mój kot choruje pomocy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lis 07, 2015 0:20 mój kot choruje pomocy

Witam. Moja 7 miesięczna kotka choruje prawdopodobnie na zatkane jelita kłakami bo od 3 dni nic nie chce jeść ani nie może zrobić kupy, mocz oddaje. Jeszcze dodam że dziwnie wisi jej skóra między tylnymi łapami czego wcześniej nie było. Wyczytałem tu i tam że trzeba udać się do weterynarza ale byś byłem się zapytać i na dzień dobry kasuje mnie 50zł a ja tyle nawet nie mam, dałem jej trochę trawy z ogródka bo to podobno dobrze im działa na trawienie czy coś tam i podaje jej mleko rozcieńczone z wodą w takie buteleczce z smoczkiem jak dal małych dzieci ale nie chce sama pić więc smaruje jej wargi i to wylizuje. Jutro idę kupić pastę likwidującą zatory przewodu pokarmowego. Jesteście coś w stanie doradzić co mogę sam zrobić żeby jej pomóc ? Widać że ma problem i ją boli :( . W ostateczności jak to nie pomoże to będę zmuszony iść do tego weterynarza. Z góry dziękuję. :201461

borys1414

 
Posty: 2
Od: Sob lis 07, 2015 0:07

Post » Sob lis 07, 2015 5:12 Re: mój kot choruje pomocy

Twój kot cierpi. Pogadaj z weterynarzem, czy nie rozłoży Ci płatności na raty ale kotka potrzebuje pomocy :( . Może zamiast kupowania pasty dołóż kasę do wizyty?
Skąd jesteś? Może na forum podpowiedzą innego tańszego weta?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Sob lis 07, 2015 10:05 Re: mój kot choruje pomocy

Cieszyn śląsk

borys1414

 
Posty: 2
Od: Sob lis 07, 2015 0:07

Post » Sob lis 07, 2015 13:29 Re: mój kot choruje pomocy

Rozumiem,że jesteś dzieckiem? Bo jako dorosły zacząłbyś działać . Kot cierpi i może źle się to skończyć. Nikt nie udzieli tobie recepty netowej na leczenie bo można kota zabić.
Teraz gdybasz. A to nie pomaga kotu. Jeśli nie załatwia się to nie dość ,że go wszystko rozsadza i ból jest nie samowity, to dodatkowo mocz i kał zatruwają jego organizm waląc po nerach, wątrobie i reszcie.
Ty w takim stanie już byś na pogotowiu był. Uwierz, ból jest niesamowity a ty czekasz i nawet nie podejmujesz prób zalatwienia z wetem tańszej czy ratalnej wizyty.
Jesli kot jest wychodzący to jeszcze inne ma zagrozenia. Trucizna, zablokowanie jelit jakimś ciałem obcym...
Idź do weta.
Jeśli jesteś dzieckiem ubłagaj rodziców o pomoc dla kota.
Biorąc kota wzięliście na siebie odpowiedzialnośc za kocie życie. Za jego cierpienie też . Chyba liczyliście się z wydatkami związanymi z utrzymaniem zwierrzaka.
Zadzwoń/idź do lecznicy. Moze wcale koszty nie będą wielkie jeśli wet będzie znał sytuację.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55381
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 08, 2015 9:22 Re: mój kot choruje pomocy

Jeśli rzeczywiście jesteś dzieckiem i absolutnie nie jesteś w stanie iść do weterynarza, możesz spróbować podać kotu do pysia (wcisnąć, bo sam nie zje): 2,5 ml (pół małej łyżeczki, takiej do herbaty) laktulozy lub parafiny w płynie. Oba te środki są dość tanie i dostępne w aptekach dla ludzi, być może macie je w domowej apteczce. Jeśli dawka nie zadziała, następną można podać jeszcze wieczorem.
Obserwuj kota, bo o ile najczęściej zatkanie powodują kłaki, to czasem przyczyna jest poważniejsza, np. połknięty plastik, albo jakaś choroba.
Natomiast fałdką między tylnymi nogami raczej nie trzeba się przejmować, tak się robi starszym kotom. Robi się powoli, ale człowiek zauważa ją nagle.
-
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16115
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lis 10, 2015 1:02 Re: mój kot choruje pomocy

Jak tam kotka?
Obrazek

kashucha

Avatar użytkownika
 
Posty: 299
Od: Pon paź 06, 2014 14:10
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 23 gości