zapalenie dolnych dróg moczowych

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lip 07, 2015 14:11 zapalenie dolnych dróg moczowych

Cześć i czołem :)

Jestem nowa na forum, więc jesli coś źle zrobię bądź napiszę głupotę to bądźcie wyrozumiałe. ;)

Od 2 dni mój kociak -Imbir zaczął dziwnie posikiwać (co 5 minut) i dłużej spędzać czas w kuwetce.
Myślałam, że może coś mu zaszkodziło. Niestety następnego dnia pojawiła się krew w moczu i pobiegłam do weta.
Diagnoza- zapalenie dróg moczowych. No dobrze, ale co dalej? Właśnie dlatego piszę na forum.

Na pierwszej wizycie wet stwierdził że po dłuższym czasie będzie można wrócić do zwykłej karmy
(na razie tylko specjalistyczna sucha "high dilution" + jakaś mokra). Jednak na drugiej -już do końca życia ze specjalistyczną karmą.
Doradźcie mi, podpowiedzcie jak mam traktować kota. Doktor nie zrobił USG (zbyt duży, niepotrzebny stres dla kota) i nie wiem
-czy to struwity, czy samo zapalenie, a może coś jeszcze innego. Nie mam pojęcia nawet w internecie jak szukać odpowiedzi, przy tak niesprecyzowanej diagnozie.
Nie oczekuję tutaj od was diagnozy z kosmosu, raczej podpowiedzenia jak to było z waszymi kociakami, jak się potoczyło. Może co inni weci doradzali?
Chciałabym dać kotu co najlepsze, no ale z głową. Przydałaby mi się jakaś mądra książka /artykuł (jak znacie to polećcie).

Ponadto proszę o rozwianie jeszcze jednej mojej wątpliwości. Czytałam (w internecie, więc może głupoty) że ogólnie sucha karma i zboża (często głowny składnik karm dla kotów) powoduje
dolegliwości pęcherzowe u kotów. A w specjalistycznej karmie (posiadam RC Feline S/O high dilution) są praktycznie sam ryz i zboża... Jak to tak? ;)

Wybaczcie za długi i smętny post, pozdrawiam :201461

Libelula

 
Posty: 1
Od: Wto lip 07, 2015 13:55

Post » Wto lip 07, 2015 18:17 Re: zapalenie dolnych dróg moczowych

OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Czw lip 09, 2015 21:56 Re: zapalenie dolnych dróg moczowych

Przede wszystkim potrzebna jest analiza moczu. Niektóre kamienie rozwijają się właśnie w kwaśnym moczu inne w zasadowym. Jeśli zapalenie jest skutkiem infekcji, to trzeba leczyć infekcję... I tak dalej. Leczenie na ślepo dobrane jest o wiele gorsze od stresu związanego z usg (chyba, że mówimy o stresie dla weta :twisted:
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto lip 14, 2015 21:33 Re: zapalenie dolnych dróg moczowych

U mnie akcje z SUK zaczęły się od zwykłego zapalenia pęcherza, które było dwa miesiące wcześniej niż samo zatkanie się. Najprawdopodobniej, Twój sierściuch też mniej pije i ma bardziej skoncentrowany mocz, więc kryształy mogą zacząć się wytrącać, bo sam się w naturalny sposób nie płucze. Przestaw też bardziej na mokre żarcie i kontroluj Ph moczu- można kupić papierki.
Co do sztuczek ze zwiększoną ilością wody w kocie- znajdziesz wiele porad na forum.
Najważniejsze- jeżeli kot jakoś siusia- zrób mocz ogólny z osadem i posiew- wtedy będzie wszystko jasne.
My lecimy na RC Urinary mieszaną z bytówką, bo muszę kontrolować zakwaszanie, które pochodzi też z innych leków- ale to my.
Jeżeli chcesz bardziej naturanie karmić kota- poczytaj o BARFie.

Nortishia

 
Posty: 65
Od: Czw sty 29, 2015 15:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 134 gości