ona tego,nie robiła
Ogolnie powiedziala ze wyniki zawsE moga troche byc niedokladnę ..nawet mowila ze mieli takie przypadki i ze najlepiej by bylo zrobic jeszce raz i wyslac do labolatorium ale najpierw powiedziala zebym zbadal mocz i wtedy dokladnie bedzie mozna powiedziec co,i jak..bo duzo z moczy bedzie mozna wiedziec..
Nic bede czekal i staram sie byc dobrej mysli i nie zamartwiac sie......tyylko,ten kupal niech sie w koncu pojawi :|

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Pon gru 21, 2015 14:21 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Prokolin możesz dawać z jedzeniem. Moja kotka też tego nie chce jeść z palca, chociaż kocurowi bardzo smakowało, ale z jedzeniem nie ma problemu.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon gru 21, 2015 21:18 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Kurde niewiem czy sie martwic czy nie mija 4 dzien bez tej kupki ...czy interweniowac cos jej podac czy poczekac jeszcze ..w sumie jak pisalem wczesniej od czwartku jak zrobila ostatni raz nie jadla duzo cos tam poskubala poznie bylo znieczulenie wiec tak od soboty wieczorem apetyt jej powracal jak wrocila od weta...moze ja juz za bardzo przewrazliwiony jestem na tym punkcie i troche wyluzowac bo to ja chyba tez stresuje jak mnie widzi jak patrze i ciagle sprawdzam....

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Pon gru 21, 2015 21:21 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Na pewno ją to stresuje.
Podawałeś sok z buraka, na kupkę ? Podaj.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon gru 21, 2015 21:28 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Nie nie probowalem mam tylko parafine ..ale,narzie poczekam bo teraz bede jej dawal antybiotekmto wystarczajaco ja to wkurzy ....ale buaki kupie tak,na wszelki wypadek

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Wto gru 22, 2015 12:16 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

W koncu kupal byl o5 rano. Zauwazylemze spro sierci bylo podejrzewam ze jak i tak malo,jadla a futerko czyscila to z tego..
Siku normalnie o 6 rano i niedawno po 11 normalne ilosci jak,zawsze mniejsze kupki wczoraj z antybiotykiem byla masakra no niechciala z acholera wypluwala slinila sie trzymanie zawijanie nie pomoglo..az w koncu tak rozkruszylem i powciskalem w takie kielbaski dla kota i zjadla jeden kawalek zostawila ale to nic zlego wazne ze prawie cala tabletka przeszla...dzis bede podobnie probowal no i z tym probiotykiem jak Satirra wspomnialas sproboje dac do jedzenia bo z reki znowu bedzie ciezko a nie chce jej dodatkowo stresowac....

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Wto gru 22, 2015 13:32 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

:ok:

Ja kruszyłam antyb na miazgę, mieszałam z sosikiem i przez strzykawkę do buźki. Jak był clavaseptin, to moja kotka ( w szoku byłam ), lubiła ten antybuityk i zlizywała ze spodeczka z sosikiem. Sama 8O
Probiotyk też miazga, z sosem - rożnie było, raz zlizała,a innym razem nie i musiałam wtedy w strzykawkę.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto gru 22, 2015 13:44 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Mój kocur zjadał clavaseptin z ręki. Bardzo mu smakowało. Pierwszą tabletkę dawaliśmy prosto do gardła, bo to tabletka. A następną TZ podsunął najpierw kotu pod nos, a ten to zjadł. Oboje byliśmy w ciężkim szoku jak to możliwe ;-)
Już myślałam, że nam się złoty kot trafił, ale niestety to tylko zasługa tabletki ;-)

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Wto gru 22, 2015 14:18 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Z reki powiadasz...hmmm to to byl chyba aniol a nie kot.... :)
Dzis zostane przy wariancie z kielbaska zobaczymy event. Surowa wolowina bo wczorej jej dalem po tym wszystki jako znak przeprosin to sie jej uszy trzesly tak w suwala...probiotyk i tak papka wiec albo zmieszam albo w pyszczek...
Ogolnie moe powiediec jedzenie wrocilo do normalnosci jak porownam przed...nawet wode pije ..tak jak wczesnuej tego nie robila no chyba ze odrobine.ale teraz jak porozstawialem miseczki z woda w kazdym pomieszczenii to jeden i drugi kot podchodza gdzie im sie spodoba...
A dzis rano jak byla pora na sniadanie to prawie jadly z jednej miski ale duza dawal znac malemu ze nie to przeszedl do swojej...
Ten maly to jsk porownac ich to doslownie180 stopni..on za nia lata nie daje jej spokoju ja to troce chyba ez denereuje gdzie sie nie polozy to maluch juz w poblizu az czasamu go odgaiam i mowue daj jej spokoj ....
Wciaz pobije zlapac ten mocz ale ciezko bo albo mnie nir ma albo robi w nocy...

Z gory chcialem wam podziekiwac za pomoc.rady.sugestie przez ten czas....
Bede na biezaco....

Jedno...czy mozna taki probiotyk tez podawac jakosuplement nawet jak nic sie nie dzieje czy tlko przy eventualnych problemach?

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Wto gru 22, 2015 14:31 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Dobre wiadomości :)

Kociaczki chyba już się troszkę do siebie przyzwyczaiły ? :201461
Odnośnie probiotyku, czytałam różne opinie. Ja, nie doradzę.

Tak na marginesie - Możesz kupić olej z łososia i podawać koteczkom.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto gru 22, 2015 21:17 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Dzis super tabletka poszla gladko ale iinym sposobem...o 18 bylo siku i pozniel kupka ...wszystko wrocilo do normalnosci...wcina, wody pochlipie....tylko jeszcze musze ten mocz zbadac oby bylo wszystko dobrze...
Takie pytanie u kici kreatinina byla 1.5 a norma 0.3-1.4...... Tylko jak czytalem troche i widzialem rozne testy to sa tez rozne normy ze np ta moj wynik przy innych normach byl by ok powiem wrecz rewelacyjny..
Sa normy ktore dochodza do 1.9 ..wiec sam juz nie wiem jak na te wyniki patrzec....bo tu poza nirma a gdzie indziej moze byc w normie...

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

Post » Sob gru 26, 2015 21:32 Re: Kotka NIE JE mało sika Cystitis STRES ??? POMOCY!

Witam
Spokojnych i radosnych swiat dla calego forum i oczywiscie kociakow...
Po wynikach moczu wszystko jest ok..szczegolnie wyniki usg.
Usg(urin specific gravity)wyszlo 1.040, reszta wszystko w normie, jutro odbiore kopie to napisze co i jak
Ogolnie nie mam takich indywidualnych wynikow jak to w moczu bywa..barwa,mocznik itp.
Nacisk byl bardziej na to usg moczu bo podejrzenie bylo ze moze z nerkami cos nie tak jest i bialko,jest przepuszczane ale jest ok . Mam w sumie tylko historie wynikow ale to wam jutro naposze jak,odbiore kopie bo,nie pamietam ale rozmawialem tez z wetem i wyszlo ze byla to infekcja tzw. Cystitis czy jak to,tam sie nazywa impod tym katem byla kicia leczona.
Wszystko wrocilo,p do normalnosci od kilkumdnimkiciamje pije zalatwia sie ..ale pod wzgledem zachowania.. Calymczas pokazuje fochy jest lepiej jak na poczatku no ale to w sumie dopiero 2 tygodnie ale maly,imkroczkami mysle ze bedzie lepiej jesli,chodzi o małego no i mnie bo obraza sie dosc czesto.
Maly Max czuje sie jak umsiebie w domu najlepsze ze zaczol sie,zalatwiac do kuwet starszej i nie wim co ona na to ale chyba zabardzo,negatywnie to nie wplynelo oby.....z misek czasem jedza na zmiane podjadaja sobie....
Tu tez moje pytanie bo maly jest na karmie dla kociakow do roku no ale jak ja mam go pilnowac caly czas nie d sie jak podjad od starszej ktora je normalne jedzenie czy to moze mu zaszkodzic? Tak sama z kuweta on w swojej ma taki drewniane jakby trociny a starsza ma zbrylajacy i wiem ze z kociakami trzeba uwazac bo taki moze im zaszkodzic no przeciez nie zamkne lazienki bo starsza nie bedzie mogla sie zalatwiac i badz tu mądry. Co byscie mi radzili czy poprostu zostawic tak jak jestni niech maly uzywa oby dwoch.
Z gory dziekuje jeszcze raz za pomoc i rady od was .

Kubabuba

 
Posty: 34
Od: Śro gru 16, 2015 13:45

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości