<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob mar 16, 2024 17:23 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

mziel52 pisze:
gatiko pisze:
mziel52 pisze:Ten fosfor jest ok. W nerkowej tacce jest podobny
https://www.maxizoo.pl/p/macs-vetcare-d ... gKeRfD_BwE


A ten zakres od 15℅~25℅
? Jak na to patrzeć?

Oba są jeszcze ok. Przypuszczalnie zależy to od proporcji składników, przecież jakiś fosfor jest w każdym produkcie spożywczym.
Tu masz tabelę, pomaga w ocenie składu karm
https://optymalnewybory.pl/produkty-bogate-w-fosfor/
Wynika z niej, że te niższe procenty fosforu w karmach kocich zależą do procentu wody i ewentualnie wyłapywacza fosforu.
Najmniej ma białko jaja i jest doskonale przyswajalne.
Pokombinuj z bezsmakowymi odżywkami białkowymi dla ludzi. Ja dawno temu prowadziłam na takiej odżywce swoją nerkową kotkę, bo karm weterynaryjnych wtedy nie było. Rozrabiałam z wodą i strzykawka do pysia, smakowało jej zresztą. Lepsze były tego efekty niż wszystkie obecne kuracje.

https://zielonaesencja.pl/product-pol-1 ... oszku.html

https://gymbeam.pl/albumina-jaj-gymbeam ... _BwE#28703


Dziękuję, zagłębie się w temat. Poczytam.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 16, 2024 18:08 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Jeśli ktoś jest zainteresowany (być może już podawałam ,jakiś czas


Wartości fosforu, wapnia oraz zawartość węglowodanów w karmie Purizon Single Meat wynoszą:
Wołowina z kwiatami hibiskusa - Wapń 0,2% Fosfor 0,2%, węglowodany ok. 1,5%
Kurczak z kwiatami rumianku - Wapń 0,22% Fosfor 0,22%, węglowodany 1%
Jagnięcina z kwiatami chmielu - Wapń 0,23% Fosfor 0,2%, węglowodany 0,8%
Indyk z kwiatami wrzosu - Wapń 0,21% Fosfor 0,19%, węglowodany 0,8%

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 16, 2024 18:12 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

.purizon 200 gr


Wapn, fosfor: filet z kurczaka z tososiem - wapn 0.27 %, fosfor
0,20%, jod (bezwodny jodan wapnia) 0,75 mg, filet z kurczaka z indykiem i tososiem - wapn
0,27%, fosfor 0,20%, jod (bezwodny jodan wapnia)
0,75 mg, filet z kurczaka z dziczyzna - wapn 0,30%, fosfor
0,17%, jod (bezwodny jodan wapnia) 0,75 mg, filet z kurczaka z tososiem i jagniecina- wapn
0,28 %, fosfor 0,22%, jod (bezwodny jodan wapnia)
0,75 mg,
Weglowodany: filet z kurczaka z tososiem - 2,1 %
filet z kurczaka z indykiem i tososiem - 0,9 % filet z kurczaka z dziczyzna - 0,2 %
filet z kurczaka z tososiem i jagniecina - 0,5

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 16, 2024 18:14 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Zeeni pisze:Możesz korzystać z tego, polecam.
https://www.czworonozna-edu.pl/koty-mokre-karmy/

Dziękuję,zaraz sprawdzę.


Ktoś coś , w temacie ciśnienia ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 17, 2024 10:22 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 17, 2024 10:36 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

pisałam Ci w PW o ciśnieniu.
Ja nie miałabym odwagi nie leczyć - nadciśnienie zabija. Po cichu, powoli, ale degraduje cały organizm.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 17, 2024 11:15 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

izka53 pisze:pisałam Ci w PW o ciśnieniu.
Ja nie miałabym odwagi nie leczyć - nadciśnienie zabija. Po cichu, powoli, ale degraduje cały organizm.

Chodzi mi o to, że było mierzone tak, jak wspominałam.
Nie do końca wiem, czy to faktycznie jest nadciśnienie?
W papierach napisał -podejrzenie nadciśnienia

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 17, 2024 11:27 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

gatiko pisze:
izka53 pisze:pisałam Ci w PW o ciśnieniu.
Ja nie miałabym odwagi nie leczyć - nadciśnienie zabija. Po cichu, powoli, ale degraduje cały organizm.

Chodzi mi o to, że było mierzone tak, jak wspominałam.
Nie do końca wiem, czy to faktycznie jest nadciśnienie?
W papierach napisał -podejrzenie nadciśnienia



Napisane jest o tym, że źle działa na wątrobę i trzeba uważać przy chorym serduszku.
I jeszcze to

Podawanie amlodypiny może niekiedy skutkować spadkiem poziomu potasu i chlorków w surowicy krwi. Z tego względu zaleca się monitorowanie tych poziomów podczas leczenia. U starszych kotów z nadciśnieniem tętniczym i przewlekłą chorobą nerek może wystąpić hipokaliemia związana z chorobami pierwotnymi.

Nie ma bezpieczniejszych leków?

To nie jest tak, że ja nie chce leczyć, jeśli jest nadciśnienie.
Tylko ja nie wiem , czy oni faktycznie jest.
Czy wynik 172 mierzony w stresie (każda samochodem, echo serca, golenie, USG, dwukrotne klucie pęcherza, potem siedzenie na korytarzu. Powrót i dwukrotne zmierzenie, w tym kotek się wyrywał, a pan ciągnął za łapkę..
I jak wspomniałam "podejrzenie nadciśnienia" z uwagi na tarczyce.
Czy to jest na tyle miarodajne, żeby podawać taki lek?

Po Ciastusi, niestety jestem już nieco przerazona I czuje niepewnosc.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 17, 2024 16:25 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

ja wiem, że masz wetów do d..y, ale nawet przy podejrzeniu nadciśnienia warto leczenie wdrożyć. U nas pierwszy pomiar, trzy lata temu, to było 168. Amodip (czyli kocia amlodipina) został wdrożony natychmiast, mimo podejrzenia, że stres wynik podwyższył. Nadczynność tarczycy jest dodatkowym wskazaniem do leczenia nadciśnienia. Nadciśnienie rujnuje kocie serce, nerki (nawet te wcześniej zdrowe), powoduje ślepotę. Mycha, po trzech latach leczenia, ma wyniki książkowe - wszystkie parametry wątrobowe, nerkowe, jonogram - w wartościach środkowych. Gatiko - zawsze trzeba rozpatrywać plusy i minusy. Każdy lek na cokolwiek ma skutki uboczne

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 17, 2024 19:47 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Dziękuję .
Mam jeszcze pytanie .
Ciastusia ,brała lotensil , nigdy nie wspominali o tym leku

Wiem ,ze lotensil można łączyć z lekami i np cbd
A tego leku akurat nie można łączyć

Czy ten aktualny ,jest jakiś „lepszy” ,czy o co chodzi ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 17, 2024 22:26 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

amlodipina i lotensin to zupełnie inne leki. Lotensin jest stosowany, gdy nadciśnienie jest powiązane z niewydolnością nerek, amlodipina jest powiazana z tarczycą. I owszem, amlodipinę jak najbardziej można łączyć z innymi lekami wg wskazań lekarza. Mycha ma łączoną z telmisartanem.
Cbd u kotów ( w przeciwieństwie do psów) ma bardzo słabe działąnie terapeutyczne, najlepiej działa na samopoczucie właścicieli

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 18, 2024 8:46 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Dzięki
Nie wytłumaczył mi wet ,zależności pomiędzy jednym ,a drugim
Było wspomniane ,że obydwa działają na nadciśnienie.
Tylko kiedyś „był tamten .a teraz mają ten”

Jeszcze jedno
Ciastusi ,kazał podawać późnym wieczorem
Argumentował to bezpieczeństwem.
Jak zaoytalam teraz ,(ostatnio ) to powiedział że bez znaczenia pora podawania
Ale można za dnia ,np w południe albo rano

Jak to w końcu ma być ?

Podajesz jednocześnie Apelke i amlodip ,czy konieczne są przerwy ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon mar 18, 2024 13:36 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Tak z ciekawości.
Czy w gabinecie, gdzie robią zabiegi, mają aparat do mierzenia ciśnienia jakiś inny, prócz tego, który jest do badania pacjentów, którzy przychodzą na wizytę?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon mar 18, 2024 17:57 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

nie znam lotensinu, być może w przypadku nerek pora podania ma znaczenie. Ja np na uregulowanie tętna i niewielkiego nadciśnienia, mam brać lek rano, zaraz po obudzeniu. Ale w przypadku amodipu nie ma takiego wymogu, byle lek był podawany regularnie co +/- 24 h.
Podaję leki równocześnie, amodip rozpuszczam razem z telmisartanem, podaję w jednej strzykawce, w drugiej apelkę. Jak był antybiotyk, to jeszcze trzecia strzykawka.

gatiko pisze:Czy w gabinecie, gdzie robią zabiegi, mają aparat do mierzenia ciśnienia jakiś inny, prócz tego, który jest do badania pacjentów, którzy przychodzą na wizytę?


trochę nie rozumiem tego pytania. Przecież aparatura, używana w trakcie operacji, to zupełnie coś innego niż prosty aparat, mierzący tylko ciśnienie

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon mar 18, 2024 19:04 Re: <3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

Dziękuję :)

Pytanie od czapy, skrótem myślowym chyba pojechałam.
Byłam dzisiaj w lecznicy, zapytać o pomiar ciśnienia, ale nie mierza wcale.
A przypomniałam sobie, jak mierzylismy kiedyś w innej i wet, w trakcie mierzenia powiedział, ze coś tam nie działa w tej aparaturze.
A za chwilę dodał, ze używają tego tylko do zabiegów.
Więc z tej "jasnej" informacji (być może sam poleciał jakimś jego skrotem myślowym) , zbaraniałam.
Pomyślałam wtedy, jak oni robią zabiegi, przy nie do końca działającym sprzęcie...

Pytanie odnośnie aparatury. Mierzycie ta z zegarem?
Ona jest najbardziej wiarygodna chyba?
Jak ostatnio mierzylismy,(na wyjeździe) ,wet stwierdził, ze te pomiary, które robiliśmy u nas na miejscu,(stacjonarnie) są na pewno niewiarygodne. Chodziło mu o aparaty do mierzenia.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości