<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lis 01, 2016 15:22 Re: Wyciąg z karczocha , kordyceps - proszę o rady :-)

Patmol pisze:a po co te karczochy?

Ma bardzo szerokie spectrum działania. Wątroba, nerki , spalanie tłuszczyku, lepsza przemiana materii , dobre dzialanie na jelita. itd.
Mój Biszkopcik powinien być na diecie, ma ponoc lekko powiekszoną wątrobę - ale wet powiedziała,że nic nie widzi złego, tylko że dlatego,że ma sadełko. Ciastuś też ma sadełko. A one są suchożerne przede wszystkim.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon lis 07, 2016 11:36 Re: Wyciąg z karczocha , kordyceps - proszę o rady :-)

:201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw gru 08, 2016 15:24 Re: Engystol w tabletkach - prośba o poradę.

Witam :)

Prosze bardzo o informację, nt Engystol ( lek homeopatyczny ). Jakie dawki dla kotka można podać ? Wpadło mi gdzieś " w oczy",że ktoś podawał po leczeniu antybiotykami i ogólnie w przypadkach, kiedy antybiotyki nie działały, z całkiem dobrym rezultatem ...
Bardzo proszę o info. Będę niezmiernie wdzieczna.
I czy trzeba odczekać jakiś czas, od zakońćżenia antyb, czy równoczesnie można etc.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw gru 15, 2016 13:16 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

Dawkowanie, to 2 x dziennie po 1/2 tabletki, czy 2x dziennie po 1 tabletce ?
Pytam, bo są różne wersje odnośnie ...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto gru 27, 2016 17:46 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

Czy wątek jeszcze aktualny bo przy wątku miga czarna kropka :D

krysia1234

 
Posty: 206
Od: Wto gru 29, 2015 17:33

Post » Wto gru 27, 2016 20:56 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

Pewnie,że aktualny :-)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob gru 31, 2016 23:18 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

Obrazek

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt mar 17, 2017 19:42 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

Witam,

Czy ktoś stosował Lunderland "małże zielone" - na ochronę i wspomaganie stawów , dla kociaków ?
Szukam właśnie dobrych preparatów i rzuciło mi się w oczy,ale znowu... widnieje jako "produkt wycofany". Ktoś coś wie w temacie ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt paź 06, 2017 14:39 Re: PILNE :-)Małże zielone , na stawy.

Ojj niewiem czy to zadziała

Benekx

 
Posty: 1
Od: Pt paź 06, 2017 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 06, 2017 20:50 Re: PILNE :-) Engystol w tabletkach .Dawkowanie.

gatiko pisze:Witam,

Czy ktoś stosował Lunderland "małże zielone" - na ochronę i wspomaganie stawów , dla kociaków ?
Szukam właśnie dobrych preparatów i rzuciło mi się w oczy,ale znowu... widnieje jako "produkt wycofany". Ktoś coś wie w temacie ?

Pierwszafirma, jaką wyguglałamprowadzisprzedaż tego https://www.lunderland.org/pl/p/Maczka- ... w-100-g/38
Ale na pewno cudów nie czyni (jakby czyniło, używaliby tego ludzie :mrgreen: )
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lis 12, 2017 17:11 Re: PILNE :) pytanie o 2 sklepy internetowe dla zwierzaków

Mam pytanie, zna ktoś te sklepy ?

http://twojazooapteka.pl/

zoodrogeria.pl

?
Jeśli tak, proszę o opinię.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto cze 05, 2018 19:33 Re: PILNE :) pytanie o karmę odchudzjącą. Proszę o pomoc.

Witamy :)

Potrzebujemy pomocy, w odchudzaniu się.

Poddaję się, zamierzam (na czas odchudzania się kotka ), kupić karmę "dla kur", odchudzającą.

Pomóżcie w wyborze, kto się zna i zechce pomóc.

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ity/307040
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ort/307042

Przeczytałam "to na czerwono i kurczę, czy faktycznie koniecznie należy skonsultować się z wetem ?
Pomóżcie...

Wydaje mi się,że teraz od jakiegoś czasu, podaję mniej do jedzenia,a waga rośnie. W lutym robiliśmy badania krwi i było ok.
Sporo jestem poza domem i jak zostawiałam jedzenie dla dwojga, to zapewne Biszkopcik zjadał porcję Ciastusi. Ma brzucho z tłuszczykiem :/
Muszę coś z tym zrobić.
Nie znam się na odchudzaniu :/ Sporo przeczytałam,a wszędzie pisze "rób to mądrze",żeby nie zaszkodzić. Jestem wiele godzin poza domem. Jak Rano, daję im suche jedzenie , bardzo mała porcja. Kotek ( z nadwagą(, swoją zjada. Kotka nie dojada,ale zabieram. Zostawiam mokre, co przy tych temp ( w bloku na dodatek), to jakaś masakra. Jak wracam , jest albo liźnięte, albo skubnięte. Wyrzucam.
Podaję znowu suche , mała porcja. Przyznam,że mieszam 3 różne karmy suche. Ale dzienna dawka w sumie, jest 25-30 gr to naprawdę mało ...
Kotki mało się ruszają. Ostatnio, na pewno przez upały , no i nie powiem,że nie ... pewnie przez tuszę, nawet laserek jest be.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw cze 07, 2018 17:10 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Edit: mięso wołowe kotek zje, ale nie za często. Na noc zostawiam mokre - tylko mokre. Ale rano, zazwyczaj wyrzucam (pomijając mały ubytek zjedzony - wylizany). Upały nie sprzyjają apetytowi na mokre.

Suche karmy to Porta Heaven
Purizon niebieski
Wild Freedom Cold River

Poradźcie, czy może np jedną karmę , zamiast mieszać ? Podawać 3 razy dziennie wg dawki dla kotka, z wagą jaką ma osiągnąć ?
Ale co z mokrym do tego ?

Czy podając np ww karmę, odliczoną na wagę , jaką bym chciała odsiągnąć, powinnam - mogę podawać mokre ? Jakie ilości ? Mięso , (czasami) też ?

Pomoże ktoś ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 08, 2018 10:41 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Odchudzić kota to wyzwanie :strach:
Powody tycia jeśli sie nie przejadają mogą być różne, tyje sie np. przy niektórych schorzeniach tarczycy, przy cukrzycy (lub chudnie w zaleznosci od rodzaju jak u ludzi), wg mnie dobrze byłoby pierwej sprawdzić pod tym kątem, fruktozamina jesli chodzi o cukrzycę ( w standardowych badaniach krwi wyjdzie dopiero jak choroba jest mocno zaawansowana - popytaj jeszcze morelową, ona miała koteczkę z cukrzycą )

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 08, 2018 12:20 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

gatiko, na barfnym świecie jest wątek o otyłości u kotów, warto przeczytać a moze już czytałaś.
Czy kot faktycznie ma dużą nadwagę?
jedna z moich kotek też ma fałd tłuszczyku na brzuchu, ale poza tym jest sprawna, skoczna.
Może szkoda wprowadzać sucha karmę odchudzającą jeśli nadwaga nie jest duża, a w sumie docelowo chciałabyś żeby kot jadł więcej mokrego?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 33 gości