<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw cze 14, 2018 16:07 Apelka - dawka 0,5 ml Proszę o rady.

Patmol, mogłabym CIę czytać i czytać :-) A że mam bujną wyobraźnię, to widzę te futra. a rozbawił mnie ten piesel, tyłem do miski :mrgreen:
Nie wiem, w sumie już tak cyrkuję i cuduję od dawna,z tym podtykaniem jedzenia..Smaki do wyboru, konsystencja też. Jak już 3 dni mokra szła tak,że aż w szoku byłam, ręce zacierałam, bo i jakieś mięso poszło ( jedynie wołowina i surowa, inne NIE, podroby też NIE ). No to nastąpił koniec mojej radości, bo nagle mokre było , "fuuuj, ja tego nie zamierzam jeść".
Raz kawałek mięska z talerzyka, innym razem z podłogi wolę... Raz mokre dobre,że mniam, wyliże nawet ,żebyś talerzyka nie musiała czyścić. W sumie myślę, niby niewiele,ale z takim smakiem wylizane, super! Zaraz nałożymy więcej. I co ? Ano sama mogę sobie zjeść.
Im więcej czytam, im więcej wiem... tym bardziej odechciewa mi się wszystkiego.
Przerażające to jest, co jemy my, co jedzą kotki.
Ostatnio edytowano Pt lis 13, 2020 14:40 przez gatiko, łącznie edytowano 1 raz

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 15, 2018 6:29 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

przerażające, wiec trzeba czytać, myśleć i zmieniać, i w swoim jedzeniu i u zwierzaków
taka pewnie kolej rzeczy

mój pies w ogóle od zawsze je na leżąco, jak dostaje jedzenie - to najpierw się kładzie wygodnie koło miski, potem myśli głęboko, a potem każdy, ale dosłownie każdy kawałek wołowiny, czy innego mięsa, na misce ogląda powoli, metodycznie, bardzo dokładnie i wącha wnikliwie, i jak mu coś nie pasuje - nie zje i już

a jak jest ok, to je powoli, z namaszczeniem, i nad każdym kawałkiem jedzenia oddzielnie wnikliwie myśli -bez pospiechu absolutnie żadnego
i tak tez jadł jako szczeniak, jak go dostałam
przy czym teraz przeważnie zjada, a kiedyś, jak karmiłam suchym, to najczęściej poleżał przy misce, popatrzył na chrupy, powzdychał i robił taki gest do drugiego psa, ze ten drugi pies może sobie zjeśc jak chce (ten drugi zawsze chce i zawsze czeka z nadzieją na ten gest) i szedł się gdzie indziej położyć

a na spacerach :roll: myszy, krety, świerszcze zielsko jakieś i wracał najedzony -świeże oczywiscie, padliny nie jadał
odkąd jena posiłki surowe mięso własciwie prawie przestał polować, a nawet jak upoluje mysz -nie zjada jej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt cze 15, 2018 17:48 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Rynce opadajo przy samyj doopie. :strach:

BUahaha, dobre, Pies filozof :-) Ale powiem Ci,że powinnaś z niego przykład brać. Ponoć tak powinni się jeść , dla zdrowotności :smokin:
No to chłopak elegancko pojadł na takim spacerze. Trochę to przerażające,ale tak to jest. Jak kotek z myszkami.
Znaczy moje, to ( pojawiła się raz myszka w domu, nie wiem jakim cudem - ja wpadłam w popłoch, nie wiem czemu ? Myślę , kotki są przecież ! Wołam je i wołam... a one wąchały myszkę, zaciekawione czekały az wyjdzie , bo uciekła pod lodówkę. No i sama musiałam polować...) usiłowały się zaprzyjażnić z myszką :201461

Widzę,że nie podchodzi Power of Nature ( zmieszałam z ulubionym Purizonem). Sucha więc zostaje... Mokre coś tam liźnięte,ale to wszystko za mało.
Kotek z brzuszkiem, zaczął biegać na nowo. Choć brzucho wielkie, widzę,że coś delikatnie ruszyło.

Patmol, Ty dajesz barfa, ze wszystkimi suplami etc ?

edit _ niekoniecznie na leżąco jeść :smokin:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt cze 15, 2018 21:13 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

gatiko pisze:Niech mi ktoś, proszę wytłumaczy , czy te zalecenia żywieniowe, to tak serio ?
Aż tak zbilansowana jest ta karma,że tyle wystarczy ? Czy jednak jeszcze coś kotek powinien jeść prócz powyższego ? (Nie no, moje są cięższe , ale z ciekawości pytam, bo jak tak to dorzucić do tego deko suchego , czy mięsa i ... i tyle ? )

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ies/651822

Pytalam o to wetke bo w Thrive dzienne dawkowanie to ok 50 gr. Power of nature ma wiecej. I wetka powiedziała, że to ma byc cała dawka jedzenia na dzien takze szok :roll: ale chyba nikt normalny tego nie przestrzega ;) i karmi tez mokrym i miesem dodatkowo :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt cze 15, 2018 21:57 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

O masz, czyli TYLKO i wyłącznie taka dawka i tyle.

Kurczę, kotek ma ciepłe (dość) uszka. Padam na tfasz. 8O :roll:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob cze 16, 2018 8:40 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Ale nie ma co przesadzać i tylko tyle dawac :) Karma mokra to 200 gram na dzień, wiec mozna pokazac kotu naocznie co wybiera jeść :mrgreen:
Ale u mnie maja te ok 50 gr suchego, ok 200 gr mokrego i mieso na jednego kota.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon cze 18, 2018 6:11 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

staram się z suplami dawać, ale idealnie to mi nie wychodzi na pewno
to cały czas nauka jest 8) i cały czas kombinowanie
bo z jednej strony lepiej suple dawać do każdego posiłku, bo wtedy lepiej to sie wchłania i w ogolę
ale z drugiej strony koty i psy powinny gryźć, a wiec dobrze jest dawać całe kawałki, np całe skrzydełka
i tak jest ze wszystkim - im więcej sie wie, tym więcej wątpliwości

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 18, 2018 19:22 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

klaudiafj pisze:Ale nie ma co przesadzać i tylko tyle dawac :) Karma mokra to 200 gram na dzień, wiec mozna pokazac kotu naocznie co wybiera jeść :mrgreen:
Ale u mnie maja te ok 50 gr suchego, ok 200 gr mokrego i mieso na jednego kota.

Nom, zapraszam na pokazy do mnie :mrgreen:
Nie ma opcji,żeby moje kotki, zjadały po 200 gr mokrego na głowę, plus mięso ...
Jezuuuu, oszaleję. Dosłownie oszaleję.
:strach:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon cze 18, 2018 19:26 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Patmol pisze:staram się z suplami dawać, ale idealnie to mi nie wychodzi na pewno
to cały czas nauka jest 8) i cały czas kombinowanie
bo z jednej strony lepiej suple dawać do każdego posiłku, bo wtedy lepiej to sie wchłania i w ogolę
ale z drugiej strony koty i psy powinny gryźć, a wiec dobrze jest dawać całe kawałki, np całe skrzydełka
i tak jest ze wszystkim - im więcej sie wie, tym więcej wątpliwości

To prawda, im więcej wiesz, tym więcej wątpliwości .

U nas, sucha ( jak daję porcję ) zjadana nie do końca, choć jest niewiele w miseczce. Być może to Power Of N. nie za bardzo wchodzi i dlatego zostaje. Wychodzi więc,że suchego zjadają w sumie mało, przez cały dzień. Nie wychodzi tyle ile napisał producent ( do wagi docelowej, oczywiście ).
Mokre zostawiam . Coś tak skubnięte. Wracam do domu, wywalam ( bo duchota i wiadome ), daję deczko suchego i tak samo, jak rano - zjedzone albo i nie.
Chowam, daję mokre... I to samo. I co ja mam począć ? Jak zjadliwego suchego nie ma w misce, to kotki jedzą małe ilości. Nie chodzą, nie szukają, nie wołają...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto cze 19, 2018 6:14 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

może dlatego, ze gorąco jest to koty mniej jedzą po prostu

moje nie jedzą mniej 8) ale u mnie jest ruch, cały czas się coś dzieje, bo i zwierzaków więcej i większe ogólne zamieszanie
psy wracają z wycieczki, trzeba je obwąchać, a jednocześnie nie dać się zjeść - to tez zużywa kocią energię
trzeba sprawdzić co psy dostały do jedzenia (Sweetie tego nie lubi bardzo i reaguje jak wkurzony Tyrozanozaur, jak jej Pumba zagląda do miski)
trzeba wbić pod łózko w pokoju, bardzo szybko i sprawnie, i minąć czającą sie tam Sweetie - mało któremu kotu się to udaje
i tych zajęć bardzo skomplikowanych koty mają masę, wiec potem są głodne bardzo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 19, 2018 21:06 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

Nie wiem, pewnie tak . W sumie pogoda ostatnio taka,że ledwo wytrzymać się da.
A ja chodzę i terror sieję. Myslałam,że jak będzie mniej suchego, a na dodatek takie, które wchodzi bez szału, to siłą rzeczy, poleci mokre w każdej ilości. A tu doopa blada.

Padam na twarz. Dobranoc ;)

Usmiałam się z Twoich opowieści. W sumie u mnie, są dwa kicie. Ale zrobiły się kanapowce salonowce i jakaś dupka galopka czasami przebiegnie, od święta.
Plusem jest,że kiciuś co ma schudnąć , zaczął pomykać za laserkiem. Bez większego szału,ale jednak. Tzn krótkie polowania, bo szybko odpuszcza. Jednak jakiś ruch jest.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro cze 20, 2018 6:12 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

u nas jest ruch codziennie, galopady i szaleństwa, bo zwierzaków jednak więcej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro cze 20, 2018 10:20 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

gatiko pisze:
Patmol pisze:staram się z suplami dawać, ale idealnie to mi nie wychodzi na pewno
to cały czas nauka jest 8) i cały czas kombinowanie
bo z jednej strony lepiej suple dawać do każdego posiłku, bo wtedy lepiej to sie wchłania i w ogolę
ale z drugiej strony koty i psy powinny gryźć, a wiec dobrze jest dawać całe kawałki, np całe skrzydełka
i tak jest ze wszystkim - im więcej sie wie, tym więcej wątpliwości

To prawda, im więcej wiesz, tym więcej wątpliwości .

U nas, sucha ( jak daję porcję ) zjadana nie do końca, choć jest niewiele w miseczce. Być może to Power Of N. nie za bardzo wchodzi i dlatego zostaje. Wychodzi więc,że suchego zjadają w sumie mało, przez cały dzień. Nie wychodzi tyle ile napisał producent ( do wagi docelowej, oczywiście ).
Mokre zostawiam . Coś tak skubnięte. Wracam do domu, wywalam ( bo duchota i wiadome ), daję deczko suchego i tak samo, jak rano - zjedzone albo i nie.
Chowam, daję mokre... I to samo. I co ja mam począć ? Jak zjadliwego suchego nie ma w misce, to kotki jedzą małe ilości. Nie chodzą, nie szukają, nie wołają...

Ja uważam, że idealna karma sucha to taka, która wchodzi umiarkowanie :twisted:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro cze 20, 2018 16:05 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

No i tak.. opadają mi ręce przy samej ... łydce :roll:

Ostatnio ważyłam, schudły obydwa dosłownie tyle samo. ( Wagę mam bardzo dokładną ). Odczekałam te 7 dni, ważę na nowo, bo ja już widziałam że schudły,aż się zmartwiłam,że kicia niepotrzebnie przecież. Stawiam na wagę... kicia przybyła. Stawiam kotka, który ma schudnąć - przybył na wadze, Znowu tyle samo, obydwa.
Równiutko.
Krew mnie zaleje...
Ukrócić jeszcze suche ? To wyjdzie,że zjedzą ilość naprawdę niewielką. Poza tym, co ? Mokre ...
Podawać mniejszą porcję suchego, niż na wagę docelową i mokre - zjedzą to zjedzą,a nie to nie ?
Boję się,że zaszkodzę w jakiś sposób. Ale on musi schudnąć... MUSI. Ile dawać,żeby bylo bezpiecznie ? :/

Tzn. połączenie suchego i mokrego, jak wyżej.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro cze 20, 2018 19:21 Re: PILNE.pytanie o karmę odchudzjącą.Proszę o*rady w odchud

A czy nie sprawdziła by się czasem u Was karma weterynaryjna odchudzająca? Może taka jest :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości