Podawanie RenalVetu

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon maja 25, 2015 21:43 Podawanie RenalVetu

Hej, od jakiegoś czasu mój kociak dostaje RenalVet i zauważyłam, że wokół pyszczka robią mu się małe ranki. Wetka mówi, że to pewnie od tego, że kot pociera pyszczek, żeby go wytrzeć z leku i że mam się tym nie przejmować, ale jemu to nie schodzi i pojawiają się nowe ranki, nie chcę, żeby go to bolało. Zastanawiam się, czy ten lek może mu jakoś podrażniać skórę, czy to rzeczywiście przez to jego czyszczenie się? Próbowałam mu podawać lekarstwo tak, żeby jak najmniej ciekło mu na futerko wokół pyszczka, ale nie jest to do końca możliwe, bo kot się wyrywa i nie chce otwierać buzi, więc niestety zawsze coś tam wyleje mu się poza paszczę. Czy znacie jakiś sposób na podawanie tego leku, żeby kot nie był brudny, jak dziecko jedzące czekoladę w gorący dzień? Jakiś "chwyt" na kota, żeby trzymać go w sposób umożliwiający podanie leku tylko do pyszczka? Może mogłabym mu czymś przemywać te ranki, żeby się goiły?

hahhym

Avatar użytkownika
 
Posty: 67
Od: Nie kwi 12, 2015 15:00

Post » Czw maja 28, 2015 22:08 Re: Podawanie RenalVetu

Jedyne co mogę doradzić to żebyś próbowała lek mieszać z jedzeniem. Podobno koty chętniej go jedzą niz Ipakitine.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw maja 28, 2015 22:21 Re: Podawanie RenalVetu

Ostatnio podawałam ten lek kotu przez miesiąc, dwa razy dziennie. Z jedzeniem. Żadnych takich objawów po nim nie było.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Sob maja 30, 2015 11:49 Re: Podawanie RenalVetu

On z jedzeniem właśnie nie tknie. Ten kot jest w stanie wyczuć najmniejszą ilość dowolnego leku w karmie. Kociak dostał też tran i próbowałam mu go z jedzeniem podać, bo zawsze uwielbiał rybę, ale nawet nie chciał tknąć karmy:/ RenalVetu nie ruszy w jedzeniu na 100%, bo jak tylko czuje jego zapach, to ucieka pod łóżko. Zastanawiam się, czy by mu może nie przemywać czymś tego pyszczka, tylko nie wiem czym, żeby mu nie zaszkodziło, jak to zje, bo wiadomo, że jak to przy pyszczku jest, to zaraz będzie lizał.
Gdzieś wyczytałam, że to może być zapalenie mieszków włosowych i czasem dają na to jakiś antybiotyk, ale jak kot ma chore nerki, to nie jest to najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza, że dostaje ten lek na stałe i pewnie jeszcze nieraz pojawi się ten problem.

hahhym

Avatar użytkownika
 
Posty: 67
Od: Nie kwi 12, 2015 15:00

Post » Sob maja 30, 2015 12:09 Re: Podawanie RenalVetu

Kup małą strzykawkę, taką 2,5 ml, zaaplikuj zawartość kapsułki do niej, a potem do pysia.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob maja 30, 2015 13:44 Re: Podawanie RenalVetu

Renalvet możesz zamienić na ProNefrę, ponoć jest smaczna i w formie płynu. Możesz też kupić zwykły węglan wapnia (spożywczy do odkwaszania wina, posypać jedzenie i wymieszać ale wtedy trzeba dodawać też tran lub samą wit D3).
Albo ten RenalVet podać tuż przed posiłkiem strzykawką do pyszczka po zmieszaniu z czymś co lubi np. jogurt, śmietanka 30%, roztopione lekko ciepławe masło, olej z kiełków pszenicy, olej rybi z łososia lub ryb głębinowych, żółtko surowe, suszona krew wołowa (to działa na mojego nerkowca- w rozpuszczonej w wodzie krwi przemycam mu leki ;))

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Śro paź 25, 2017 15:17 Re: Podawanie RenalVetu

A propos Renalvetu chciałabym zapytać Was,czy podaje się w trakcie posiłku jedną kapsułkę dziennie czy po jednej do każdego posiłku a więc np 4 lub 5 dziennie?pytanie może i głupie(przepraszam),ale w dawkowaniu jest informacja że jedna kapsułka dziennie-ale kłóci mi się to z wielokrotnym pojadaniem kota....

Mała Mii

 
Posty: 12
Od: Czw paź 12, 2017 18:20

Post » Śro paź 25, 2017 17:03 Re: Podawanie RenalVetu

Mała Mii pisze:A propos Renalvetu chciałabym zapytać Was,czy podaje się w trakcie posiłku jedną kapsułkę dziennie czy po jednej do każdego posiłku a więc np 4 lub 5 dziennie?pytanie może i głupie(przepraszam),ale w dawkowaniu jest informacja że jedna kapsułka dziennie-ale kłóci mi się to z wielokrotnym pojadaniem kota....


Jedna kapsułka dziennie, chyba, że lekarz by Ci zalecił inaczej.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro paź 25, 2017 17:34 Re: Podawanie RenalVetu

Bardzo dziękuję:)

Mała Mii

 
Posty: 12
Od: Czw paź 12, 2017 18:20

Post » Pt lis 03, 2017 0:03 Re: Podawanie RenalVetu

potwierdzam my zmieniliśmy renalvet na pronefrę (1 raz dziennie) plus renagel (żeby nie podbijać wapnia) i Pusz sam spija ze strzykawki Pronefrę a ona ponoć super fosfor w jelitach wiąże (i może być to racja bo renagel stosujemy już długo a dopiero po wdrożeniu pronefry ładnie nam fosfor zjechał)
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości