wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto gru 01, 2015 18:40 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Maleństwo2 pisze:Dostalam namiar do specjalisty z poznania Dariusz Filipinski. Czy ktos zna tego weta?


Opinie w necie ma pozytywne. Pytanie tylko czy zrobi te wszystkie potrzebne badania,a tych, których nie zrobi czy wyśle tam gdzie trzeba.

Niedawno została otwarta lecznica przy Uniwersytecie Przyrodniczym:
http://www1.up.poznan.pl/ucmw/
Mają nowoczesny sprzęt, więc może tam się udaj na badanie.
Ja robiłam w lecznicy Akademicka, ale wtedy Centrum Medycyny Weterynaryjnej jeszcze nie działało.
Badania podstawowe:
------------------------------------
krew - morfologia, kreatynina, mocznik, fosfor, wapń, potas, sód, magnez i chlorki, profil wątrobowy (ALAT, ASPAT), dobrze też oznaczyć glukozę i fruktozaminę choć ta pierwsza lubi podskoczyć w wyniku stresu
mocz - analiza ogólna, badanie osadu pod mikroskopem, niekiedy badanie moczu na posiew.
Jeśli zajdzie potrzeba można, a niekiedy i trzeba je rozszerzyć np. o USG jamy brzusznej.Da ono obraz narządów wewnętrznych i pozwoli określić stan nerek.

Zrób te badania koniecznie pomimo tego, że część z nich robiłaś u siebie w Koninie. Będziesz mieć porównanie.
I choć ich koszt może się wydać duży to pamiętaj, że w sumie jest opłacalny, bo za jednym zamachem masz wszystko. A tak chodzisz, dziubiesz po trochu, płacisz za wizyty i nadal nic nie wiesz.
Ja też podobnie jak Ty wydałam kupę pieniędzy na badania, z których nic nie wynikało i diagnozę na oko zanim trafiłam na wątek dla nerkowców. Tam dostałam wsparcie i rady i poszło z górki.
Czego i Tobie życzę.
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 01, 2015 19:25 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Dzwonilam do tego weta juz i powuedzialam mu cala historie kota,powiedzialam jakie chcialabym zrobic badania(wymienilam wszystkie ktore tu mi podpowiedziano)on powiedzial ze nie ma co na przod tylu badan robic,ze on zaleca p.wszystkim badanie pod katem przewkeklego zapal trzustki i tarczycy.Sugestia zbadania tarczycy baardzo mnie zdziwila,ale chwytam sie juz wszystkiego.

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Wto gru 01, 2015 20:06 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Wydolność trzustki sprawdza się za pomocą testu kliszowego z kału.
A tarczycę sprawdzić nie zawadzi.
" Nie zamieniaj serca w twardy głaz póki jeszcze serce masz"
Lombard

Alama

Avatar użytkownika
 
Posty: 851
Od: Pt lip 07, 2006 18:50
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 01, 2015 20:16 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Czyli mam próbkę kału przywiesc ? czy on tam wszystko pobierze? czeka mnie prawie 2 godzinna podroz,nie chcialabym jechac na darmo.

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Wto gru 01, 2015 20:28 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Pamiętaj,żeby kotek był na czczo. Moje zawsze są na czczo 12 godzin.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto gru 01, 2015 20:30 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Na Twoim miejscu zrobiłabym wszystko od razu, bo szkoda kota wozić co chwile do weta taki kawał, ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja.
Test kliszowy mozna zrobic w domu, tutaj instrukcja: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=76729#76729
Kal mozesz zabrać, jesli sie uda, na pewno nie zaszkodzi, najwyżej zmarnujesz pojemnik i troche czasu. Chociaz kał na posiew powinien byc oddawany jak najświeższy, nie wiem jak z testem kliszowym.

Podejrzewam, ze wet miał na myśli badanie TLI, bo to jest na trzustkę, do tego pewnie enzymy z krwi.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Wto gru 01, 2015 20:57 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

chcialabym wszystkie niezbędne badania wykonac za pierwszym razem,nie wyobrażam sobie kolejnej takiej podróży z kotkiem..:/ Na pewno zrobi mu TLI i tą tarczycę,ale myśle ze morfologia,biochem tez moze zrobic od razu. Zobaczymy jak dojedziemy.(a kupe wezme w pojemnik,rano bedzie pobrana i poczeka w lodówce na podróż)

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Czw gru 03, 2015 0:16 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Jesli jechać taki kawał drogi, to zrobic wszystkie badania. Oczywiście kwestia zasobności portfela. Ale jeśli masz na te badania, to niech wet zrobi takie, jakie chcesz, w końcu za to płacisz. A jak jest komplet badań, to można wtedy rady zasięgnąć i u innego weta.

gantra

 
Posty: 244
Od: Sob kwi 06, 2013 5:42

Post » Sob gru 05, 2015 10:52 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Wczoraj bylismy w poznaniu,jestem lzejsza o prawie 500 zl ale coz.. Wyniki wszystkie okazaly sie w porzadku,usg wszystkich narzadow wew terz ok,jedynie trzustka obrzeknieta i jelita rozpulchnione i tu chyba jest caly problem.czekamy teraz na wyniki TLI i bedziemy miec caly obraz kociego problemu.Jeszcze kal mu musze wyslac poczta bo miakam zabrac ale jak na zlisc Malutki sie tego dnia nie zalatwil

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Sob gru 05, 2015 10:53 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Tez"

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Sob gru 05, 2015 11:43 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

I jaką diagnozę "wstępną", postawił wet ?
Jak się czuje kotek ? Wrzuć wyniki, ktoś zajrzy i podsunie może jakiś pomysł ,

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 05, 2015 12:04 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Pozniej zrobie foto i wrzuce bo sporo pisania,wstepna diagniza,to przewlekle zaoak trzustki ale czekamy na TLI krew wyslano na profil trzustkowo jelitowy do niemiec i jescze zalecenie badania kalu na izospory ewent na gierdie.Kot czuje sie lepiej,ale na zdrowego nie wyglada dlatego zdecydowalam sie na ten Poznan. Zobaczymy co bedzie dalej.To byla dluga podroz,wybaczam nawet kotu zr w drodze powrotnej mnie osikal;)

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Sob gru 05, 2015 14:40 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Aj tam, aj tam...to ze szczęścia tak zrobił,że już wraca do domku ;)
Po prostu odetchnął ... pełnym pęcherzem :mrgreen:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 06, 2015 5:07 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Dokladnie. On to dopiero mial stresa :strach:

gantra

 
Posty: 244
Od: Sob kwi 06, 2013 5:42

Post » Nie gru 06, 2015 6:57 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Na twoim kocie widac jak badania są ważne. Niestety, widać też ignorancję niektórych wetów i spychologię.
Kciuki wielkie :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości