<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw cze 21, 2018 6:08 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

gatiko pisze: MUSI. Ile dawać,żeby bylo bezpiecznie ? :/

nie wiem
nie ważę kotów :oops: ani psów :oops: nawet wagi nie mam
siebie tez nie ważę

kotom i jednemu psu daję jeśc ile chcą, przy czym daje im jeść dwa razy dziennie, jak nałożę za duzo to zostawią po prostu

drugiemu psu daje określoną ilość, szczodrze, czyli ze dwa razy tyle ile pierwszemu psu, i on zjada wszystko po prostu (jak mu czasem daję więcej niz normalnie zjada, dla sprawdzenia co zrobi, to biedny nie może już zjeśc, boby pękł, ale nie może przecież zostawić na misce, wiec nosi w pysku i nosi i nosi po kuchni i kombinuje gdzieby schować, , aż mu z pyska zabieram, i chowam w lodówce na później -bardzo jest zadowolony wtedy, że jedzenie zabezpieczone)

ale faktycznie jak kot widocznie juz jest za gruby, to jest problem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 22, 2018 12:07 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Patmol, no siebie też nie ważę, bo wiem,że humor bym miała zły :mrgreen:

Kotki ważę , tak ostatnimi czasy mnie wzięło na ważenie. Wczoraj suche zostało i to sporo. Mokrego coś liźnięte było.
Wczoraj była taka pogoda,że zwyczajnie żyć się (normalnie) nie dało. Może dlatego też, mało zjadły.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 22, 2018 12:13 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

wczoraj fanie było, tak cieplutko
na czym ważysz? może ja swoje tez poważę -tak z ciekawości
Ostatnio edytowano Pt cze 22, 2018 13:42 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 22, 2018 13:05 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Mam wagę taką profesjonalną, bardzo dokładną.
Człowieków się na niej nie waży 8)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 22, 2018 13:42 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

profesjonalną do ważenia kotów?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 22, 2018 15:21 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

:mrgreen: Nie, nie... taka sklepowa elektroniczna.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie cze 24, 2018 21:33 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon cze 25, 2018 6:28 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

no olej z łososia po prostu
tutaj warto poczytać http://ekozwierzak.blogspot.com/2012/05 ... sosia.html

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 25, 2018 20:37 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Patmol pisze:no olej z łososia po prostu
tutaj warto poczytać http://ekozwierzak.blogspot.com/2012/05 ... sosia.html

To jest to samo ?

Patmol, słuchaj. Wyczytałam Cię, ze podajesz taurynę.
Znalazłam na miau, link do takiej ze sklepu niezwierzęcego. Uważasz,że warto suplementować, mimo podawania karm ( gotowych, gdzie coś tam jest tej tauryny) ?
Czytam tak rozbieżne informacje,że już zgupłam :roll:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro cze 27, 2018 8:36 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

sama nie wiem
z jednej strony podobno warto, z drugiej strony 8) nie z wszystkimi kotami jest łatwo
tauryna ma postać białego proszku, suchego, przed podaniem kotu trzeba to z czymś zmieszać mokrym - mokrą karma czy wodą, żeby sie rozpuściło
ja mam takiego jednego kota, który to bardzo chętnie zje, a potem wszystko wyrzyga na całe mieszkanie - i to nie zwymiotuje, ale małą ilością mokrego z tauryną po prostu zarzyga wszystko wkoło siebie, do 2 metrów w każdą stronę
bo jak jest mięso zmielone/ czy jogurt to ten kot je bardzo łapczywie, i jak nie dodam tauryny jest ok, a jak dodam - jest zazwyczaj masakra
inne koty sa mniej problemowe na szczęście

tauryna taka typowo dla kotów/ w zoologicznym jest droższa
można kupić taką dla ludzi, ale trzeba patzreć, żeby nie miała dodatków -czyli powinno być 99-100 procent tauryny
ja ostatnio kupowałam tutaj https://www.myprotein.pl/sports-nutriti ... 30303.html

gatiko pisze: Patmol pisze:
no olej z łososia po prostu
tutaj warto poczytać http://ekozwierzak.blogspot.com/2012/05 ... sosia.html


To jest to samo ?

w twoim linku tez jest olej z łososia,
Lunderland Olej Omega3 jest produkowany z łososia hodowlanego i łososiowatych dzikich ryb. To naturalny suplement diety dla psów i kotów. Nie zawiera żadnych dodatków, antyzbrylaczy, barwników ani dodatków.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob cze 30, 2018 18:03 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Z tymi kociakami, to wieczny pod znakiem zapytania :-)

U mnie tak było, jak podawałam propolis. Kiciuś nie tolerował, od razu wymiotował . Kicia znowu spokojnie przyswajała.
Po długim czasie, na nowo spróbowałam i kiciuś już spokojnie zjadał. Nie powiem,żeby były zadowolone i jadły ze smakiem, bo to tak nie jest :-)
Czyli pewnie metodą prób i błedów podawać...

Odnośnie oleju, wiem,że pod tym linkiem są jeszcze inne. Konopny też miałam. Chyba się jednak nastawię na konopny.
Zawsze się zastanawiam, jaka jest różnica ( prócz ceny) pomiędzy suplementami (zwał jak zwał) dla ludzi i dla zwierzaków. Algi to algi... (chlorella czy spirulina), olej konopny też ...
Kiedyś podawałam lniany, jak ratowałam futerko mojej Fredzi ( (*) ) , przy okazji podawałam kociaczkom. Fredzi futerko tak cudnie urosło, puchata się zrobiła. Kociaczki błyszczały, miękkie futerka miały też.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie lip 01, 2018 7:53 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Co sądzicie o oleju z czarnuszki ?
https://www.lunderland.org/pl/p/Olej-z- ... 250-ml/113

Mega... tylko ta info na końcu,że "cza" uważać u kotków.
Czytałam jeszcze wczoraj na necie, szukałam informacji więcej... I są ludziska, które śmiało podają z dobrym efektem.

Kuszące, w związku z ciśnieniem, wątrobą i nereczkami ( pęcherz i takie tam ).

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro lip 04, 2018 15:53 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

No i kusi mnie i kusi... ta czarnuszka w oleju ;-)

Nie chudniemy,a przynajmniej na wadze nie widać ( znikome gramy ), na te kilogramy , których nie chcemy. Ale nie tyjemy, tyle dobrze.
Znowu upał... mokre stoi i ... fuj. Wywalam, nakładam, wywalam , nakładam i się wkurzam :roll:
Suche jedzone w ilościach malutkich.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob lip 07, 2018 15:26 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Upał, duchota, gorąc ... :roll:
Oczadzieć można .;-)

Dzisiaj , byłam świadkiem rozmowy, no na moje żywe uszy to słyszałam 8O

Rozmowa dwóch pań. Rozmawiały o kimśtamcomakoty, bardzo zabawne to musiało być , bo smiały się bardzo. Wyłapywałam tylko jakieś strzępki słów, bo głośno mówiły, nie to,żebym tam podsłuchiwała czy cos.

Nagle pani starsza mówi tak, noo, ale koty to fałszywe są !
Druga młoda, kiwa głową. że jakby zgadza się "mniwiency".
Pani starsza pyta, a pani ma w domu kota?
Młoda odpowiada,że nie ma, ma ale w głowie.
Na co pani starsza mówi, no tak, jak się ma małe dzieci, to kota absolutnie ! One fałszywe są, nie na darmo powiedzenie,że kot fałszywy jest !
Podrapać może i jeszcze nie wiadomo co zrobić. Nie to co pies.
Na co pani młoda mówi - no tak,ale pies też może podrapać, a ostatnio, słyszała pani, co to pies ( gdzieś tam, komuś tam) coś zrobił ?
Pani starsza na to - no tak, zdarza się. Ale pies NIGDY za darmo krzywdy nie zrobi, jak już cos, to powód musi mieć, nie to co kot !

I wyszło,że biedne kociaki,są to istne Binladenyfutrzane ! :roll: 8O co to bez powodu, dybią na życie dzieci i ludziów dorosłych. Może jak by tego powiedzonka nie było,że "kot fałszywy", co to mu się nagle pomysli, że cza łeb komuś uciąć, to by nie było aż tak źle ? 8O

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon lip 09, 2018 10:39 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Nie schudliśmy...
Tzn, tydzień temu było na wadze troszkę mniej ( niż poprzednio), ale dzisiaj znowu więcej :-(
Wydawało mi się,że pilnuję jedzenie i ilości,a tu takie gooowno :/

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości